header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Pazartesi, 15 Temmuz 2024 08:59
Cumartesi, 13 Temmuz 2024 11:33

Ödemiş Ticaret Borsasının Üye olduğu, Milletlerarası Ticaret Odası Türkiye Milli Komitesi (ICC Türkiye), 70. Genel Kuruluna, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA katılım sağladı. Ankara’da TOBB İkiz Kuleler Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen genel kurula, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı ICC Türkiye Milli Komitesi Genel Kurulu, Komite üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. (12.07.2024- TOBB)​

Perşembe, 06 Haziran 2024 10:57

Ödemiş Ticaret Borsası zeytinyağındaki ihracat yasağın kaldırılması için Meslek Komitesi toplantısında görüşler alınarak Ödemiş Ticaret Borsası’nın içerisinde yer aldığı 20 oda ve Borsa ortak bildirim yayınlamış ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde Ticaret Bakanlığı’na girişimde bulunulması  kararı alındı.

1 Ağustos 2023 tarihinde dökme ve varilli zeytinyağı ihracatına getirilen yasağın 10 aydır kaldırılmamasının Türk zeytinyağı sektörünü olumsuz etkilediğine dikkat çekilirken, dökme ve varilli zeytinyağı ihracatındaki yasağın hemen kaldırılması talep edilmiştir. Ödemiş Ticaret Borsası’nın da yer aldığı bu ortak bildirideki talep, Ticaret Bakanlığı tarafından kabul gördü.

Ticaret Bakanlığı, zeytinyağı sektöründen gelen yoğun talepler üzerine yasağı esnetme kararı alırken, Türk zeytinyağı ihracatçılarına 1 Kasım 2024 tarihine kadar 50 bin ton kota ile dökme ve varilli zeytinyağı ihracatına izin verdi.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Ticaret Bakanlığı'nın zeytinyağı ihracat yasağını esnetme kararını olumlu karşıladıklarını ifade etti. Başkan AKA, “Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği'nin koordinatörlüğünde, 20 Oda ve Borsa temsilcileri olarak ortak bir bildiri yayımladık. 1 Ağustos 2023 tarihinde yürürlüğe giren dökme ve varilli zeytinyağı ihracat yasağının, sektörümüz üzerinde yarattığı olumsuz etkilere dikkat çektik ve bu yasağın kaldırılmasını talep ettik. Bakanlık nezdinde gerçekleştirilen yoğun temas ve görüşmeler sonucunda, Ticaret Bakanlığı’nın yasak kararını esnetmesi ve belirli bir kota tahsis etmesi zeytinyağı sektörü olumlu etkileyecektir. Bu kararın hem üreticilerimiz hem de ihracatçılarımız için önemli bir fırsat sunduğuna inanıyoruz. İhracat kotasının verilmesi, stoklarımızda bulunan zeytinyağlarının değerlendirilmesi, zeytinyağı sektörünün sürdürülebilirliği ve ihracat potansiyelimizin artırılması adına kritik bir adımdır. Ortak çabalarımızın olumlu sonuçlanması hepimiz için sevindiricidir. Bu süreçte emeği geçen başta Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliğini ve tüm Oda ve Borsa temsilcilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sektörümüzün büyümesi ve ihracat kapasitemizin artırılması yönündeki çalışmalarımıza kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Pazartesi, 03 Haziran 2024 08:20

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ ile birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ’yi makamında ziyaret etti.

Sürdürebilir bir gelecek için sektörlerin konuları istişare edildi.

 

Konuyla ilgili Başkan AKA: “Çevre ve şehirciliğin sürdürülebilir bir şekilde ele alınması, insanlığın geleceği için kritik önem taşımaktadır. Bireysel olarak çevreye duyarlı olmanın yanı sıra, şehirlerin de sürdürülebilir bir şekilde planlanması ve geliştirilmesi gerekir. Bu konuda devletlerin, özel sektörün ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliği yapması büyük önem taşımaktadır” dedi.

Perşembe, 30 May 2024 17:34

Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Kırklareli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Altınel ile birlikte Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz’ u makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette güncel ekonomik olaylar ve gelişmeler değerlendirildi. Sohbet havasında geçen ziyarette Başkan Faik Yavuz ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Başkan A. Latif AKA gösterilen konukseverlik için Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faik Yavuz' a teşekkür etti.

(29/05/2024 – Ankara TB)

 

Perşembe, 30 May 2024 16:01

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – UMAT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı A. Latif AKA, UMAT - Umumi Mağazalar Türk A.Ş. Yönetim Kurulu Toplantısı’na katılım sağladı. Toplantıda şirketin çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgilendirme yapılarak, finansal tablolar görüşüldü ve şubelerin genel durumları değerlendirildi.

Perşembe, 30 May 2024 09:18

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ikili görüşme sağladıktan sonra, Endonezya Cumhuriyeti'nin Türkiye Büyükelçisi Achmad Rizal Purnama ile TOBB İkiz Kuleler'de bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-Endonezya iktisadi ve ticari ilişkileri ele alındı. ​(29.05.2024 -TOBB)

Cuma, 17 May 2024 11:56

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 80. Mali Genel Kurul Toplantısı, TOBB ETÜ’de gerçekleştirildi.

 

Genel Kurul Başkanlığını Gürsel Baran’ın yaptığı Genel Kurul’a, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Konsey Başkanları, TOBB Delegeleri, Ödemiş Ticaret Borsasını temsilen Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA, Meclis Başkanımız Vasıf Baran ŞENTÜRK, TOBB Delegelerimiz Hüseyin GÜLCÜ, Mehmet KURTAR, Ersoy YALLIOĞLU, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN, Genel Sekreterimiz Onur AKAR katılım sağladı.

Toplantıda, Hesapları İnceleme Komisyonu, Mevzuat Komisyonu, Ekonomik Raporu İnceleme Komisyonu, Dilekleri İnceleme Komisyonu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, Dış İlişkiler Komisyonu, Vergi Komisyonu, Ekonomi Politikası Komisyonu ve Basın ve Yayın Komisyonu sunuşları gerçekleştirildi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Genel Kurul konuşmasında yıl boyunca gerçekleştirdikleri faaliyetlere ve iş dünyasının gündemindeki konulara dikkat çekti.

Dünya’nın, ilginç ama zor bir dönemden geçtiğine değinen Hisarcıklıoğlu, “Ülke ekonomilerinin genelinde büyüme istikrarlı seyrederken, enflasyon geriliyor. 2023 yılında küresel büyümenin, 2022’ye göre 1 puan artarak yüzde 3,2 olduğu tahmin ediliyor. 2024 ve 2025’de de bu civarda olması bekleniyor” dedi. Yüzde 10’a ulaşan küresel enflasyonunsa, yüzde 7’nin altına düşmesinin öngörüldüğünü bildiren TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, enerji, gıda ve tedarik zincirlerinde yaşanan sıkıntılara rağmen, dünya ekonomilerinin çoğunun dirençli çıktığını ve genel bir iktisadi durgunluğun önüne geçildiğini ifade etti.

81 il ve ilçelerden toplantıya katılan tüm Oda-Borsa Başkanlarımıza, Meclis üyelerimize, delegelerimize, kadın ve genç girişimcilerimize teşekkür eden Başkan Hisarcıklıoğlu, “TOBB Ailesi olarak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında da ülkemizi daima ileriye taşıma sorumluluğu ve gayreti içinde olacağız. Oda ve Borsalarımızla birlikte üyelerimizin sıkıntılarını takip etmeye, dile getirmeye ve çözüm üretmeye devam edeceğiz. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da; emek verecek, çalışacak, üreteceğiz ”dedi.

Cuma, 17 May 2024 11:30

Ödemiş Ticaret Borsası, İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsü  ve  İtalya Ulusal Araştırma Konseyi

National Research Council-Institute of Biosciences and Bioresources (CNR-IBBR) Multiomik yaklaşımlar ve Xylella fastidiosa'ya karşı direnç için yeni nesil ıslah yoluyla tarımsal biyolojik çeşitliliğin karakterizasyonu ve geliştirilmesi için ortak çalışmalar içinde bulundu.

İzmir Zeytincilik Araştırma Enstitüsünden Murat ÖZALTAŞ, Zirai Araştırma Enstitüsünden Dr.Nursel ÜSTÜN, İtalya Ulusal Araştırma Konseyinden Dr. Lorenzo Cruciani, PhD researcher Soraya Mousavi Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ, Genel Sekreter Onur AKAR ve Başkanlık Danışmanı Ali ÖZ Ödemiş Ticaret Borsası’nda bir araya gelerek ve daha sonra saha çalışması  yapdı. Heyet incelemelerde bulunarak, bölgemiz zeytin ağaçları yaprak analizi çalışmaları için örnek numune alınması çalışmalarına eşlik etti. (14.05.2024 -ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 06 May 2024 12:15

Ödemiş Ticaret Borsası  hissedarı olduğu Ege Tarım Ürünleri Lisanlı Depoculuk A.Ş Genel Kuruluna Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Onur AKAR katılım sağladı.

Selçuk/ Belevi de bulunan (ELİDAŞ) tesislerinde  gerçekleştirilen genel kurulunda 2023 yılı faaliyet raporları, finansal tablolar görüşülerek, karara bağlandı. (03/05/2023 Belevi / Selçuk ELİDAŞ)

Pazartesi, 29 Nisan 2024 20:16

ElüsMarket Ürün Piyasası Aracı Kurumu Anonim Şirketi 21 Ticaret Borsası ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ortaklığında toplam 22 ortak ile resmi olarak kurulmuş imza töreni gerçekleşmiştir. Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ ,Genel Sekreter Onur AKAR katılmışlardır. ElüsMarket ÜPAK Anonim Şirketimizin ülkemiz ve tarım sektörümüz için hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz. (29/04/2024 – İzmir İzQ Girişimcilik)

Pazartesi, 08 Nisan 2024 11:04

18-21 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan ÖdemişTarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı bünyesinde düzenlenecek olan “En Güzel Buzağı” Yarışmasına tüm yetiştirici ve vatandaşlarımız davetlidir.
Bilgi ve kayıt için Ödemişİlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze başvurabilirsiniz.

Pazartesi, 25 Mart 2024 18:00

Ödemiş Ticaret Borsası; Ramazan ayı nedeniyle 600 adet gıda erzak paketini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmak üzere teslim aldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteğine ilaveten, Borsa kendi gider bütçesinden de  katkı sağlayarak Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve personeli tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sağladığı kaynakla, Borsamızın kaynağını birleştirerek daha fazla ihtiyaç sahibi ailelere ulaşıyoruz. Bu vesile ile üyelerimize, vatandaşlarımıza Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. (25.03.2024)

Pazartesi, 18 Mart 2024 18:48

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil TUGAY, Ödemiş Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı Vasıf Baran ŞENTÜRK ve Yönetim Kurulu Üyelerine ziyarette bulundu. İlgili ziyarete CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa TURAN ve CHP heyeti iştirak etti.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı DR. Cemil TUGAY’ a çıkmış oldukları yolda başarı dileklerinde bulundu. Bölgemizin sektörel sorunları, çözüm önerileri paylaşıldı. (18.03.2024- ÖDEMİŞ TB)

Salı, 12 Mart 2024 17:10

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA’ yı makamında ziyaret etti.
Ziyarette  Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ – ZEKİ TURAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAİMOĞLU hazır bulundu.
Ziyaret anısına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ’ e plaket takdim etti. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ’ de Başkan AKA’ ya Ödemiş’in tarihi albümünü takdim etti. ( 11.03.2024 – ÖDEMİŞ TB)
 

Perşembe, 07 Mart 2024 16:31

18 - 21 Nisan 2024 tarihleri arasında Ödemiş Ticaret Borsası Fuar alanında düzenlenecek olan Ödemiş Tarım, Hayvancılık Makinaları, Teknolojileri ve Yem Fuarı çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Fuar firması EFR fuarcılık yetkilileri  ve Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ, Sayman Üye Mehmet Fatih Zaimoğlu, Genel Sekreter Onur AKAR ve Başkanlık Danışmanı Ali ÖZ Ödemiş Ticaret Borsasında bir araya gelerek Ödemiş’te gerçekleşecek ilk Tarım ve Hayvancılık Fuarı çalışmalarını gözden geçirdi.

Ödemiş Ticaret Borsası öncülüğünde gerçekleşecek olan fuar konusunda Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ:  “Ödemiş başta olmak üzere, İzmir merkez ve ilçeleri, çevre il ve ilçelerde tarım ve hayvancılık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirme hedefindeyiz. Hızla gelişen tarım ve hayvancılık teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren üretici ve tedarikçilere yeni ürünlerin tanıtılması, bölge çiftçilerinin yeni teknolojilerle modern tarıma geçmesi, ticari ilişkilerin kurulması, bölgeye yeni yatırımların yapılması hedefl­enmektedir. Tarım ve hayvancılık sektöründe önde gelen kurum ve kuruluşlar, üreticilere ve çiftçilere fuar süresince sektöre yönelik panel ve söyleşilerle çözümler üretmeye çalışacaktır. Tarım ve hayvancılık sektörünün sürdürülebilir kılınması, geliştirilmesi ve üretimin arttırılması yolunda firma ve üreticiler bir araya getirilecektir” dedi. (07.03.2024 Ödemiş TB)

Çarşamba, 06 Mart 2024 16:22

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Denizli Ticaret Borsası ve Denizli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilen 25 bin ton kapasiteli Denizli Borsa Tarım Ürünleri Lisanslı  Depoculuk Tesisinin açılış törenine katılım sağladı.

Söz konusu törenin açılış konuşmasında; Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim TEFENLİLİ; Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman ZOLAN’ a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, Borsa olarak böyle yatırımın altından kalkamayacaklarını Belediyemizin büyük katkı ve destekleri ile bu projenin bitirildiğini belirtti. Tesisin yıllarca çiftçilerimize, üreticilerimize hizmet vereceğini ve bölge ekonomisine katkı sağlayacağını ifade etti. (06/03/2024 – Denizli )

Pazartesi, 04 Mart 2024 17:36

İyi Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güven KILIÇ ve beraberindeki İyi Parti Ödemiş İlçe Başkanı Salih ÜZDÜRMEZ ve Heyeti; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ yı makamında ziyarette bulundu.

Borsa Meclis salonunda gerçekleşen ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAİMOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR, bulundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA; İyi Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Güven KILIÇ’ a çıkmış oldukları yolda, başarı dileklerinde bulundu. (04.03.2024 – Ödemiş TB)

Çarşamba, 28 Şubat 2024 14:28

Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 4-6-9-12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde TOBB’da Yeni Akreditasyon Standardı Eğitimi konulu eğitim seminerine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Onur AKAR katılım sağladı.

Eğitimde, yeni akreditasyon standardı Temel Yeterlilikler - Temel Hizmetler - Yeni Nesil Hizmetler - Borsacılık Faaliyetleri kapsamında madde beklentileri anlatıldı. (26-27 Şubat 2024 – TOBB)

Pazartesi, 26 Şubat 2024 19:50
Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner DOĞU, Müdür Yardımcısı Remzi ADALIOĞLU ve beraberindeki Vergi Dairesi Heyeti 35.VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ çerçevesinde ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI’ nı 26 Şubat 2024 tarihinde ziyaret etti. Misafirleri karşılamada, Ödemiş Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ve Yönetim Kurulu Bşk Yrd. Hüseyin GÜLCÜ Borsa’da hazır bulundu.
İlgili ziyarette ; verginin geleceğimiz olduğu ve vergi bilincinin yerleştirilmesinin önemi vurgulandı. Vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde çeşitli kuruluşlara ziyaretlerin devam ettiği, Sivil Toplum Kuruluşlarına yapılan ziyaretlerde ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI’ na yer verildiği belirtildi.
Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA : “ Yapılan ziyaretten memnuniyet duyduk. Vergi Dairemiz ile sürekli iç içe çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza çözüm üreten, mükellef haklarını gözeten, samimi, güvenilir, şeffaf yapılarını ön planda tutan Ödemiş Vergi Dairemizin Vergi Haftasını kutluyoruz. Görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi. (26 Şubat 2024 – Ödemiş Ticaret Borsası)
Perşembe, 22 Şubat 2024 12:24
Pazartesi, 19 Şubat 2024 17:50

AKP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Ali Hadim ve beraberindeki Heyeti; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ yı makamında ziyarette bulundu.

 

Borsa Meclis salonunda gerçekleşen ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ – Zeki TURAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAİMOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR, Meclis Başkan Yrd. Hakan ALKIŞ ve Meclis Üyesi Erdem UYANDIRAN bulundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA; AKP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Ali HADİM’ e çıkmış oldukları yolda, başarı dileklerinde bulundu. (19.02.2024 – Ödemiş TB)

Pazartesi, 19 Şubat 2024 13:05

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve iştiraklerinin kurumsal yapılarını ve hizmetlerini tanıtmak, Türkiye ve dünya ekonomisindeki gelişmeler hakkında bilgilendirmek ve Meclis Üyelerine çeşitli yönetim becerileri kazandırmak amacıyla 17-18 Şubat 2024 tarihlerinde TOBB Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri (MÜBS) TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (TOBB ETÜ SEM) ortaklığında hazırlanan program dahilinde gerçekleştirildi. TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun da katılımcılara hitap ettiği seminer programına Borsamızı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı Vasıf Baran ŞENTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ, Zeki TURAN, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR, Meclis Başkan Yrd. Hakan ALKIŞ, Meclis Üyeleri Ersoy YALLIOĞLU, Hasan ÇAKIR, Tahir KIRKAN, Hasan KAYA, Halil UYAR, Erdem UYANDIRAN, Genel Sekreter Onur AKAR,Başkanlık Danışmanı Ali ÖZ ve Personel Metin AYAN katılım sağladı.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce düzenlenen MECLİS ÜYELERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ’ ne katılım sağladık. Tüm katılımcılarımıza pozitif katkı yapan ve son derece faydalı geçtiğine inandığımız TOBB Meclis Üyeleri Bilgilendirme Semineri’ ni düzenleyen ve bizlere bu imkanı sunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize teşekkür ederiz” dedi. ( 17 -18 Şubat 2024- TOBB)

Çarşamba, 14 Şubat 2024 12:11

Menemen Ticaret Odası, kuruluşunun 100. yılını, düzenlediği "100. Yıl Ödül Töreni" ile kutladı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da yer aldığı törene, Ödemiş Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı Vasıf Baran ŞENTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN , Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR ve Genel Sekreter Onur AKAR katıldı.

Çevre Oda/Borsa yönetimlerinin de katıldığı törende Hisarcıklıoğlu, ödül alan girişimcileri kutladı ve; "100 yıldır üyesine hizmet veren, ilçesine değer katan Menemen Ticaret Odası kurucularını ve emeği geçenleri saygı ve minnetle yad ediyorum" diyerek tebrik etti.

Perşembe, 08 Şubat 2024 13:47

CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa TURAN ve beraberindeki Heyeti; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA’ ya makamında ziyarette bulundu.

Borsa Meclis Salonunda gerçekleşen ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Meclis Başkanı Vasıf Baran ŞENTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN, Sayman Üye Mehmet Fatih ZAİMOĞLU,Meclis Başkan Yrd.Hakan ALKIŞ  hazır bulundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Üyeliği’nden Ödemiş Belediye Başkanlığına diyen CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa TURAN ziyarette 2022 yılında Borsa seçimleriyle  birlikte Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkan Yrd. görevinde olduğunu İzmir’in İlçelerinde sadece Ödemiş’te Ticaret Borsası olduğunu bununda Ödemiş için kıymetli olduğunu dile getirdi.

 

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “Borsamızın Ocak-2024 ayında yapılan Meclis toplantısında Mustafa Turan ile birlikteydik ama bu sefer başka bir konumda, başka bir sorumlulukta Borsamıza misafir ettik. Öncelikle çıktığı yolun hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Çarşamba, 07 Şubat 2024 10:34
Çarşamba, 31 Ocak 2024 11:10

Ödemiş Ticaret Borsası Ocak ayı olağan meclis toplantısını Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda olağan gündem maddeleri görüşüldü. Borsa bütçesi ve kesin hesapları onaylandı. Mevzuat gereği 2022 – 2023 yılında adına işlem olmayan tacirler askıya alındı ve 2021 yılında askıya alınan adına işlem olmayan tacirlerin terkin işle işleri yapıldı.

 

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ nın doğum günü kutlandı. Başkan AKA: “ Değerli TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na doğum günüm nedeniyle göndermiş olduğu pastadan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Doğum günümü Meclis Üyelerimiz ve personelimizle beraber  kutladık. Bu vesile ile 2024 yılının hepimize başta sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.(29/01/2024 – ÖDEMİŞ TB)

Salı, 23 Ocak 2024 17:45

İzmir Valisi  Sayın Dr. Süleyman ELBAN, Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY ve İzmir İl Tarım Orman Müdürü Mustafa ŞAHİN’in teşrifleriyle, Ödemiş Öğretmenevi Ek Bina’sında gerçekleştirilen Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sektör toplantısına  Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ, Meclis Üyesi İzzet PARLAR ve  Cesur ERDOĞAN katılım sağladı. Toplantıda sektörün nabzı tutularak bölgemiz açısından kritik öneme sahip bir sektör olduğu ifade edildi.

 

Toplantı sonrası İzmir Valisi Dr. Süleyman ELBAN, Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY ve Heyet;  Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Üyesi İzzet PARLAR’ ın iş yerine  (PARLAR FİDAN TARIM ÜRÜNLERİ LTD.ŞTİ ) ve Borsa Üyesi  S.S.BADEMLİ FİDANCILIK TARIMSAL KALKINMA KOOPERATİFİ’ ne ziyarette bulundu. (23/01/2024)

Pazartesi, 22 Ocak 2024 16:09

Ödemiş Ticaret Borsası öncülüğünde 18 – 21 NİSAN 2024 tarihinde gerçekleşecek olan Ödemiş Tarım, Hayvancılık ve Makinaları Teknolojileri fuarı için hazırlıklar devam ediyor.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA,  EFR fuarcılık firması ile Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY’ u makamında ziyaret etti. Fuar ayrıntısı üzerine Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY ’a  bilgi aktarıldı. Ödemiş’te ilk defa kapalı alanda yapılacak olan Tarım Fuarı, Stant açmak isteyen firmalara KOSGEB desteği verileceği belirtildi.

Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A. Latif AKA: “Ödemiş başta olmak üzere, İzmir merkez ve ilçeleri, çevre il ve ilçelerde tarım ve hayvancılık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirme hedefindeyiz. Hızla gelişen tarım ve hayvancılık teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren üretici ve tedarikçilere yeni ürünlerin tanıtılması, bölge çiftçilerinin yeni teknolojilerle modern tarıma geçmesi, ticari ilişkilerin kurulması, bölgeye yeni yatırımların yapılması hedeflenmektedir. Tarım ve hayvancılık sektöründe önde gelen kurum ve kuruluşlar, üreticilere ve çiftçilere fuar süresince sektöre yönelik panel ve söyleşilerle çözümler üretmeye çalışacaktır. Tarım ve hayvancılık sektörünün sürdürülebilir kılınması, geliştirilmesi ve üretimin arttırılması yolunda firma ve üreticileri bir araya getirecektir. Ayrıca bölgemizin önemli sektörlerinden olan fidancılık – süs bitkileri faaliyet alanını da fuarımızın kapsaması hedeflemektedir. İlçe ekonomisine katkı sağlayacak, fuarımızın Bölgemize, Ödemiş’imize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyoruz” dedi.

(22/01/2024)

Cuma, 19 Ocak 2024 10:03

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 32. Maddesinin 4. fıkrasında ; “İçinde bulunulan yıldan önceki son 2 (iki) yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve içinde bulunulan yıldan önceki son iki yılda , borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin isimleri, borsa meclis kararıyla meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir, aidat tahakkukları durdurulur ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamazlar” hükmü yer almaktadır.

 

Yine ilgili mevzuat;  “Söz konusu üye kayıtları, borsa kararını takip eden yıl başından itibaren 2 (iki) yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu borsaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, borsa yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla borsadan kaydı silinir. Bu süre içinde durumunu bildirenlerin aidat tahakkukları başlatılır. Ancak bunlar aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilmeyeceklerdir” şeklindedir.

 

Borsamızın üye bilgilerini güncelleştirme çalışmaları kapsamında değerlendirilmek üzere; üyelerimizin üye bilgilerini (adres, telefon, faks, e-mail, vergi kaydı terkin, unvan- tür değişikliği vb.) ve üyelik mükellefiyetlerini en geç 26 Ocak 2024 (Cuma) tarihine kadar Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreterliği’ne  bildirmeleri gerekmektedir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Perşembe, 18 Ocak 2024 09:48

17/01/2023 tarihinde zoom üzerinden online olarak gerçekleşen ÜPAK toplantısı’ na Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.

Türkiye Ürün İhtisas Borsasında Aracılık Faaliyetleri ile Aracıların Gözetimi ve Denetimi Hakkında Yönetmeliği’nde yapılan düzenlemeler ile Ticaret Bakanlığından faaliyet izni alarak kurulan Ürün Piyasası Aracı Kurumları (ÜPAK), TÜRİB’de yapılan ELÜS işlemlerine aracılık hizmeti yapabilecek, Kurulacak şirketin adı ElüsMarket Ürün Piyasası Aracı Kurumu A.Ş. olarak planlanmıştır. Marmara bölgesindeki Borsaların kendi ÜPAK’ larını kurma gayelerinin bulunduğu belirtilmiştir.

(17/01/2023 – zoom)

Perşembe, 11 Ocak 2024 15:21

Ödemiş Ticaret Borsamız tarafından, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 2024 yılı fuar takvimine aldırılarak, 18–21 NİSAN 2024 tarihleri arasında, Ödemiş Tekstil Arazimiz içerisinde  ilk kez  gerçekleştirilecek olan ÖDEMİŞ TARIM, HAYVANCILIK VE MAKİNALARI TEKNOLOJİLERİ FUARI  ilçe ekonomisine katkı sağlayacak.

Ödemiş Belediyesi – EFR Fuarcılık firması – Ödemiş Ticaret Borsası ;  Ödemiş Belediyesinde bir araya gelerek Fuarın ilçemize, bölgemize  hayırlı, uğurlu olması temennilerini paylaştı. (10/01/2024 – Ödemiş Belediyesi)

Salı, 26 Aralık 2023 12:18

Ödemiş Ticaret Borsası 2023 yılının son Meclis Toplantısını, Meclis Üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda olağan gündem maddeleri görüşüldü. 2024  yılı Borsa bütçesi ve  2023 yılı faaliyet raporu oylanarak, onaylandı. Yönetim Kurulu İbra edildi.

Meclis Başkanı Vasıf Baran ŞENTÜRK ve Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; toplantı sonunda katılımları için Meclis Üyelerine teşekkür ederken, tüm Meclis Üyelerinin yeni yılı kutlandı. (25/12/2023 – ÖDEMİŞ TB)

Perşembe, 21 Aralık 2023 10:08

Ege ve Marmara Bölgelerimizdeki Ticaret Borsaları ve İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. temsilcilerinin katılımıyla Ürün Piyasası Aracı Kurumları (ÜPAK) Değerlendirme Toplantısı’na  Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih ZAİMOĞLU ve Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı. Açılış konuşmasını İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin yaptığı toplantıda, İzmir Ticaret Borsası  Genel Sekreteri Dr. Erçin Güdücü “TÜRİB, Lisanslı Depo, ELÜS Piyasaları Durumu ve ÜPAK” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

İlgili toplantıda ÜPAK şirketinin Marmara ve Ege bölgesi’ni  kapsayacak şekilde  Ticaret Borsaları ile beraber ve Sermaye Piyasası Aracı Kurumu (SPAK) ve İŞ Yatırım Menkul Değerler A.Ş ‘nin ortaklıkta yer almasının tüm paydaşlara katma değer yaratacağı değerlendirilmesi yapıldı. Yeni kurulacak şirkette; sermaye taahhütleri konusu istişare edildi.( 19/12/2023 – İZMİR TB)

Pazartesi, 11 Aralık 2023 10:56

Borsamız Yerli Malı Haftası nedeniyle Bekir Girgin Anaokulu öğrencilerine TOGG tanıttı.(11/12/2023 – Bekir Girgin Anaokulu – Ödemiş)

Pazartesi, 04 Aralık 2023 15:30

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ve Yönetim Kurulu - Meclis Üyeleriyle Borsada bir araya geldi.

Ziyarette Ödemiş’in ihtiyaçları görüşüldü. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; Meclis Başkanı Vasıf Baran Şentürk ve Borsa Heyeti Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ’ e nazik ziyaretleri için teşekkür etti.  (04/12/2023- ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 13 Kasım 2023 17:27

TOBB himayesinde, İzmir’de 14 Kasım Salı günü 09:00’da gerçekleştirilecek olan “Akıllı KOBİ İzmir Dijital Dönüşüm Konferansı”na katılımınızı bekliyoruz. Detaylı bilgi ve kayıt: akillikobi.org.tr/konferans-izmi

Perşembe, 02 Kasım 2023 17:28

2-5 Kasım tarihleri arasında  Anfaş Antalya fuar merkezinde 12.’si düzenlenen YÖREX fuar açılışına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA katıldı. Fuarın açılış konuşmasını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU yaptı.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Yöresel Ürünlerin ve coğrafi işaretlerin markalaşmasını ve ticari değer kazanmasında önemli bir buluşma noktası haline gelen (YÖREX) Yöresel Ürünler Fuarı’dır. Fuarımızın Ülkemiz ekonomisine katkıları yadsınamaz” dedi.

Daha sonra Başkan AKA stantları ziyaret etti.(02/11/2023 – Antalya YÖREX)

Perşembe, 02 Kasım 2023 17:21

Bu yıl 18.si düzenlenen Ödemiş Süs Bitkileri Sergisi’nin açılışına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜLCÜ -  Zeki TURAN, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.

Konuya ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜLCÜ: “Bu yıl 18.si düzenlenen Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi süs bitkileri üretimi yapan, üretim ve uygulama malzemelerin satış ve pazarlamasını gerçekleştiren, peyzaj tasarımı, bütün kurum ve kuruluşların ve şahısların buluşma noktasıdır. Ödemiş’te yetişen bir çok önemli ürünlerin yanı sıra süs bitkisi ve fidancılık sektörümüzde önemli merkez haline gelmiş olup, bölgemiz açısından önemli ekonomik değer ifade eden bir gelir kaynağımızdır. Süs bitkileri ve fidancılık sektörü her geçen yıl büyüme göstermektedir” dedi.

Daha sonra sergide stant açan Ödemiş Ticaret Borsası üyeleri ve sektör temsilcilerine ziyaret gerçekleştirildi. (02/11/2023 – Ödemiş Belediyesi Fuar alanı)

Cuma, 27 Ekim 2023 17:18

Cumhuriyetimizin  100.yaşını büyük bir sevinçle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…

 

 

A.LATİF AKA
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Perşembe, 19 Ekim 2023 12:15
Perşembe, 19 Ekim 2023 11:42

Ödemiş Ticaret Borsası, Aydın Ticaret Borsası tarafından düzenlenen 2023-2024 Zeytin – Zeytinyağı Sektör Toplantısı’na katılım sağladı.

 Söz konusu sektör toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası  1 Nolu Meslek Komitesi Üyesi 874 Nolu Ödemiş Zeytin – Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi,  Borsa Üyesi S.S.Demircili Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi temsilcileri, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.

İlgili toplantıda Zeytin – Zeytinyağı sektörü ile ilgili sorunların değerlendirilmesi, çözüm önerilerinin sunulması, üretim ve ihracatın geliştirilmesi, sektördeki paydaşların işbirliğin artırılması amaçlarına yönelik olarak panelde değerlendirilmeler yapıldı. Sektördeki yaşanan sıkıntılar dile getirildi. (18/10/2023 – AYDIN TB)

Pazartesi, 16 Ekim 2023 14:22
Salı, 10 Ekim 2023 15:39

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – TOBB Yönetim Kurulu Sayman Üyesi  Sayın Faik Yavuz’a ziyarette bulundu.

(09/10/2023 – ANKARA TB)

Salı, 10 Ekim 2023 08:34

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 79. Genel Kurulu’nda yapılan kura çekimi sonrasında Türkiye’nin vizyon projeleri arasında yer alan yerli ve milli elektrikli aracı TOGG, Ödemiş Ticaret Borsası’na teslim edildi.

Ödemiş  Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “TOBB Genel Kurulunda Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın “Türkiye'nin otomobilini yapacak babayiğit arıyorum” sözü üzerine TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun ayağa kalkıp “Babayiğitler burada siz yanımızda olduğunuz sürece bunu yaparız” dedi. Ülkemiz için gurur kaynağı olan yerli ve milli aracımızı Cumhuriyetimizin 100.yılında teslim almanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Ülkemiz ekonomisine ve sanayisine ışık tutan TOGG’un ülkemize kazandırılmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, ülkemizin yerli ve milli ilk elektrikli otomobil fabrikasının kurulmasında etkin rol oynayan, büyük emeği geçen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve katkısı olan herkese Borsamız adına teşekkürlerimi sunuyor; Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum ”dedi.

Salı, 03 Ekim 2023 17:06

Uzun yıllar Ödemiş Ticaret Borsamızda Meslek Komitesi Asil Üyesi olarak organ görevi yapan ve Borsa Üyeliği devam eden (26/09/1986 - devam ediyor) Üyemiz Sadık Büker’i iş yerinde Ödemiş Kaymakamımız Sn.Fatih Aksoy ziyarette bulundu.

Ziyarette Ödemiş Kaymakamız Fatih Aksoy ÖDEMİŞ EL ELE KAMPANYASI’ na ( Ödemiş İlçemize gelen Hatay bölgesindeki Depremzeler için barınak –yurt oluşturulması amacıyla yeniden teşrif edilen, düzenlenen Neva Yurdu – Ödemiş Öğretmen Evi 2.Şb) yaptığı   katkılardan dolayı, üyemiz Sadık Büker’e teşekkür plaketi takdim etti.( Sadık Büker - Yem  / Gübre Ticareti İşyeri - 03/10/2023)

Perşembe, 21 Eylül 2023 10:32

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – UMAT Yönetim Kurulu Üyesi  A.Latif AKA, TOBB İştiraki olan UMAT ( Umumi Mağazalar Türk A.Ş) İzmir’de düzenlenen Yönetim Kurulu toplantısına katılım sağladı. (20/09/2023 – UMAT İzmir Şube)

Pazartesi, 18 Eylül 2023 17:11

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı’na yeni atanan Yüzbaşı Cihan GÜLTEKİN’ i makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar diledi. (18/09/2023 – ÖDEMİŞ İLÇE JANDARMA KOMUTANLIĞI)

Pazartesi, 11 Eylül 2023 10:52

Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında, 4-6-9-12. Dönem Akredite Oda/Borsalara yönelik olarak 7-8 Eylül 2023 tarihlerinde Yeni Akreditasyon Standardı Eğitimi’ne Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Yrd.Onur AKAR katılım sağladı.

Eğitimde, yeni akreditasyon standardı temel yeterlilikler - temel hizmetler - yeni nesil hizmetler kapsamında madde beklentileri anlatıldı, eş zamanlı olarak Oda ve Borsalar farklı gruplara ayrılarak MEYBEM faaliyetleri ile TÜRİB faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapıldı.(07-08 Eylül 2023 – TOBB)

Çarşamba, 06 Eylül 2023 14:07

Türk gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood İstanbul, 6 - 9 Eylül 2023 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gıda sektörünü ağırlıyor.Ödemiş Ticaret Borsası Üyeleri (Yallıoğlu Tarım Ürünleri San .Tic. Ltd. Şti, Arapoğlu Süt ve Süt Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti, Gürsüt Besicilik Gıda San.Tic.Şti…) söz konusu fuarda yerlerini alarak stantlarını açtı.

Ödemiş Ticaret Borsası  Meclis Üyesi Yallıoğlu Tarım Ürünleri San. Tic. Ltd. Şti firması da Uluslararası gıda fuarı World Food İstanbul’da yerini alarak yöresel ürünlerimizi tanıttı.(06/09/2023 – İstanbul- TÜYAP)

Perşembe, 31 Ağustos 2023 14:38

Yeni göreve gelen Anadolubank Ödemiş Şube Müdürü Özgün SOYUMERT, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ ya ziyarette bulundu.

İlgili ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; Anadolubank Şube Müdürü Özgün SOYUMERT yeni görevinde başarılar diledi. (31/08/2023 – Ödemiş TB)

Perşembe, 31 Ağustos 2023 11:24

Yeni atanan Halkbank Ödemiş Şube Müdürü Savaş Karataş, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ya ziyarette bulundu.

İlgili ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “ Halkbank Ödemiş Şubesi Müdürü Savaş Karataş ziyaretinden son derece memnun olduk. Ödemiş’imizde  yeni göreve başlayan müdürümüze ve ekip arkadaşlarına başarılar diliyorum” dedi.

(31/08/2023 – Ödemiş TB)

Salı, 29 Ağustos 2023 17:05

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZI EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLAR, AY YILDIZLI BAYRAĞIMIZ ALTINDA ÖZGÜRCE YAŞAMAMIZIN MİMARI, CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAŞTA OLMAK ÜZERE TÜM ŞEHİTLERİMİZİ VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ SAYGIYLA, RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUZ.

 

A.LATİF AKA
YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Pazartesi, 28 Ağustos 2023 10:11

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih Zaimoğlu İzmir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ömer Tuncer’i makamında ziyaret etti.

Sektörel, ekonomik gelişmeler ve istihdam konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.(Ağustos 2023  - İZMİR TB)

Çarşamba, 23 Ağustos 2023 15:57

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ, yeni atanan SGK Müdürü Gökhan BAYRAKTAR’ı makamında ziyaret etti.

Söz konusu ziyarette EYT Kapsamında; Tarım Bağkur evrakları konusunda istişarelerde bulunuldu. SGK – Borsa arasındaki kurumsal ilişkilerin önemi vurgulandı.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri  Ali ÖZ: “Ödemiş’imize yeni atanan SGK Müdürümüz Gökhan BAYRAKTAR’ ın yeni görev yerini tebrik eder, başarılar dileriz ” dedi. (23/08/2023 – Ödemiş SGK)

Çarşamba, 23 Ağustos 2023 12:15

TOBB Akreditasyon sistemi çalışmaları kapsamında 4-6-9-12. Dönem akredite oda/ borsalara yönelik 21-22 Ağustos 2023 tarihlerinde  TOBB Süreç ve Risk Eğitimi’ne Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Yrd. – Akreditasyon sorumlusu Onur Akar katılım sağladı.

2 gün süren eğitimlerde Türk Loydu denetçilerinden Serkan Şahin’in süreç ve risk eğitimi sunumları izlenerek,  örnek uygulamalar yapıldı.( 21-22 Ağustos 2023 – TOBB)

Çarşamba, 16 Ağustos 2023 14:27

Nazilli Ticaret Borsası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen, incir üreticileriyle işletmelerin buluştuğu 2023 -2024 sezonu  İlk İncir Alım Töreni’ne Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Vasıf Baran Şentürk katılım sağladı. (16/08/2023 – Nazilli TB)

Cuma, 11 Ağustos 2023 17:41

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Borsamıza iletilen yazıda;

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi seçimlerinin Oda/Borsalarda 19 Ekim 2023 Perşembe günü 10.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirileceği bildirilmiştir.

TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu’na üye olmak isteyen adayların 22 Eylül 2023 Cuma gününe kadar TOBB Girişimcilik Bilgi Sistemi http://girisimcilik.tobb.org.tr/ adresi üzerinden online başvuru ( E devlet üzerinden ) yapabilecekleri; belirtilmiştir.

Gereğini ve Bilgilerinizi rica ederiz.         

Salı, 08 Ağustos 2023 08:57
Ziraat Bankası Ödemiş Merkez Şube Müdürlüğü’ne yeni atanan Coşkun OKULDAŞ ve Banka personeli Portföy Yöneticisi Serkan TURGUT , Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA’ya ziyarette bulundu.
Haftalık olağan Yönetim Kurulu toplantısı sebebiyle Borsada bulunan, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri de (Hüseyin GÜLCÜ-Zeki TURAN Yönetim Krl Bşk Yrd, M.Fatih ZAİMOĞLU-Yönetim Krl Sayman Üyesi, Mehmet KURTAR-Yönetim Krl Üyesi) ağırlamada hazır bulundu.
Söz konusu yapılan ziyaretle ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “Göreve yeni başlayan Ziraatbankası Ödemiş Merkez Şube Müdürü’müzün ziyaretinden son derece memnun olduk. Krediler konusunda fikir alış verişi yaptık. Ödemiş’imizde görevine yeni başlayan Müdürümüz Coşkun Bey’e ve Ziraatbank Merkez Şubesi Ekibine başarılar diliyorum” dedi. (07/08/2023- Ödemiş TB)
Salı, 08 Ağustos 2023 08:54
Ödemiş’e yapılacak yeni okul ile ilgili planlamaları yapmak için Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA ve Yönetim Kurulu Üyeleri (Hüseyin GÜLCÜ-Zeki TURAN Yönetim Krl Bşk Yrd, M.Fatih ZAİMOĞLU-Yönetim Krl Sayman Üyesi, Mehmet KURTAR-Yönetim Krl Üyesi) ile Ödemiş İlçe Milli Eğitim Md. Sunullah DESTİCİOĞLU - Ödemiş Şube Müdürü Mustafa GÜDER 07/08/2023 tarihinde Borsa’da bir araya geldi.
Yapılan toplantıda atılacak adımlar ve süreçler görüşülerek, bir yol haritası belirlendi. Ödemiş’e okul kazandırılmasıyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA : “Birliğimiz TOBB ile Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) arasında imzalanan ULUSAL EĞİTİME KATKI verilmesi amacıyla 154 ilçede 154 okul yapılmasına yönelik 03/02/2022 tarihinde bir protokol imzalanmıştı. İmzalanan protokol dahilinde ilerleme sağlanılarak, proje aşamasına gelindiğini Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Sunullah DESTİCİOĞLU ‘ndan öğrenmiş bulunmaktayız. TOBB çatısı altında Türkiye genelinde yapılacak olan okul projesinde Ödemiş olarak yer almaktan çok mutluyuz. Proje sürecini bir an önce tamamlayarak, İlçemiz Ödemiş’e yeni okuluna kavuşturacak TÜKİYE ODALAR BORSALAR BİRLİĞİ’ mize ve değerli Başkanımız M.RİFAT HİSARCIKOĞLU ’na teşekkür ediyoruz” dedi. (07/08/2023-Ödemiş Ticaret Borsası)
Perşembe, 03 Ağustos 2023 09:50

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı  - Umat Yönetim Kurulu Üyesi A.Latif AKA UMAT - Umumi Mağazalar Türk A.Ş. Yönetim Kurulu  Toplantısı’na katılım sağladı.

Toplantıda görev ve yetki dağılımının yanı sıra, şirketin çalışmaları ve projelerine ilişkin bilgilendirme yapılarak, finansal tablolar görüşüldü ve İzmir, Mersin, İskenderun şubelerinin genel durumları değerlendirildi.(02/08/2023 – TOBB)

 

Salı, 01 Ağustos 2023 16:53

İş dünyamızın üniversitesi TOBB ETÜ ile kariyerinize daha üniversite öğrencisiyken adım atabilirsiniz. Mezun olmadan 1 yıl iş tecrübesi kazanabilir ve profesyonel hayata bir adım önde başlayabilirsiniz. www.etu.edu.tr

Salı, 01 Ağustos 2023 15:43

Sayın Üyemiz; İşletmelere karbon ayak izi hesaplama konusunda rehberlik etmek ve işletmelerin karbon ayak izlerini hesaplamalarını sağlamak üzere TOBB Karbon Platformu Projesi gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda platformun tanıtım webinarı 2 Ağustos 2023 Çarşamba günü 10:00'da internet üzerinden gerçekleştirilecek olup, program aşağıda sunulmaktadır. Webinara http://webinar.tobb.org.tr adresinden katılım sağlanabilecektir.

- 10:00 – 10:15 Açılış Konuşmaları- 10:15 – 11:15 Karbon Ayak İzinde Fırsatlar, Riskler ve Finansman Olanakları Paneli- 11:15 – 11:30 TOBB İklim Çalışmaları Sunumu- 11:30 – 12:00 TOBB Karbon Platformu Sunumu ve Soru-Cevap QNB Finansbank ve İş Bankası Genel Müdür Yardımcılarının da katılım sağlayacağı toplantıda Birliğimizin iklim çalışmaları anlatılacak ve yine Birliğimizin hazırladığı TOBB Karbon Platformu tanıtılacak olup, toplantı sonunda katılımcıların soruları cevaplanacaktır.Bilgilerinize Sunulur.

Salı, 01 Ağustos 2023 15:05

1)  2023 / 2024 öğretim döneminde; geçen yıldan (2022/2023) burs alan ve başarılı olan (önceki dönemlerden başarısız dersi bulunmayan) öğrencilerin dışında yeni burs müracaatı kabul edilmeyecektir. (26.12.2022-Yönetim Kurulu- Meclis kararları ile)

2)   Borsamız Burs müracaatları 21.08.2023 - 01.09.2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)  Faaliyet alanımızda bulunan şehit ailesi çocuklarına burs verilmesi önceliği, ön şartsız burs müracaatında bulunma ve Yönetim Kurulu kararı ile Ödemiş Ticaret Borsası Karşılıksız Burs'larından faydalanma hakkı verilmiştir. (01.08.2016 Yönetim Kurulu Kararı ile) 

4)   Öğrenciler ; TC.Kimlik Kartı fotokopisi, başarı durumlarını gösteren (transkript) belge ve Borsadan verilecek Burs Müracaat Formunu doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

GENEL SEKRETERLİĞİ

Cumartesi, 15 Temmuz 2023 11:09

15 Temmuz hain darbe girişiminin 7. yıldönümünü İlçemizin Ulus Meydanında  düzenlenen programa Ödemiş İlçe Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağlayarak, tüm vatandaşlarla beraber 15 Temmuz anıldı. (15/07/2023 – Ödemiş Ulus Meydanı)

Salı, 04 Temmuz 2023 10:49
LGS tercihleri için sizleri MEB-TOBB-TOBB ETÜ işbirliği ile desteklediğimiz 122 meslek lisemize bekliyoruz.
M.Rifat Hisarcıklıoğlu
TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
TOBB ETÜ
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
Salı, 27 Haziran 2023 11:34

Ekonomik ve sosyal kalkınmanın temel taşı, büyümenin ve istihdamın itici gücü küçük ve orta ölçekli işletmelerin 27 Haziran Dünya KOBİ Günü kutlu olsun.

Çarşamba, 21 Haziran 2023 16:43

Dünyanın en büyük iş dünyası organizasyonu olan Milletlerarası Ticaret Odası’nın ( ICC ) Yönetim Kuruluna seçilen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nu tebrik ediyor,

Oda / Borsa camiamıza yaşattığı gururdan dolayı teşekkür ediyoruz.

Perşembe, 15 Haziran 2023 14:58

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen deprem sonrasında ülkemiz tek yürek olarak depremzedelerin yardımına koşmuştur. İlçemiz de bu güzel birlikteliğin öncü şehirlerinden bir tanesi olmuş, Kaymakamlığımız öncülüğünde kamu kurum ve kuruluşları koordinasyonunda sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlarımız gece gündüz demeden deprem bölgesine yardım ulaştırma gayreti içerisinde olmuşlardır.

 Başta Ödemiş Kaymakamız Sayın Fatih AKSOY olmak üzere üyelerimiz ve siz değerli hemşehrilerimizin maddi ve manevi destekleri neticesinde başlatılan ÖDEMİŞ EL ELE YARDIM KAMPANYASI amacına ulaşmış ve bina’nın tadilat çalışmaları geçtiğimiz aylarda tamamlanarak depremzede misafirlerimizin istifadesine sunulmuştur.

 Konuyla ilgili Teşekkür Belgesi takdim eden Ödemiş Kaymakamı  Sayın Fatih AKSOY: ”ÖDEMİŞ EL ELE kampanyasında depremzede misafirlerimizin konaklaması için tadilat çalışmalarında  kurulan komisyonda görev ve sorumluluk üstlenerek kampanyaya öncülük eden, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim SURAV, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir SİLAY ile malzeme ve işçilik desteği sağlayan, emeği geçen ve katkı sunan tüm hemşehrilerimize  teşekkür ediyoruz” dedi. (15/06/2023 - Ödemiş Kaymakamlığı Öğretmenevi Ek Bina)

Perşembe, 15 Haziran 2023 12:24

Türkiye Ürün İhtisas Borsası Genel Kurulu’na Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Ürün İhtisas Borsası’nda devreye alınacak aracılık sistemi ve kurulacak olan Ürün Piyasası Aracı Kurum Yapılanması – ortaklık konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Toplantı sonrasında katılımcıların soruları cevaplandı.(14/06/2023-15:00 – TOBB)

Salı, 13 Haziran 2023 15:05

Görsel sanatlar alanında profesyonel öğretmenlerimizin çalışmalarının sergilendiği sergiye,Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı.

Perşembe, 01 Haziran 2023 15:56

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde  TOBB 79. Genel Kurulu’nda yapılan seçimde,TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu 4 yıl süreyle yeniden TOBB Başkanlığına seçildi.

                                                                               

Gerçekleştirilen seçim neticesinde, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA;  TOBB Ticaret Borsaları Konsey üyeliğine yeniden seçildi.

Seçim sonucu hakkında TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu; seçilen TOBB Yönetim Kurulu Üyelerini, Komisyon Üyelerini, Konsey Üyelerini tebrik ederek; “Ülkemize, İş dünyamıza  hizmet vermeyi sürdüreceğiz. Büyük bir aile olarak yeni bir ruhla, yeni heyecanla çalışmaya tekrar başlıyoruz” dedi.

TOBB Ticaret Borsaları Konssey Üyeliği’ne yeniden seçilen Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “ TOBB Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçilen Başkanımız M.Rİfat Hisarcıklıoğlu’nu tebrik ederek, başarılarının devamını diliyorum. Ayrıca bize güvenerek yeniden görev ve sorumluluk veren tüm TOBB Ticaret Borsaları Delegelerimize teşekkür ediyorum. Görev dönemimizin ülkemize, iş dünyamıza ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.(31/05/2023 – TOBB ETÜ 79.Genel Kurul)

Perşembe, 01 Haziran 2023 15:37

Ödemiş Ticaret Borsası 79.Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi Takdimi ve  TOGG Kura çekim Töreni’ne Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Ödemiş Ticaret Borsası TOBB Delegeleri Hüseyin GÜLCÜ, Ersoy Yallıoğlu, Mehmet Kurtar, Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Vasıf Baran Şentürk, Ödemiş Ticaret Borsası Başkan Yrd. Zeki Turan, Meclis Üyeleri Hasan Kaya, Halil Uyar ve Genel Sekreter Ali ÖZ katılım sağladı.

Tören öncesinde TC.13.Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun hitapları oldu.

Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’ nde Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Üyesi  – TOBB Delegesi Ersoy Yallıoğlu TOBB Delegeliğinde 10.yılını doldurması sebebiyle TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ ndan Hizmet Şeref Belgesi’ni aldı.

TOGG Kura Çekim Töreni’nde Başkan AKA; Ödemiş Ticaret Borsası adına TOGG araç kurasını çekti. (30/05/2023 – TOBB Konferans Salonu)

Çarşamba, 17 May 2023 10:54
Pazartesi, 15 May 2023 11:07

“Çiftçi olmazsa gıda, gıda olmazsa hayat olmaz!" Bu inancımız doğrultusunda, tüm üretici-müstahsillerimizin Dünya Çiftçiler Günü'nü kutluyoruz...

Pazartesi, 15 May 2023 11:05

Başta şehitlerimizin anneleri olmak üzere, karşılıksız sevgi ve fedakarlığın simgesi olan tüm annelerimizin ANNELER GÜNÜ kutlu olsun. Vefat eden annelerimizi rahmetle, saygıyla anıyoruz...

Çarşamba, 10 May 2023 15:44

Ödemiş Ticaret Borsası’ndan emekli olan personeller Ödemiş Ticaret Borsası’nda bir araya gelerek; emekli ve çalışan personeller anı ve tecrübelerini paylaştı. Bu özel günlerin devam ettirilmesi konusunda dilek ve temennilerde bulunuldu. (10/05/2023- ÖDEMİŞ TB)

Çarşamba, 26 Nisan 2023 11:41

İzmir Ticaret Odası tarafından düzenlenen “T.C. Ticaret Bakanlığı Yeni Nesil İhracat Destekleri Ve Prefinansman Modeli” tanıtım toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Vasıf Baran Şentürk, Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Yrd. Onur Akar, Borsa Üyelerinden S.S.Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden Mehveş Merve Öztürk  ve Gülcü Yağ Sanayi Ve Ticaret Kollektif Şirketi’nden Ekrem Gülcü katılım sağladı.

Bilgilendirme toplantısı İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Emre Kızılgüneşler’ in açılış konuşmasıyla başladı. İhracat Genel Müdür Yrd. Mustafa İlker Özdem, Uluslararası Hizmet Ticareti Genel Müdür Yrd. Alperan Kaçar, Eximbank Ege Bölge Müdürü Gülom Timurhan ve İhracatı Geliştirme A.Ş Genel Müdür Kasım Akdeniz’in katılımlarıyla gerçekleşen toplantıda İhracat, mevcut İhracatları geliştirmek isteyen işletmelerin, Eximbank ihracat kredileri hakkında bilgilendirmeler yapıldı.

İhracat bilgilendirmesi ardından, katılımcıların soruları yanıtladı. ( İZTO -25.04.2023 – 13:30 ; 18:00 )

Pazartesi, 24 Nisan 2023 17:50

İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı Rahmi Aşkın Türeli, Ödemiş CHP ilçe Başkanı Mustafa Turan ve beraberindeki Heyet Ödemiş Ticaret Borsamıza  ziyarette bulundu.

Söz konusu ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A. Latif AKA; Ödemiş Tekstil Arazimizdeki süreç – sıkıntıları ve bölgemiz  ekonomisindeki sorunları dile getirdi. (24/04/2023 – Ödemiş TB)

Çarşamba, 19 Nisan 2023 09:02
Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş'in ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğine, ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Zeki Turan, Genel Sekreterimiz Ali Öz ve Genel Sekreter Yardımcımız Onur Akar katılım sağladı. 
(18/04/2023-Ödemiş Belediyesi Kültürpark karşısı Düğün Salonu)
 
Çarşamba, 12 Nisan 2023 17:19

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen, Millet İttifakı İzmir 2. Bölge Milletvekilleri adaylarının, CHP İzmir İl Başkanı Şenol ASLANOĞLU’ nun, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tunç SOYER’ in, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ’ in ve  Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerinin katılım sağladığı toplantıya iştirak etti.

Başkan AKA; düzenlen toplantıda söz alarak Ödemiş Tekstil Arazimizin sorunlarını dile getirdi. (12/04/2023 – Ödemiş Belediyesi Kültür Merkezi)

İlgili Video

Salı, 11 Nisan 2023 11:34

Bu yıl ; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizce 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen bölgelerdeki Oda / Borsalarımız  ile koordinasyon halinde olunarak, ihtiyaç duyulan her türlü yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmıştır. Her yıl TOBB’ mizce düzenli olarak Oda/ Borsalarımıza gönderilen gıda yardımları, deprem bölgesine azami desteğin verilmesini teminen 2023 yılında yapılamamıştır.

Ödemiş bölgemizde; Kurumumuzca Ramazan ayı münasebetiyle ihtiyaç sahibi ailelere destek olmak adına 630 aileye gıda erzak poşeti dağıtıldı. Ödemiş Ticaret Borsası’nca temin edilen gıda poşetleri ihtiyaç sahibi ailelere Yönetim Kurulumuz – Meclisimiz ve Personelimizce  ulaştırılmıştır.

Ödemiş Ticaret Borsası; Ödemiş Belediyesi İftar çadırlarının  üç günlük (08-09-10 Nisan 2023) tüm ihtiyaçlarını karşıladı. Belediyemiz tarafından organize edilen, kentimizin 6 ayrı noktasında kurulan, günde yaklaşık 5000 vatandaşımızın bu Ramazan çadırlarında iftarını açtığı belirtilmiştir.

Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA:  “ Bu yıl Ödemiş Ticaret Borsası olarak gider bütçemizden tahsis ettiğimiz kaynağı, hassas davranarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Ramazan ayının ruhuna uygun birlik, beraberlik, paylaşma ve dayanışmanın sembolü haline gelen iftar çadırlarına üç günlük katkı yaptık. Sosyal yardımlarda bulunmayı önemseyen Kurumumuz  Ödemiş Ticaret Borsası adına tüm vatandaşlarımıza  hayırlı Ramazanlar dilerim” ifadelerini kullandı.( 11 Nisan 2023)

Pazartesi, 10 Nisan 2023 10:22
Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka: “Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem yaşadık, 50 binden fazla canımızı kaybettik. 100 binlerce ev yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, yakınlarına da sabırlar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.
Her milli meselede olduğu gibi bu deprem sonrasında da TOBB ve Oda/Borsa camiası olarak hızla seferber olduk. Türk iş dünyası olarak deprem bölgesindeki mağdurların ihtiyaçlarını karşılamak için kendi kaynak ve imkanlarınızı seferber ettiniz, depremzede vatandaşlarımızı yalnız bırakmadınız. Desteğinizi depremzede vatandaşlarımızdan esirgemediğiniz ve dayanışma ile seferberlik ruhu içerisinde deprem bölgesine yönelik sağladığınız tüm yardımlar için ülkemiz iş dünyası adına şükranlarımızı sunuyoruz.
 
Ödemiş Ticaret Borsası olarak, Birliğimiz TOBB’ nin depremzedelerle ilgili olarak DEPREM YARDIMI DAYANIŞMA KAMPANYASINA’ na katkılar yaptık. Üyelerimiz, hemşerilerimizde konuya ayni – nakdi destekler verdi. Yine Ödemiş Kaymakamlığımız öncülüğünde başlatılan ÖDEMİŞ EL ELE YARDIM KAMPANYASI’ na bağışta bulunduk. Deprem bölgesineden Ödemişimize gelen misafirlerimize uygun konaklama yerleri tahsis edilmiştir.
 
Günümüz itibariyle deprem bölgesindeki en büyük ihtiyaç, depremzedelere kalıcı-güvenli konutlar sağlanmasıdır.
Bu kapsamda Birlik Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çağrısı ile “İş Dünyası Konut Seferberliği Kampanyası”nın başlatıldığı duyurulmuştur. Kampanya ile İş Dünyası olarak felaket bölgesindeki kentlerimizde depreme dayanıklı ve güvenli konutlar inşa edilmesi amaçlanmaktadır.
 
Kampanya kapsamında TOBB ve iştiraklerimizde zorunlu olanlar dışında tüm harcama ve yatırımlar durdurulmuş, tüm kaynaklarımız bu hayırlı işe seferber edilmiştir. Kampanya, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve İştirakleri tarafından 1 milyar TL nakdi katkı verilerek başlatılmıştır” dedi.
Bu kapsamda kampanyaya ilişkin detaylar aşağıda dikkatinize  sunulmaktadır:

Bağış Kuralları:

•           Hayırseverler istediği tutarda bağış yapabilecektir.

•           Sanal POS aracılığı ve kredi kartları ile bağış alınabilecektir.

•           Hesaplara yatan bağışlar (bağışçı bilgisi ve bağış tutarı) günlük olarak kampanya web sitesinde yayımlanacaktır.

•           Ayrıca hayır severlerin zekatları da kabul edilecektir. (https://kurul.diyanet.gov.tr/Cevap- Ara/1094/afetzedeler-icin-zekat-parasiyla-barinma-yerleri-konteyner-cadir-konut-yapilmasi- caiz-midir)

•           Bağış tutarının tamamı vergi matrahından düşürülebilecektir.

•           Kampanya hesapları 1 Temmuz tarihine kadar açık olacaktır.

İnşaat ve İhaleler:
 
•Konut yapılacak bölgeler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından belirlenecektir.
•Arsa tahsisi ve altyapılar Bakanlık tarafından gerçekleştirilecektir.
•Konut yapım ihaleleri, Birliğimiz tarafından gerçekleştirilecektir.
•Yapı denetimleri TOKİ tarafından yapılacaktır.
•İnşa edilecek evler, TOKİ modelinde 105 m2 ve 3+1 oda büyüklüğünde olacaktır.
•Her bir blok 20 daireden oluşacaktır.
•İnşaatlar bittikten sonra depremzedelere kura ile teslim edilecektir.
•Bir dairenin inşa bedelinin, altyapı ve sosyal donatılar hariç 1,3 milyon TL civarında olması beklenmektedir.
•Mahalle, site, blok ya da daire bedelinin bağışlanması durumunda, ilgili bölüme bağışçının arzu ettiği isim verilecektir.
Kampanyamıza katkı yapmak isteyen Üyelerimiz, hemşerilerimiz TOBB(Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) internet sitesinde ve aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına bağış yapabilirler.
 
Bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ederek, kampanyamıza değerli katkılarınızı bekliyoruz.(10/04/2023 – ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI)
 
 

 

 

 

Salı, 04 Nisan 2023 09:01

Yaralarımızı birlikte saracağız. TOBB 1 milyar TL nakdi destekle "Konut Seferberliği" kampanyası başlatıyoruz. 81 ilimizde Oda ve Borsalarımız öncülüğünde, tüm iş dünyasına ve hayırseverlere çağrımız #ElverinEvyapalımDepremzede vatandaşlarımızı yeni yuvalarına kavuşturalım. #tobb

Cumartesi, 01 Nisan 2023 15:10

01.04.2023 tarihinde saat:13:00 de TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde 365 Oda/ Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarının katılımıyla gerçekleşen Türk İş Dünyası Konut Seferberliği Lansman toplantısına Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif Aka katılım sağladı.

Lansman sonrası deprem bölgesine yapılacak olan kalıcı konut proje seferberliği başlatıldı.

#elverinevyapalım #TOBB

Çarşamba, 22 Mart 2023 16:46

Ödemiş Ticaret Borsası  Genel Sekreteri Ali Öz; Ödemiş SGK Müdürü Adil Çamlıbel’i makamında ziyaret etti.


Söz konusu ziyarette EYT kapsamında; Tarım Bağkur evrakları konusunda istişarelerde bulunuldu. SGK – Borsa arasındaki Kurumsal ilişkilerin önemi vurgulandı.( 22 Mart 2023 –Ödemiş  SGK )

Cuma, 24 Şubat 2023 15:35
Perşembe, 23 Şubat 2023 10:00
İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası Şubat ayı ortak olağan Meclis toplantısı “DEPREM” gündemi ile gerçekleştirildi. Toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih Zaimoğlu katılım sağladı. 
Jeolog, Deniz Jeolojisi Uzmanı ve Bilim Akademi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür’ün konuk olduğu toplantıda, Kahramanmaraş merkezli deprem, ülkemizin ve İzmir’in deprem riski ve yapılması gereken hazırlıklar masaya yatırıldı. (22/02/2023- İzmir Ticaret Odası)
 
 
 
Pazartesi, 13 Şubat 2023 15:39

ÖDEMİŞ ELELE

Depremde zarar gören vatandaşlarımızın barınma ihtiyacının karşılanması amacıyla Ödemiş tek yürek oldu. Ödemiş Kaymakamlığı tarafından, ilçemize gelecek olan depremden etkilenen vatandaşlarımızın barınma ve iaşe ihtiyaçların karşılanması amacıyla, eski okul binasında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Ödemiş Kaymakamlığı öncülüğünde                     

Ödemiş Belediye Başkanlığı

Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası,

Ödemiş Şoförler Odası,  Ödemiş Sarraflar Odası,

Ödemiş Mimarlar Odası,

Ödemiş İnşaat Mühendisleri Odası,

Ödemiş Ziraat Odası,

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler  Odası,

Ödemiş Bilumum Gıda Maddeleriyle Uğraşanlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası,

Ödemiş Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi,

Ödemiş Ayakkabıcılar Odası,

Ödemiş Terziler Odası,

Ödemiş Berberler Odası,

Ödemiş Süt Birliği,

Ödemiş Baro Temsilciliği,

Ödemiş Müteahhitler Derneği,

Ödemiş Muhtarlar Derneği

ve ilçemizde mevcut oda, dernekler ile sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle depremden etkilen vatandaşlarımız için ÖDEMİŞ EL ELE yardım kampanyası düzenlemiştir.

Ödemiş Kaymakamı Fatih AKSOY Başkanlığında oda ve dernek başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının katılımlarıyla gerçekleştirilen deprem yardımı konulu toplantı neticesinde,

Ödemiş Kaymakamlığı tarafından Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim SÜRAV, Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı Latif AKA, Ödemiş Şoförler Odası Başkanı Tahir SILAY Başkanlığında oluşturulan komisyona Ödemiş sınırları içerisinde ÖDEMİŞ ELELE adı ile altı ay süre ile yardım toplama yetkisi verilmiştir.

 

Ödemiş Ziraat Bankasında  ÖDEMİŞ EL ELE YARDIM HESABI adı ile açılan TR 71 0001 0024 9697 6819 6950 01 nolu hesaba yardım göndererek depremden etkilenen vatandaşlarımıza destek olabilirsiniz.

Yardım kampanyasının düzenlenmesinde emeği geçen  Oda/Borsa ve Dernek Başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşları temsilcilerimize ve Değerli Ödemiş'li hemşehrilerimize teşekkür ederiz.

 

 

HESAP ADI: ÖDEMİŞ EL ELE YARDIM HESABI

IBAN NO: TR 71 0001 0024 9697 6819 6950 01

Cuma, 10 Şubat 2023 18:30

ÖDEMİŞ EL ELE YARDIMLAŞMA KAMPANYASI’ na sahip çıkarak destek olunması ile ilgili İlçemiz Kaymakamı Sayın Fatih AKSOY başkanlığında kurum müdürleri ve Oda/ Borsa temsilcilerinin katılımı ile Kaymakamlık toplantı salonunda toplantı gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı.

(10/02/2023 – Ödemiş Kaymakamlığı)

 

Cuma, 10 Şubat 2023 10:06
Salı, 07 Şubat 2023 14:33

Sayın Üyemiz,

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş ve çevre illeri etkileyen, deprem felaketi sonrası afet bölgelerine gönderilmek üzere bazı ihtiyaçlar ( bot, mont, kaban, kazak, battaniye, çocuk bezi, çocuk maması, atkı, bere, eldiven, çorap, yağmurluk, katalitik - elektrikli  soba, uyku tulumu, hijyen malzemeleri…vb) bildirilmiştir.

 

Afet bölgesine gönderilmek üzere tüm ayni yardımlarınızı Ödemiş kapalı spor salonu, tüm mahalle muhtarlıkları ve Ödemiş Belediyesi’ne (eski otogarda bulunan yardım merkezine, Belediye Kültür Merkezine ve 9 eski beldede bulunan hizmet binalarına) günün her saatinde ulaştırabilirsiniz.

 

Ayrıca nakdi yardım yapmak isteyen üyelerimiz; TOBB (TOBB - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) internet sitesinde ve aşağıda belirtilen banka hesap numaralarına bağış yapabilirler.

 

Bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, kampanyamıza değerli katılımlarınızı bekliyoruz.

 

 

Saygılarımızla,

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

 

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ - DEPREM FELAKETİ YARDIM HESAPLARI  
HESAP CİNSİ IBAN NO
1.      TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş. TOBB ŞUBESİ ISBKTRIS
TÜRK LİRASI TR49 0006 4000 0014 2011 3976 73
AMERİKAN DOLARI TR25 0006 4000 0024 2010 8677 04
AVRO TR94 0006 4000 0024 2010 8677 23
   
2.      TÜRKİYE ZİRAAT BANKASI A.Ş. AKAY ŞUBESİ TCZBTR2A
TÜRK LİRASI TR49 0001 0007 6005 9943 5045 74
AMERİKAN DOLARI TR22 0001 0007 6005 9943 5045 75
AVRO TR92 0001 0007 6005 9943 5045 76
 
3.      TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. ÇUKURAMBAR TİCARİ ŞUBESİ TRHBTR2A
TÜRK LİRASI TR31 0001 2001 3110 0016 1000 30
AMERİKAN DOLARI TR70 0001 2001 3110 0058 1003 28
AVRO TR43 0001 2001 3110 0058 1003 29
 
4. TÜRKİYE VAKIFLAR BANKASI T.A.O. ANKARA MERKEZ ŞUBESİ TVBATR2A
TÜRK LİRASI TR34 0001 5001 5800 7319 5700 54
AMERİKAN DOLARI TR76 0001 5001 5804 8022 2899 67
AVRO TR17 0001 5001 5804 8022 2899 62

 

 

 

Salı, 07 Şubat 2023 13:54
Salı, 07 Şubat 2023 12:17

Sayın Üyemiz,

 

06.02.2023 tarihinde Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkez üssü olarak belirlenen ve Kahramanmaraş'ın yanı sıra birçok ilimizde hissedilen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 

Deprem bölgesindeki vatandaşlarımıza destek olmak amacıyla İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Ege Genç İş İnsanları Derneği, Ege Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, İzmir Sanayiciler ve İş İnsanları Derneği, il sınırı içerisinde bulunan organize sanayi bölgeleri, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi, Aliağa Ticaret Odası, Bayındır Ticaret Odası, Bergama Ticaret Odası, Menemen Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası, Selçuk Ticaret Odası, Tire Ticaret Odası ve Torbalı Ticaret Odası koordinasyonunda ve T.C. İzmir Valiliği izniyle başlatılan “İzmir Yardıma Koşuyor” kampanyası kapsamında nakdi yardım yapmak isteyen üyelerimiz, aşağıda belirtilen banka ve hesap numarasını kullanabilirler:

 

Hesap Adı : İZMİR YARDIMA KOŞUYOR

   

Banka

Şube Adı ve Kodu

IBAN

T. İŞ BANKASI (TL)

İzmir Şubesi (3400)

TR15 0006 4000 0013 4003 4098 31

     

T. VAKIFLAR BANKASI (TL)

Kordon Şubesi (440)

TR77 0001 5001 5800 7319 5680 19

HALKBANK (TL)

İzmir Şubesi (430)

TR17 0001 2009 4300 0016 3412 78

T. İŞ BANKASI (USD)

İzmir Şubesi (3400)

TR07 0006 4000 0023 4002 8429 08

 

Bu şekilde felaketlerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, kampanyamıza sizlerin değerli katılımlarını bekliyoruz.

 

Saygılarımızla,

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

Pazartesi, 06 Şubat 2023 08:00

Ödemiş TV9 basın mensubu  yetkilileri Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ya makamında ziyaret ette bulundu.(06/02/2023- ÖTB)

Cuma, 03 Şubat 2023 10:39

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük fuarından biri olan 18. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na İzmir ev sahipliği yaptı.  Ödemiş Ticaret Borsası  Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAiMOĞLU ile birlikte 18.Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarın’da Ödemiş’ten stant açan firmalara ziyaret gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ: “AGROEXPO başta olmak üzere tarım ve hayvancılık fuarları tarımsal kalkınma hamlesine güç veriyor. İlçemiz olarak bizler de verimli topraklar ve çalışkan üreticileriyle birlikte buna büyük katkı sunuyoruz” dedi. (02/02/2023 – Fuar –Gaziemir / İZMİR)

Salı, 31 Ocak 2023 11:26

 

Ödemiş Ticaret Borsası Ocak ayı olağan meclis toplantısını Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirdi. Toplantıda olağan gündem maddeleri görüşüldü. Borsa bütçesi ve kesin hesapları onaylandı. Mevzuat gereği 2021 – 2022 yılında adına işlem olmayan tacirler askıya alındı.

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ nın doğum günü kutlandı. Başkan AKA: “ Değerli TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’na doğum günüm nedeniyle göndermiş olduğu pastadan dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Doğum günümü Meclis Üyelerimiz ve personelimiz ile kutladık. Bu vesile ile 2023 yılının hepimize başta sağlık, huzur ve esenlikler getirmesini temenni ediyorum” dedi.(Ödemiş TB)
 

Pazartesi, 30 Ocak 2023 16:50

Vakıfbank Ödemiş Şube Müdürü Kurtuluş Balcı ve Kobi pörtföyü Sercan Çavlak Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA’ya ziyarette bulundu.


İlgili ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “Vakıfbank Şube Müdürümüzün ziyaretinden son derece memnun oldum. Krediler konusunda fikir alış verişi yaptık. Müdürümüze ve Vakıfbank Ödemiş Şubesi ekibine başarılar diliyorum” dedi.

 (30/01/2023- Ödemiş TB)

Pazartesi, 30 Ocak 2023 16:44

Hürriyet Gazetesi Köşe yazarı İsmail Uğural, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ ya ziyarette bulundu. Ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası’nın faaliyetleri  ve Ödemiş ilçemizin tarım ve gıda vizyonu ele alındı. (30/01/2023 – Ödemiş TB)

Çarşamba, 25 Ocak 2023 08:42

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri’nin müşterek ev sahipliğinde ve T.C. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin NEBATİ’ nin teşrifleriyle gerçekleşen İzmir İş Dünyası toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Vasıf Baran Şentürk, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin Gülcü katılım sağladı.

Toplantıda ülke ekonomisine dair değerlendirilmelerde bulunuldu. (24.01.2023- İzmir Swiss Otel Büyük Efes)

Salı, 17 Ocak 2023 16:12

TOBB, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğinde, gençlerin mesleki beceri gelişimini desteklemek üzere başlatılacak, Mesleki Beceri Seferberliği’nin Lansmanı’na Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA katılım sağladı.

Toplantı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Regina De Dominicis konuşmaları ile başladı ve sonrasında protokol imzalandı.

Konuyla ilgili Başkan AKA : “  Birliğimiz TOBB öncülüğünde, Milli Eğitim Bakanlığımızın katkıları ile Mesleki Beceri Seferberliği protokolu imzalandı. Mesleki Beceri Seferberliği ile gençlere yönelik iş yeri temelli öğrenme fırsatlarının çoğaltılması ve gençlerin istihdam edilebilirliklerinin artırılması amaçlanıyor.Başta Birliğimiz Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’ na ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” dedi. (17/01/2023 – TOBB – ANKARA)

Cuma, 13 Ocak 2023 16:48

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı – İzmir Millet Vekili Hamza Dağ İlçemizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.

 

İlgili toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ katılım sağladı. (13/01/2023- Birgi)

Salı, 10 Ocak 2023 10:48

Şehrimizin, ülkemizin ve dünyanın gündemine ait gelişmeleri, sıcağı sıcağına kamuoyuna aktararak toplumun haber alma ve bilgilendirilme ihtiyacını karşılayan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

A.Latif AKA
ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI
Yönetim Kurulu Başkanı

Pazartesi, 09 Ocak 2023 11:07

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 32. Maddesinin 4. fıkrasında ; “İçinde bulunulan yıldan önceki son 2 (iki) yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve içinde bulunulan yıldan önceki son iki yılda , borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin isimleri, borsa meclis kararıyla meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir, aidat tahakkukları durdurulur ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamazlar” hükmü yer almaktadır.

 

Yine ilgili mevzuat;  “Söz konusu üye kayıtları, borsa kararını takip eden yıl başından itibaren 2 (iki) yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu borsaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, borsa yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla borsadan kaydı silinir.Bu süre içinde durumunu bildirenlerin aidat tahakkukları başlatılır.Ancak bunlar aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilmeyeceklerdir” şeklindedir.

 

Borsamızın üye bilgilerini güncelleştirme çalışmaları kapsamında değerlendirilmek üzere; üyelerimizin üye bilgilerini (adres, telefon, faks, e-mail vs.) ve üyelik mükellefiyetlerini en geç 27/01/ 2023 (Cuma) tarihine kadar Ödemiş Ticaret Borsası’na bildirmeleri gerekmektedir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Pazartesi, 12 Aralık 2022 18:24

Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Hüseyin Şimşek  Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka’yı ve Yönetim Kurulu Üyelerine yeni görev döneminde başarı dileklerinde bulundu. İlçe Jandarma Komutanı; bayramlarda ve özel günlerde şehit- gazi ailelerine  hiçbir zaman unutmayan Ödemiş Ticaret Borsası’na teşekkür etti.( 12/12/2022- Ödemiş TB)

Pazartesi, 12 Aralık 2022 18:13

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka ve beraberindeki Heyet; Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Surav ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundu.

Başkan AKA; yeni görev döneminde Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Surav ve Yönetim Kurulu – Meclis üyelerine başarı dileklerinde bulundu.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim Surav, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Birliğimiz TOBB çatısı altında önemli ve kardeş iki kurum olarak, Ödemiş’imiz için yapılabilecek ortak çalışmalar görüşüldü ve  istişarelerde bulunuldu.(12/12/2022 –Ödemiş Ticaret Odası)

Pazartesi, 12 Aralık 2022 17:35

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih Zaimoğlu ile  beraber  Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir SİLAY’a   iade-i ziyarette bulundu. 

Ziyarette, Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir SİLAY yapılan ziyaretten   memnuniyet duyduklarını dile getirdi.( 12/12/2022 – Ödemiş Şoförler ve Otomobilciler Odası)

Pazartesi, 12 Aralık 2022 17:17

Ödemiş İlçe Kaymakamız Fatih AKSOY, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’yı ziyaret etti.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy ; Başkan AKA’ ya ve Yönetim Kurulu - Meclis üyelerine yeni görev dönemlerinde başarı dileklerinde bulundu.( 12/12/2022 – Ödemiş TB)

Pazartesi, 12 Aralık 2022 16:45

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN ve Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih Zaimoğlu ile  beraber  Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Ali Bozkan’a   iade-i ziyaretinde bulundu. 

Ziyarette, Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Ali Bozkan;  yapılan ziyaretten   memnuniyet duyduklarını dile getirdi.( 12/12/2022 – Madeni İşler ve Demirciler Odası )

Pazartesi, 12 Aralık 2022 12:53

Türkiye Halkbank T.A.Ş. Ödemiş Şube Müdürü  Davut AKGÜN Ödemiş Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Yapılan ziyaret esnasında Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M.Fatih ZAİMOĞLU ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR  Borsada hazır bulundu.

İlgili ziyaret konusunda Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA : “Değerli Müdürümüzün ziyaretinden son derece memnun olduk. Krediler konusunda fikir alış verişi yaptık. Müdürümüze ve Halkbank Ödemiş Şubesi ekibine başarılar diliyoruz” dedi. (12/12/2022 – Ödemiş TB)

 

Perşembe, 01 Aralık 2022 17:28

Ödemiş Ticaret Borsası; Üyelerimiz, üreticilerimiz ve paydaşlarımızın faydasına sunulacak olan 2023 YILI TARIM TAKVİMİ hazırlanması çalışmalarına hız verdi.

Söz konusu çalışmalara; Ödemiş İlçe Tarım Müdürlüğü emekli personeli Ziraat Mühendisi Hürriyet DEMİRHAN ve Ödemiş Ticaret Borsası Emekli Genel Sekreter Kadir ÇAKIR destek verdi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ Ödemiş ekonomisine yön veren kestane, kuru incir, patates, zeytin vb. zirai ürünlerin yetiştirilmesine pozitif katkı yapmak hedeflendi. Güzel bir ürün olacak tarım takvimimizin her kesimlere faydalı olacağı inancındayız. Destek veren tüm paydaşlarımıza, teşekkür ediyoruz” dedi. (01 Aralık 2022- Ödemiş TB)

Salı, 29 Kasım 2022 10:21

Ödemiş Ticaret Borsası olağan kasım ayı Meclis toplantısı meclis üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi. Toplantıda 2023 bütçe fasılları irdelendi.

Toplantı sonunda Ödemiş Ticaret Borsası Akademik Danışmanı – İzmir Ekonomi Üniversitesi Öğretim üyesi Prof.Dr. Coskun KÜÇÜKÖZMEN sunum yaparak “İzmir İli ve İlçeleri Tarım, Hayvancılık ve Sosyo ekonomik gelişmişlik göstergeleri ”hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. (28/11/2022 – Ödemiş TB)

Pazartesi, 28 Kasım 2022 17:47

Ödemiş Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Surav Yönetim Kurulu Üyeleri Cevdet Aydın, Tevfik Can Kiraz ve Genel Sekreter Adnan Bengi Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka’yı ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Birliğimiz çatısı altında önemli ve kardeş iki kurum olarak, Ödemiş’imiz için yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüşüldü, istişarelerde bulunuldu.

Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif Aka  ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanı İbrahim Surav yaptıkları ortak açıklamada; “Kurumlarımız arasında gerçekleştireceğimiz karşılıklı ziyaretler, gücümüzü birlikteliğimizden aldığımız üyelerimiz için iş geliştirme ve yeni pazarlara açılabilme adına faydalı olacağı inancındayız. Bölgemiz için yapılacak ortak çalışmalar için Borsa ve Oda olarak her zaman birlikte hazırız” dediler. (28/11/2022- Ödemiş TB)

 

Çarşamba, 16 Kasım 2022 20:03

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Meclis Üyeleri ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nu makamında ziyaret etti.
 

Kabulde TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU; Başkan Aka’yı tebrik ederek, Yönetim Kurulu - Meclis Üyelerine  yeni dönem çalışmaları için başarılar dileyerek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA ziyaret sonrası  yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:. “Üyelerimle birlikte görev yaptığım arkadaşlarımın ısrarı üzerine tekrar göreve devam kararı aldık. Meclisimize yeni seçilen arkadaşlarımızı, Meclis ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte Sayın TOBB Başkanımız M.Rifat HISARCIKLIOĞLU’ nu tanıştırmak için ziyarete geldik. Mayıs -2023 ayında  genel kurul seçimleri var. Seçimlerde TOBB Başkanımızın yanındayız,  kendisiyle daha uzun yıllar çalışmak istiyoruz.  Seçim sonuçlarımızın tüm camiamıza hayırlı – uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. (16/11/2022 – TOBB)

Çarşamba, 16 Kasım 2022 12:11

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ve beraberindeki Meclis üyelerini kapsayan heyet ile Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik YAVUZ’u makamında ziyaret etti.

Borsacılık faaliyetleri konusunda görüş alış-verişi bulunulan ziyarette, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, seçimlerde güven tazeleyerek tekrar seçilen Ankara Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Faik Yavuz’a ziyaret anısına plaket takdim etti.

Ankara Ticaret Borsası Başkanı Faik Yavuz ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA’ya plaket takdim etti.

( 16/11/2022 – Ankara Ticaret Borsası)

Pazartesi, 14 Kasım 2022 10:21

İstanbul İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı; yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Cuma, 11 Kasım 2022 17:47

Ödemiş Ticaret Borsası 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında İlçemizin Birgi Mahallesinde, Ödemiş Orman İşletme Şefliği tarafından düzenlenen fidan dikimi etkinliğine katılım sağladı.

İlçe protokolü ve öğrencilerinde katıldığı etkinlikte 2500 kızılçam, 500  mavi servi, 500 kara servi, 10 fıstık çamı olmak üzere toplam 3.510 fidan toprakla buluştu. (11/11/2022- Cuma Birgi / ÖDEMİŞ)

Perşembe, 03 Kasım 2022 14:52

Ödemiş Ticaret Borsası; bu yıl 17.’ si düzenlenen Ödemiş Süs Bitkiler ve Fidancılık Sergisi açılışına katılım sağladı. Serginin açılış töreninde konuşmacılar; süs bitkileri, fidancılık sektörünün bölgemiz ekonomisine ciddi bir katkı yaptığını  belirterek, yaşanan sorunları dile getirdi. %18 KDV oranın yüksek olduğu ifade edildi.

Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği’ nce organize edilen, bölgemiz ve bölgemiz dışından bir çok firmalarının ve Borsa üyelerinin katılım sağladığı stantlara, Ödemiş Ticaret Borsası ziyarette bulundu.

(03/11/2022 – Ödemiş Belediyesi  Fuar alanı)

Salı, 01 Kasım 2022 15:52
Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı AKA; Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Yasin COŞKUN’ u Ziyaret Etti.
Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ve Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜLCÜ Hakimler ve Savcılar yaz Kararnamesine göre Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Yasın Coşkun’u makamında ziyaret ettiler.
Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı Aka; göreve yeni atanan Başsavcı Yasin Coşkun’a yeni görev yerinde başarı dileklerinde bulundu.(31/10/2022 – Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı)
Pazartesi, 31 Ekim 2022 17:51

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ;  Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ ya tebrik ziyaretinde bulundu.

Yapılan ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜLCÜ, Ödemiş  Belediye Başkan Yardımcısı Feridun AZEROĞLU da bulundu.


Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ; Başkan AKA ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarı dileklerinde bulundu. (31/10/2022 – Ödemiş Ticaret Borsası)

Pazartesi, 31 Ekim 2022 12:36

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif Aka ve Başkan Yardımcısı Hüseyin Gülcü Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Hüseyin Şimşek’i makamında ziyaret ettiler.

Borsa Başkanı AKA; Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Hüseyin Şimşek’e yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.(31 Ekim 2022- Ödemiş İlçe Jandarma Komutanlığı)

Çarşamba, 26 Ekim 2022 17:54
Pazartesi, 24 Ekim 2022 17:34

Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A. Latif Aka; Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanlığı’na güven tazeleyerek yeniden seçilen Engin Yeşil’e ve Yönetim Kurulu’na hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil; yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti  dile getirerek, Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif Aka’ya teşekkür etti. (24/10/2022-Diyarbakır Ticaret Borsası)

Çarşamba, 19 Ekim 2022 16:03

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka Gölcük Süt Ürünleri işletme sahibi Mustafa Yiyen’e ziyaret gerçekleştirdi.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka ; uzun yıllar Ödemiş Ticaret Borsamızın Meclis – Yönetim Kurulu’nda  yapmış olduğu görev ve  hizmetlerinden dolayı Mustafa Yiyen’ e plaket takdim etti.

Mustafa Yiyen; takdim edilen plaketten dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na güven tazeleyerek tekrar seçilen Başkan AKA’ yı tebrik ederek, İlçe Seçim Kurulu Başlanlığı’nca 10-2022 döneminde yapılan seçim neticesinde yenilenen Yönetim Kurulu ve Meclise başarı dileklerinde bulundu.(19/10/2022)

Cumartesi, 15 Ekim 2022 11:19

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Ali BOZKAN ve Heyeti , Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ ya görev tebrik ziyaretinde bulundu.

Ödemiş Madeni İşler ve Demirciler Odası Başkanı Ali BOZKAN; güven tazeleyerek yeniden seçilen Başkan AKA’ yı tebrik ederek, yönetim kuruluna başarı dileklerinde bulundu.

Başkan AKA; ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. ( 15/10/2022 – ÖTB)

Çarşamba, 12 Ekim 2022 17:40

Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’un  teşrifleriyle  gerçekleştirilen; 2022 -2023 Sezonu Kestane Ürünü İlk Alım Töreni’ne  Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR katılım sağladı.

(12/10/2022 – Aydın Ticaret Borsası)

Salı, 11 Ekim 2022 17:31
Cuma, 07 Ekim 2022 13:04

Ödemiş Şoförler  ve Otomobilciler Odası Başkanı Tahir SİLAY Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA’ ya  görev tebrik ziyaretinde bulundu.

Tahir SİLAY; Başkan AKA’ ya ve yönetim kuruluna başarı dileklerinde bulundu.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (07/10/2022 – ÖTB)

 

Perşembe, 06 Ekim 2022 17:35

06 Ekim 2022 Perşembe günü Ödemiş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı gözetiminde gerçekleşen seçimlerde  Yönetim Kurulu Başkanlığı’na tek aday ve tek liste olarak seçimlere giren A.Latif AKA  seçildi.

Gerçekleştirilen seçim neticesinde 2022 – 2026 yılları arasında görev yapacak, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Genel Kurul Delegeliği Üyeleri, Disiplin Kurulu  Üyeleri yeniden belirlendi.

 Yönetim Kurulu Üyeliğine Hüseyin GÜLCÜ, Zeki TURAN, Mehmet KURTAR ve  Mehmet Fatih ZAİMOĞLU seçildi.

 

Meclis Başkanlığı’na Vasıf Baran ŞENTÜRK seçildi. Meclis Başkan Yardımcıları Hakan ALKIŞ, Mustafa TURAN ve Meclis Katip Üyeliğine Hasan ÇAKIR seçilerek Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Divanı oluşturuldu.

TOBB Delegeliğine ise Hüseyin GÜLCÜ, Ersoy YALLIOĞLU ve Mehmet KURTAR  seçildi.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif  AKA yaptığı teşekkür konuşmasında“ Üyelerimizin ve birlikte görev yaptığım arkadaşlarımın ısrarı üzerine tekrar göreve devam kararı aldım. Birlik, beraberlik, huzur içerisinde ve Kurumumuza yakışır bir seçim gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Duyulan güvenle, üyelerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Yenilenen meslek komitelerimiz, gençleşen meclisimiz ile ilçemiz ve ülkemiz ekonomisine faydalı olma ilkemizi hiç bırakmadan faaliyetlerimize yön vereceğiz. Bana gösterdiğiniz güven için hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Yapılan seçimimizin başta üyelerimize, ilçemize, bölgemize ve camiamıza hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. (06 Ekim 2022 - ÖTB)

Pazartesi, 03 Ekim 2022 11:40

Ödemiş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nca 01 Ekim 2022 Cumartesi günü Ödemiş Ticaret Borsası’nda gerçekleştirilen organ seçiminde; Borsanın Yedi Meslek grubuna ait Meslek Komitesi ve Meclis asil yedek üyeleri belirlendi.

Gerçekleşen seçim neticesinde, 2022 – 2026 yılları arasında organ görevlerinin yapılacağı belirtildi. (ÖDEMİŞ TB- 01/10/2022)

Cuma, 23 Eylül 2022 12:17

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA 2018 -2022 döneminde görev yapan tüm meclis üyelerine yaptıkları hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. (21 Eylül 2022 – Ödemiş Belediyesi Taypark)

Çarşamba, 21 Eylül 2022 15:10

Her yıl ilköğretim okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere katkıda bulunan Ödemiş Ticaret Borsası bu yıl da yardımlarına devam ediyor. Borsa, Ödemiş  ilçe merkezi ve mahallelerindeki okullarda eğitim gören ilkokul ve ortaokul  öğrencilerine kırtasiye malzemesi yardımında bulundu.

2022 yılı eğitim  yardımı töreninde; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah DESTİCİOĞLU Ödemiş Ticaret Borsası’nda bir araya geldi.

Başkan AKA: “Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sağladığı kaynak ve Ödemiş Ticaret Borsamızın da katkılarıyla  ilçemizdeki okullarda öğrenim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere katkıda bulunuyoruz. 2022 yılı TOBB eğitim yardımı kapsamında; başta TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na ve emeği geçen tüm kesimlere Kurumumuz adına teşekkür ederiz”dedi.

 Konuyla ilgili; Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah DESTİCİOĞLU: “ Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ yı eğitim yardımlarından dolayı kutluyorum. Ödemiş Ticaret Borsamızın yardımları yüzlerce öğrencimizi sevindirecek. Eğitime destek veren Ödemiş Ticaret Borsamıza ve Ekibine teşekkürler” dedi. ( 21/09/2022 – ÖDEMİŞ TB)

 

Çarşamba, 21 Eylül 2022 12:56

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ve Meclis Başkanı Turgut AKIN İzmir Ticaret Odası Uyum ve Arabuluculuk Merkezi açılış törenine katıldılar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nun teşrifleriyle gerçekleşen açılış töreninde konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bugün İzmir’de iş dünyası için önemli bir adım attıklarını vurgulayarak, “Hepimizin malumudur. Aşırı dosya yükü sebebiyle, yargı sisteminin yavaş işlemesi, hep şikayet konusu olmuştur. Ortalama bir dava, 2 yıl ilk derece mahkemede sürer. Sonra bir 2 yıl daha, ikinci Derece mahkemede devam eder. İşte bu noktada, alternatif çözümler devreye girmek zorundadır” dedi. (20/09/2022 – İZMİR TO)

Pazartesi, 19 Eylül 2022 15:47

5174 Sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanununun ilgili maddeleri ve Organ Seçimleri hakkındaki yönetmelik hükümlerine göre; Ödemiş Ticaret Borsası seçimlerine ilişkin bilgiler aşağıda gösterilmiştir.

TC.

ÖDEMİŞ İLÇE SEÇİM KURULU BAŞKANLIĞI

SEÇİM TARİHLERİ:

 1. 01 Ekim 2022 Cumartesi günü saat 09:00-17:00 saatleri arasında ; Ödemiş Ticaret Borsası MESLEK KOMİTELERİ VE MECLİS ÜYELİKLERİ asıl ve yedek üyelikleri seçimleri,
 2. 06 Ekim 2022 Perşembe günü saat 14:30-17:00 saatleri arasında ; Ödemiş Ticaret Borsası YÖNETİM KURULU BAŞKAN VE ÜYELİKLERİ, GENEL KURUL DELEGELİKLERİ VE DİSİPLİN KURULU ÜYELİKLERİ asıl ve yedek üyelikleri seçimleri,

SEÇİM YERİ:

Ödemiş Ticaret Borsası, Akıncılar Mh. Saraçoğlu Cad. Atasoy İşhanı No:3/210 Ödemiş adresindeki hizmet binasında yapılacaktır.

SEÇİM SONUÇLARININ İLANI:

Seçim sonuçları seçim mahalli olan Ödemiş Ticaret Borsası hizmet binası ve Ödemiş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı ilan panosunda askı yolu ile bir tam iş günü ilan edilecektir.

İlgililere önemle duyurulur.

Perşembe, 15 Eylül 2022 11:07

Ödemiş'te "Efeler Diyarı Bilime Işık Tutuyor" Tubitak bilim fuarına  Ödemiş Ticaret Borsası katılım sağladı.

Salı, 06 Eylül 2022 16:57

5174 Sayılı Kanun’un 81.-84. Maddeleri ve Ödemiş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’nın 2022/36 sayılı kararı ile yapılacak olan Ödemiş Ticaret Borsası Organ Seçimlerinden Meslek Komitesi ve Meclis Asil-Yedek Üye Seçimleri 01.Ekim.2022 Cumartesi günü saat 09:00-17:00 arası,  Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Disiplin Kurulu Üyeleri ve Birlik Genel Kurul Delegeleri Seçimleri 06.Ekim.2022 Perşembe günü saat 14:30-17:00 arası Ticaret Borsası Salonu’nda yapılacaktır.

Ödemiş Ticaret Borsası Meslek Gruplarından;

 1. 1.Grup 1 Nolu Meslek Grubu 3 sayfa 47 üye, 
 2. 2.Grup 2 Nolu Meslek Grubu 4 sayfa 62 üye, 
 3. 3.Grup 3 Nolu Meslek Grubu 4 sayfa 56 üye, 
 4. 4.Grup 4 Nolu Meslek Grubu 3 sayfa 44 üye, 
 5. 5.Grup 5 Nolu Meslek Grubu 2 sayfa 28 üye, 
 6. 6.Grup 6 Nolu Meslek Grubu 2 sayfa 26 üye, 
 7. 7.Grup 7 Nolu Meslek Grubu 2 sayfa 25 üye,

olmak üzere toplam 288 (İkiyüzseksensekiz..) adet seçme veya seçilme hakkına haiz üye mevcuttur. Ayrıca 46 (Kırkaltı) adet üye askıda bulunmaktadır.

Grup listeleri 07-08-09 Eylül 2022 tarihlerinde üç tam iş günü  Ödemiş Ticaret Borsası ilan yerinde askılanacaktır.

Sayın Üyelerimize önemle duyurulur.

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI BAŞKANLIĞI 

 

Salı, 23 Ağustos 2022 17:31

Ödemiş Ticaret Borsası 22 Ağustos 2022 Pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nce düzenlenen Genel Sekreterler Bilgilendirme Seminerine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı. Seminer de Oda / Borsa  mevzuatı ve uygulamaları hakkında bilgi verildi.

Seminerde TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU: Oda ve Borsaların asli sahiplerinin genel sekreterler olduğunu vurgulayarak, “O yüzden, buraları en iyi durumda tutmanın, korumanın görevi de sizlerde. Bizler 81 il ve 160 ilçedeki Oda ve Borsa camiası olarak tek bir aileyiz. Türkiye’nin her kesiminden, her sektöründen şirketleri, girişimcileri temsil eden, tek meslek örgütüyüz” dedi.

 

Güçlerinin, birlikten, birbirine sımsıkı kenetlenmekten geldiğini anlatan Hisarcıklıoğlu: “Birliğimiz, gücümüz ve etkinliğimiz, bizim, yani bu camianın farkıdır. Başka kurumlardan bizi ayrıştıran, bizi öne çıkartan, en büyük özelliğidir” şeklinde konuştu. (22/08/2022- TOBB)

Pazartesi, 08 Ağustos 2022 12:19

1)  2022 / 2023 öğretim döneminde; geçen yıldan (2020/2021) burs alan ve başarılı olan (önceki dönemlerden başarısız dersi bulunmayan) öğrencilerin dışında yeni burs müracaatı kabul edilmeyecektir. (27.12.2021-Yönetim Kurulu- Meclis kararları ile)

2)   Borsamız Burs müracaatları 22.08.2022 - 02.09.2022 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)  Faaliyet alanımızda bulunan şehit ailesi çocuklarına burs verilmesi önceliği, ön şartsız burs müracaatında bulunma ve Yönetim Kurulu kararı ile Ödemiş Ticaret Borsası Karşılıksız Burs'larından faydalanma hakkı verilmiştir. (01.08.2016 Yönetim Kurulu Kararı ile) 

4)   Öğrenciler ; TC.Kimlik Kartı fotokopisi, başarı durumlarını gösteren (transkript) belge ve Borsadan verilecek Burs Müracaat Formunu doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

GENEL SEKRETERLİĞİ

 

Pazartesi, 08 Ağustos 2022 08:56

01.06.2004  tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren 5174 Sayılı Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunu’nun 84.maddesi gereğince Borsamız Organ Seçimleri 2022 yılının Ekim-Kasım aylarında yapılarak bitirilmesi gerekmektedir.

 

5174 Sayılı Kanun’un 32.maddesi gereğince “İçinde bulunulan yıldan önceki son iki yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve içinde bulunulan yıldan önceki son iki yılda, borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin isimleri, borsa meclisi kararıyla meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir, aidat tahakkukları durdurulur ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamazlar.  Anılan borsa meclisi kararını takip eden yılbaşından itibaren iki yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu borsaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, borsa yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla borsadan kaydı silinir. Bu süre içinde durumunu bildirenlerin aidat tahakkukları başlatılır. Ancak bunlar aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilemezler” şekliyle hükme bağlanmıştır.

 

5174 Sayılı Kanun (madde 83f) ile Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmeliğin hükümleri uyarınca; üyelerimizin Borsaya kayıtlarını gerektiren ticari ve sinani kazanç dolayısıyla Gelir veya Kurumlar vergisi mükellefi olma şartı gerekmektedir. 5174 Sayılı Kanun ve Odalar Borsalar Organ Seçimleri Hakkındaki Yönetmeliğin 8/3 maddesi uyarınca, üyelerimiz, vergi mükellefiyetlerine ilişkin Borsamız kayıtlarında gelir ve veya kurumlar vergisi mükellefiyetlerinin aktif olup-olmadığının, Borsamız Hizmet Binası’nda 31 Ağustos 2022 Çarşamba günü mesai bitimine kadar kontrol etmeleri gerekmektedir.

 

Üyelerimizin yukarıda anılan başvuru süresi bitimine kadar (31 Ağustos 2022), vergi dairelerinden alacakları vergi kayıtlarını içeren belge ekli dilekçe ile Borsamıza başvurmaları gerekmektedir. Üyelerimizin anılan (31 Ağustos 2022) süre içinde belirtilen şekilde Borsamıza başvurmadıkları takdirde Borsamız kayıtlarının doğruluğunu kabul etmiş sayılırlar.

 

Üyelerimize önemle duyurulur. 

 

Cumartesi, 30 Temmuz 2022 10:03

Ödemiş Ticaret Borsamızın Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR’ ın babası Mustafa KURTAR 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü vefat etmiştir. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine,  yakınlarına ve  Camiamıza başsağlığı dileriz.

Çarşamba, 06 Temmuz 2022 17:29

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından düzenlenen Stratejik Planlama Eğitimine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ, Akreditasyon Sorumlusu Onur AKAR katılım sağladı.

TOBB Akreditasyon Müdürü Özge KARATEPE’ nin açılış konuşmasıyla başlayan eğitim, Türk Loydu Denetmeni Berker TELEK’in sunumlarıyla devam etti.

Konuyla İlgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “Birliğimiz tarafından organize edilen Stratejik Planlama eğitimi verimli geçti. TOBB tarafından Akredite edilen Borsamız sistemdeki değişikleri güncelleyerek devam ettiriyor, bu yönde çalışmalara ağırlık veriyor. Stratejik planımızda şuan neredeyiz, nereye gitmek istiyoruz, oraya nasıl ulaşacağız, ne kadar ilerledik sorularına yanıt alınarak, kısa – yalın – öz haline  getirmeye çalışacağız” dedi.

(04-05 Temmuz 2022 – TOBB)

Cuma, 01 Temmuz 2022 16:11

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca’nın yeni görev yeri belli olduktan sonra, ilçedeki veda ziyaretleri kapsamında Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka’yı makamında ziyaret etti.

 Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka: “ Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca’nın Ödemiş’imize yaptığı katkı ve hizmetlerden dolayı teşekkür eder, yeni görev yeri olan  Siirt ili Cumhuriyet Başsavcılığı’nda da başarılar dilerim” dedi. (01/07/2022 – Ödemiş TB)

Cuma, 24 Haziran 2022 16:38

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin 70. Kuruluş Yıldönümü Etkinliği kapsamında, ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı Turgut AKIN, TOBB Delegesi Hüseyin GÜLCÜ, TOBB Delegesi Ersoy YALLIOĞLU ve Genel Sekreter Ali ÖZ Ankara-Birlik Merkezi’mizde gerçekleştirilen Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Törenine katılım sağladı.

 

Programın Ödül Töreni kapsamında; 10 yıldan uzun süredir camiamızda hizmet veren Kurum Genel Sekreteri de ödüllendirildi.  Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ de plaket aldı.

 

TOBB 70.Yıl Etkinlikleri ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA:  “TOBB 70.Yıl Etkinlikleri kapsamında, DOĞA ve EĞİTİM vurgusunu hep ön planda tutan,  Türkiye Odalar ve Birliği’mizin değerli Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU camiamızı  onurlandırdı. Pandemi sebebiyle uzun süredir bir araya gelemediğimizden, etkinliğimiz coşkulu bir şekilde kutlandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin 70.yılının ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (24.06.2022-TOBB)

Çarşamba, 15 Haziran 2022 13:17

Ödemiş Ticaret Borsası Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında 9. ve 12. dönem akredite Oda/ Borsalara yönelik, 13-14 Haziran 2022 tarihlerinde TOBB’ nde düzenlenen “Süreç ve Risk Yönetimi” eğitimine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Akreditasyon Sorumlusu Onur AKAR katılım sağladı.

Eğitimde, süreç yönetiminin akreditasyon sistemi içindeki yeri anlatıldı. Grup çalışmalarıyla örnekli uygulamalar yapıldı. (13-14 Haziran 2022 – TOBB)

Perşembe, 09 Haziran 2022 15:43
Salı, 07 Haziran 2022 16:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ticaret Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen seminere Ödemiş Ticaret Borsası katıldı. Coğrafi işaretlerin tanıtımında ve reklamında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılan seminerde, denetim konusunda Ticaret Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Reklam Kurulu tarafından gerçekleştirilen işlemler konusunda bilgilendirme yapıldı. (07/06/2022 – webinar – TOBB)

Salı, 07 Haziran 2022 12:03
Cumartesi, 04 Haziran 2022 09:03

5 Haziran 2022 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Liselere Geçiş Sınavı'nda (LGS) tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Cuma, 03 Haziran 2022 17:08

Ödemiş Kaymakamlığı’nca açılışı yapılan ve  Ödemiş Bilim ve Sanat Merkezi “Yaza Merhaba” Resim Sergisine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı. (03.06.2022-Ödemiş Öğretmenevi)

Cuma, 03 Haziran 2022 10:03

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımıyla, Denizli Sanayi Odası yeni hizmet binası açılış töreni gerçekleştirildi. Söz konusu törene Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif Aka ve Başkan Yrd. Hüseyin Gülcü katılım sağladı. (02.06.2022-Denizli SO)

Perşembe, 02 Haziran 2022 15:19

 

Ödemiş Kent Konseyi Başkanı Mehmet TAŞLI ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet Ödemiş Ticaret Borsamızı ziyaret etti.  Yapılan ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı Turgut AKIN, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ ve Genel Sekreter Ali ÖZ  hazır bulundu.

İlgili ziyaret konusunda Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA : “Değerli Ödemiş Kent Konseyi Başkanımız Mehmet TAŞLI ve Heyetinin ziyaretinden son derece memnun  olduk. Toplumumuzun beklentilerine ışık tutan Ödemiş Kent Konseyimize, görevinde başarılar diliyoruz” dedi. Ziyarette genel ekonomik gidişat, üretim yapan işletmelerimizin ve üreticilerimizin durumu, girdi maliyetlerindeki artış vb konulara değinildi.   (02.06.2022-Ödemiş TB)

Çarşamba, 01 Haziran 2022 17:08

Uğur Okulları Kurumsal İletişim Uzmanı Aysun ERGÜN, Ödemiş Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ödemiş Ticaret Borsası ile Uğur okulları arasında Borsa üyelerine 2022-2023 eğitim – öğretim yılı için  Tire kampüsü arasında %40 indirim sağlanacak.

Protokol sonrası Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN : “ Uğur Okulları arasında imzaladığımız protokol kapsamında Borsamız üyelerine %40 indirim sağlamış bulunuyoruz. Yararlanmak isteyen üyelerimize şimdiden hayırlı olsun. Uğur Eğitim Kurumlarının Borsamız üyelerine sağlamış oldukları indirim için teşekkür ederiz” dedi. (01/06/2022 – Ödemiş TB)

Salı, 31 May 2022 17:15

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Heyeti ile birlikte Avrupa – Akdeniz Ekonomik Sosyal Konseyler Zirvesi için Fas’a ziyarette bulundu.

Heyet, İslam Medeniyetinin önemli eserlerinden olan ve 12.yüzyıldan kalan Marakeş Kutubiye Cami’sini ziyaret etti. (30 Mayıs 2022- Fas)

Salı, 31 May 2022 11:10

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ve Heyeti ile birlikte Avrupa – Akdeniz Ekonomik Sosyal Konseyler Zirvesi için Fas’a ziyarette bulundu.

Heyet, İslam Medeniyetinin önemli eserlerinden olan ve 12.yüzyıldan kalan Marakeş Kutubiye Cami’sini ziyaret etti. (30 Mayıs 2022- Fas)

Cumartesi, 28 May 2022 14:57

Ödemiş Ticaret Borsası olarak; İZFAŞ tarafından organize edilen 26– 29 Mayıs 2022  tarihleri arasında Gaziemir Fuar İzmir’de etkinliği süren 10.Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ve 11.Ekeloji İzmir Organik Ürünler Fuarı  üyelerini ve paydaşlarını Gaziemir-Fuar İzmir’e götürdü.

Üyelerini Ödemiş’ten Gaziemir Fuar İzmir alanına götüren Ödemiş Ticaret Borsası ile katılımcılar; ilgili sektörlerdeki gelişmeleri, yenilikleri izledi. Fuar alanında mevcut birçok standı gezen katılımcılara;  yine Borsa tarafından fuar değerlendirme anketi doldurtuldu.

Yabancı ve yerli olmak üzere 106 katılımcı firma zeytin-zeytinyağı, süt-süt ürünleri vb. tanıtmak üzere stantlarda yerlerini aldı. Geçen yıllara kıyasla daha az firmanın katılım sağladığı ve fuarın sakinliği görüldü. Borsamız üyesi firmalarımızın fuarda bu yıl  stant açtığı görüldü. Stand açan Üyelerimize, Oda/Borsalarımıza ilgili ziyaretler gerçekleştirildi.  

İzmir-10.Olivtech Fuarı kapsamında,  Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi'nin Kalite Kontrol Programı Sertifika Töreni ve Uluslararası Zeytin Konseyi, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Türkiye Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödül Töreni gerçekleştirildi. Ödemiş’imizden  ödül alan firmalar oldu.

Fuarla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ :  “ Üyelerimiz;  fuarlara katılım sağlayarak, sektörlerindeki gelişmeleri izleme şansını elde ediyorlar. İzmir-10.Olivtech Fuarı kapsamında, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi'nin Kalite Kontrol Programı Sertifika Töreni ve Uluslararası Zeytin Konseyi, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Türkiye Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Ödül Töreni’nde Ödemiş’imizden  ödül alan firmaların bulunmasından memnuniyet duyduk. İlgili yarışmada Ödemiş isminin anılması ile zeytinyağı ve bölgemizin tanıtımına katkı sağlamıştır. İşini ve kaliteyi önemseyerek ödül alan  firmalarımızı tebrik ederek, başarılarının devamını diliyoruz” dedi. (27 Mayıs 2022 – Fuar İzmir- Gaziemir)  

Perşembe, 26 May 2022 10:16

Ödemiş Atatürk İlkokulu'nca organize edilen ve kan bağışını özendirmek amacıyla yapılan, en çok bağışçı getiren öğrencilerin ödüllendirildiği törene Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı. (26 Mayıs 2022 – Ödemiş Atatürk İlkokulu)

Salı, 17 May 2022 17:22

Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Odası ve İzmir Ticaret Borsası koordinasyonu ile Ekin KOPKİMAN tarafından “PROTOKOL EĞİTİMİ” konulu ve zoom üzerinden gerçekleştiren eğitime   Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı.(17/05/2022- Ödemiş TB)

Cuma, 13 May 2022 17:47

13.05.2022 Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 78. Genel Kurulu elektronik ortamda gerçekleştirildi. TOBB 76. - 77. genel kurulu geçen yılda elektronik ortamda yapılmıştı.

TOBB Genel Kuruluna; Ödemiş Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, TOBB Delegesi Hüseyin GÜLCÜ, TOBB Delegesi Ersoy YALLIOĞLU, Meclis Başkanı Turgut AKIN ve Genel Sekreter Ali ÖZ elektronik ortamda katılım sağladı.

TOBB Genel Kurulu; açılış, sunuşlar ve saygı duruşu ile başladı. Açılış konuşmasını Genel Kurul Başkanı  Necdet TAKVA (Van TSO Başkanı) yaptı. TOBB 78.Genel Kurul tanıtım filmi izlendi. 81 il ve ilçeden katılım sağlayan delegelerin oylamaları alınarak, temsilcilerin de kayıtları yine elektronik ortamda tutuldu. TOBB Yönetim Kurulu faaliyet raporlarının genel kurula sunulması, müzakeresi ve onaylanması TOBB delegelerinin elektronik oylaması ile gerçekleşti. Oylama sonrası TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU teşekkür konuşmasını yaptı.

Genel Kurulla ilgili; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin 78. Genel Kurulunu elektronik ortamda gerçekleştirdik. Genel Kurulumuzun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan başta TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na,  Birliğimize, teknik destek  sağlayan tüm çalışanlarımıza ve emeği  geçen tüm camia mensuplarımıza teşekkür eder, Genel kurulumuzun ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(13/05/2022 – ÖDEMİŞ TB)

Cumartesi, 30 Nisan 2022 00:05

Ödemiş Ticaret Borsası hissedarı olduğu Ege Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk AŞ’nin (ELİDAŞ) Genel Kurulu’na katılım sağladı. İlgili Genel Kurul 29 Nisan 2022 tarihinde Selçuk/Belevi ’de bulunan Lisanslı Depoda gerçekleştirildi.

İlgili toplantıya katılım sağlayan Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ : ” Genel kurulun gündem maddeleri arasında yer alan, şirketin 2021 yılı faaliyet raporları, finansal tabloları görüşülerek, karara bağlandı. Borsamızın da hissedarı olduğu ve 17 adet ortağı bulunan Lisanslı Depoculuk şirketimizin, olumlu yönde ilerlemesinden memnuniyet duyulmuştur. Toplantıda depoların işlevsel çalıştırıldığı ve kapasitenin dolu olması sebebiyle 10.000 ton mal içeriye alınamadığı sebebiyle, yatırıma girilerek 15.600 m2 yi kapsayan ek inşaat başlatılmıştır. Yeni yapılacak depolarda pamuğun yanı sıra hububat ürünleri amaçlı değerlendirmelerin de yapılacağı ifade edilmiştir” dedi. Genel Kurulun sonunda anı fotoğrafı çektirildi. (29 Nisan 2022 – Belevi/Selçuk)

Salı, 26 Nisan 2022 11:00

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genişletilmiş Ticaret Borsaları Konseyi toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişçi’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı, TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi A.Latif AKA da katılım sağladı. ​

 

Toplantıda, Ticaret Borsaları ve Sektör Meclisleri, gıda, tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan sıkıntıları ileterek, çözüm önerilerini paylaştı. (25 Nisan 2022-TOBB/Ankara)  

Perşembe, 07 Nisan 2022 14:40

Türkiye Halkbank T.A.Ş. Ödemiş Şube Müdürü  Davut AKGÜN Ödemiş Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Yapılan ziyaret esnasında Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ ve Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR  Borsada hazır bulundu.

İlgili ziyaret konusunda Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA : “Değerli Müdürümüzün ziyaretinden son derece memnun olduk. Ödemiş’imizde yeni göreve başlayan müdürümüze ve ekip arkadaşlarına ahenkli çalışma ortamı ve başarılar diliyoruz” dedi.  (07.04.2022-Ödemiş TB)

Salı, 05 Nisan 2022 15:50

Ödemiş Ticaret Borsası Ramazan ayı nedeniyle 1000 adet gıda erzak paketi dağıttı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destek verdiği yardımlar, Ödemiş Ticaret Borsası meclis üyeleri ve personel aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Rusya - Ukrayna savaşının tüm dünyada ekonomileri zorladığı şu günlerde, ekonomik – maddi durumu iyi olmayan yöremizdeki ihtiyaç sahibi ailelere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sağladığı kaynakla, Ödemiş’imizden temin edilen gıda yardımı poşetlerimizi, Kurumumuzca hassas davranarak ulaştırdık. Bize bu imkanı sağlayan çatı örgütümüz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize müteşekkiriz. Bu vesile ile tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

( 05/04/2022 – ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 04 Nisan 2022 08:43

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Oda / Borsa Müşterek İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu’nda yapıldı. İstişare toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA katılım sağladı.

Toplantıda, Oda ve Borsa Başkanları yaşanan sektörel ve bölgesel sıkıntıları ilettiler. (01.04.2022/TOBB-Ankara)

Cumartesi, 02 Nisan 2022 08:52

Mübarek Ramazan ayımızın; sağlık, huzur ve bereket getirmesini dileriz.

Cuma, 18 Mart 2022 14:58
Perşembe, 17 Mart 2022 16:27

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından gerçekleştirilen Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası seminerine ilişkin koşullar, başvuru süreçleri, getirdiği kolaylaştırmalar ve sorumlulukları konularının anlatıldığı seminere Ödemiş Ticaret Borsası katılım sağladı.(17 Mart 2022 – TOBB Webinar)

Çarşamba, 16 Mart 2022 16:33

16 Mart 2022 tarihinde webinar üzerinden gerçekleşen “Yeşil Dönüşümde Odaların Rolü” toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Ali ÖZ  katılım sağladı.

Berlin Sanayi ve Ticaret Odası (Berlin IHK) Ekonomik ve Siyasi İcra Direktörü Sn. Henrik Vagt, Berlin IHK’ nın üyelerine  sunduğu yeşil dönüşüm adaptasyona yönelik hizmetlerine, faaliyetlerine, projelerine ilişkin verilen sunumda  bilgi sağlandı. ( 16/03/2022 – ÖDEMİŞ TB)

Çarşamba, 09 Mart 2022 14:28

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, ülkenin ulusal ve uluslararası isminin "Türkiye" olarak kullanımını, uluslararası mecralarda daha etkin bir şekilde duyurmak amacıyla "Hello Türkiye" adlı kampanya başlatmıştır. Bu kapsamda “Türkiye Markasını Güçlendirilmesi Rehberi” göz önünde bulundurularak geleneksel ve dijital mecralarda, ulusal ve uluslararası resmi yazışmalarda “Turkey” yerine “TÜRKİYE” ibaresinin kullanımının yaygınlaştırılması öngürülmektedir.

İlgili Video

Cuma, 04 Mart 2022 15:05

İzmir Ticaret Odası moderatörlüğünde,  TOBBES  Genel Müdürü Ali Öztürk ve Sağlık Servisi Müdürü Serhat ÖZTÜRK sunum ve katkılarıyla İzmir ili Oda/ Borsa personellerine bilgilendirme semineri gerçekleştirildi.

Zoom üzerinden üzerinden gerçekleşen seminere Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “  Seminerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birlik Personeli Sigorta ve Emekli Sandığı Vakfı’nın aktif personelin ilaç alımı, anlaşmalı eczaneler ve hastaneler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu. Webinarın son derece faydalı geçtiğine inanıyorum. Kurumlarımızda çalışan personellerimizin sağlık sorunları masaya yatırıldı. Webinar soru – cevap  bölümü ile son buldu” dedi. (04/03/2022 – WEBİNAR)

Çarşamba, 02 Mart 2022 15:25

TOBB ve KGF işbirliğinde 02 Mart 2022 Çarşamba günü 14.00’de gerçekleştirilen “KGF YENİ DESTEK PAKETLERİ BİLGİLENDİRME WEBİNARI” na Kurumumuz Ödemiş Ticaret Borsası katılım sağladı.

Webinar sonrasında katılımcıların soruları KGF yetkilisi Şennur Gökçe BARAN tarafından cevaplandırıldı.

(02 Mart 2022 – TOBB Webinarı)

Pazartesi, 28 Şubat 2022 09:53

Sayın Üyemiz;

02 Mart 2022 Çarşamba günü Saat: 14:00'de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Kredi Garanti Fonu işbirliğinde gerçekleştirilecek olan seminerde Kredi Garanti Fonu’nun yeni destek paketleri olan  “Yatırım Destek Paketi”, “İhracat Destek Paketi” ve “İşletme Harcamaları Destek Paketi” anlatılacak olup, seminer sonunda KOBİ’lerin konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.

Seminere

https://tobb-org.zoom.us/j/95253978530

(Şifre: 227769)

linkinden katılabilirsiniz.

Tüm üyelere katılım ücretsizdir.

Çarşamba, 23 Şubat 2022 15:55

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ( AFAD) iş birliğinde internet üzerinden 23/02/2022 tarihinde gerçekleşen eğitime Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ Eğitimde afetler kapsamında iş yerlerindeki riskler, afet ve acil durum öncesi hazırlıklar, afet ve acil durum sonrası ilk saatlerde yapılması gerekenler ile afet acil durum sırasında doğru davranışlar İşyerleri için Afet Farkındalık Eğitmeni Özlem GÖKDEMİR’ in sunumları ile dinledik,  söz konusu sunumun tarafımıza  iletilmesini istedik. Seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki sorularının cevaplanmasıyla webinar sona erdi” dedi. (23/02/2022 – Webinar)

Çarşamba, 23 Şubat 2022 10:50

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlen yıllık eğitim planı çerçevesinde 22 Şubat 2022 tarihinde gerçekleşen Bordro çalışmalarına yönelik TOBB Bilgi Sistemi İnsan Kaynakları Modülü Eğitimine Ödemiş Ticaret Borsası personeli katılım sağladı.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ Online  olarak  gerçekleşen eğitimde Bordo hesaplamaları, excel üzerinden veri aktarımı ile personel bilgileri yüklemeleri vb. içeren  bordro eğitimde bilgilerimizi pekiştirmeye çalıştık. TOBB Muhasebe Müdürü Yüksel ÖZTÜRK’den de aydınlatan açıklamaları izleyerek, dinledik” dedi. (22/02/2022 – Ödemiş TB – Zoom)

Çarşamba, 23 Şubat 2022 10:02

Sayın Üyemiz;

 

TÜBİTAK 1512 Girişimcilik Destek Programı (BİGG) 2022 yılı 1. çağrı dönemi başvuruları açılmıştır.​

TÜBİTAK BİGG Programı, “Teknolojik Ar-Ge ve İnovasyon” içeren projeleri desteklemek adına TÜBİTAK tarafından açılan geri ödemesiz %100 hibe destek programıdır.

 

TOBB ETÜ Teknoloji Transfer Ofisi olarak, 2015 yılından beri BİGG GARAJ Programı kapsamında, 20’den fazla ilde ve çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğimiz girişimcilik eğitimlerimize 1000’den fazla, mentorluk programımıza 500’den fazla girişimci katıldı ve 80 ekip 13,1 Milyon TL geri ödemesiz hibe desteği almaya hak kazandı.

 

TOBB ETÜ, Hacettepe Teknokent TTM ve KTO Karatay Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşen BİGG GARAJ Programı, 200.000 TL’lik TÜBİTAK BİGG hibe desteği için yeni dönem başvurularını almaya başlamıştır.

 

BİGG GARAJ Programı kapsamında sağlanacak olan teknoloji tabanlı girişimcilik eğitimleri, iş planı oluşturma ve proje yazma eğitimleri ile tüm mentorluk destekleri TOBB ETÜ TTO – GARAJ tarafından ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

 

 

 

Başvuru ve Detaylı Bilgi için: etugaraj.org

 

Tematik Alanlar

 

 • Akıllı Ulaşım
 • Akıllı Üretim Sistemleri
 • Enerji ve Temiz Teknolojiler
 • İletişim ve Sayısal Dönüşüm
 • Sağlık ve İyi Yaşam
 • Sürdürülebilir Tarım ve Beslenme

 

Başvuru Koşulları

 

 • Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya mezun olmak
 • Daha önce Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. aşaması kapsamında destek almamış olmak
 • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamış olmak
Salı, 22 Şubat 2022 13:23

Ödemiş’e yapılacak yeni okul ile ilgili planlamaları yapmak için Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ 21/02/2022 tarihinde Borsa’da bir araya geldi.

Yapılan toplantıda atılacak adımlar ve süreçler görüşülerek, bir yol haritası belirlendi.  Ödemiş’e okul kazandırılmasıyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Başkanı A.Latif AKA ve Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat ERİŞ  ortak basın açıklamasında bulundu:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında ULUSAL EĞİTİME KATKI protokolü dahilinde 154 ilçeye kazandırılacak 154 okul  içerisinde İlçemiz Ödemişimizin bulunduğunu sevinerek öğrenmiş bulunmaktayız. TOBB ’nce imzalanan Protokol dahilinde; geleceğin teminatı olan çocuklarımıza yatırımlar devam etmektedir. İş dünyası temsilcileri olarak, eğitimin ne kadar hayati bir önem taşıdığını ve kuşkusuz yapılan en önemli yatırımın eğitim olduğunu her platformda dile getirdik, getiriyoruz. Bizler biliyoruz ki,   eğitime yapılan yatırımdan asla zarar edilmez. Önümüzdeki süreçte TOBB çatısı altında Ödemiş Ticaret Odası ve  Ödemiş Ticaret Borsası olarak Ödemişimize bir okul yapacağız. Türkiye genelinde yapılacak olan okul projesinde Ödemiş olarak yer almaktan çok mutluyuz. Proje sürecini bir an önce tamamlayarak İlçemizi yeni okuluna kavuşturmak istiyoruz”. (21/02/2022)

Pazartesi, 21 Şubat 2022 13:04

Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü Taner DOĞU ve Heyeti 33.VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ çerçevesinde ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI’  nı   21 Şubat 2022 tarihinde ziyaret etti.  Misafirleri karşılamada, Ödemiş Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ, Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAİMOĞLU, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR ve Genel Sekreter Ali ÖZ Borsa’da hazır bulundu.

İlgili ziyarette ;  verginin geleceğimiz olduğu ve vergi bilincinin yerleştirilmesinin önemi vurgulandı. Vergi haftası etkinlikleri çerçevesinde çeşitli kuruluşlara ziyaretlerin devam ettiği, Sivil Toplum Kuruluşlarına yapılan ziyaretlerde ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI’ na yer verildiği belirtildi.    

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA : “ Ödemiş Vergi Dairemizin Kurumumuza yaptığı ziyaretten dolayı çok memnun olduk. Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır. Vergi Dairemiz ile sürekli iç içe çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza çözüm üreten, mükellef haklarını gözeten, samimi, güvenilir, şeffaf yapılarını ön planda tutan Ödemiş Vergi Dairemizin Vergi Haftasını kutluyoruz. Görevlerinde başarılar diliyoruz” dedi. (21 Şubat 2022 – Ödemiş Ticaret Borsası)

Perşembe, 10 Şubat 2022 08:33
TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU öncülüğünde, TC. Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap KAVCIOĞLU, Oda-Borsa Yönetim Kurulu Başkanlarımız ile Sektör Meclis Başkanlarımızın katılımıyla 09 Şubat 2022 tarihinde istişare toplantısı düzenlendi. Söz konusu toplantıya ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA da katılım sağladı.
Webinar üzerinden gerçekleştirilen toplantıda,firmalarımızın ve sektörlerin yaşadıkları sıkıntılarve öneriler görüşülerek, iştişare edildi.
(09 Şubat 2022- Webinar)
Salı, 08 Şubat 2022 17:28

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde, Helal Akreditasyon Kurumu ile birlikte webinar üzerinden bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Ali ÖZ katılım sağladı.

İlgili webinar da Helal Akreditasyon standartizyon çalışmaları, teknik düzenlemeleri, Helal belgelendirme süreçleri hakkında bilgi verildi.

(08/02/2022 – Ödemiş TB – Webinar)

Pazartesi, 07 Şubat 2022 12:02

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ise dört büyük fuarından biri olan 17. Agroexpo Uluslararası Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na İzmir ev sahipliği yaptı.  "Tarım ve İklim Stratejileri" ana temasıyla Fuar İzmir’de Ödemiş'i temsil eden firmalar Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mehmet Fatih ZAiMOĞLU ile Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR ziyaret gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Fatih ZAİMOĞLU: “Fuarda ilçemizin yöresel-ticari ürünlerinin ticarileşme süreçlerini desteklemek ve markalaşmayı sağlamak, katkı değerini artırmak amacıyla, yöresel ürünlerimizin canlanması ve pazar payının artırılması, yabancı firmalar ile ilişki ve işbirliğinin güçlendirilmesi hedeflenmektedir. Fuarda Ödemiş bölgemizden stant açarak yöre ürünlerimizin tanıtımına katkı koyan üyelerimize ve firmalarımıza teşekkür ederiz ” dedi.

( 05/02/2022 - Gaziemir-Fuar/İZMİR)

Pazartesi, 07 Şubat 2022 11:23

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 70 yaşında. Kurucularımızı ve emeği geçenleri saygı ve minnetle yad ediyoruz. 70 yıl sonra aynı ruh, aynı heyecanla, Güçlü Türkiye ve Güçlü Ekonomi için çalışmaya devam ediyoruz.

Perşembe, 03 Şubat 2022 17:12

Milli Eğitim Bakanımız Sn. Dr. Mahmut ÖZER’ in teşrifleriyle 03 Şubat 2022 Perşembe günü TOBB’ nde “ ULUSAL EĞİTİME KATKI PROTOKOL TÖRENİ” gerçekleştirildi.

Törenin ardından Mesleki Eğitim İstişare Toplantısı yapıldı.

Protokol Töreninde TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU: “TOBB olarak Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıyoruz. 81 ilde 81 okul yapımını tamamlıyoruz. Heyecanlı ve umutluyuz. Yeni bir projeye imza atıyoruz. Oda ve Borsalarımızın olduğu 154 ilçemize 154 yeni okul yapacağız. Tüm çabamız ülkemiz ve çocuklarımız için” dedi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin, EĞİTİME ve dolasıyla ülkemize yapmış olduğu yatırım çok önemli ve değerli. TOBB ve Milli Eğitim Bakanlığımız ile imzalanan Protokol Töreninin Ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Müjdeyi bugün açıklayan; Mesleki Eğitim dönüşüm ve sürecine katkı sağlayan TOBB’ mize teşekkür ediyoruz” dedi.

(03/02/2022 – ÖDEMİŞ TB)

Salı, 01 Şubat 2022 09:51
Pazartesi, 31 Ocak 2022 11:02
Salı, 11 Ocak 2022 16:30

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 32. Maddesinin 4. fıkrasında ; “İçinde bulunulan yıldan önceki son 2 (iki) yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve içinde bulunulan yıldan önceki son iki yılda , borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin isimleri, borsa meclis kararıyla meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir, aidat tahakkukları durdurulur ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamazlar” hükmü yer almaktadır.

 

Yine ilgili mevzuat;  “Söz konusu üye kayıtları, borsa kararını takip eden yıl başından itibaren 2 (iki) yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu borsaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, borsa yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla borsadan kaydı silinir.Bu süre içinde durumunu bildirenlerin aidat tahakkukları başlatılır.Ancak bunlar aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilmeyeceklerdir” şeklindedir.

 

Borsamızın üye bilgilerini güncelleştirme çalışmaları kapsamında değerlendirilmek üzere; üyelerimizin üye bilgilerini (adres, telefon, faks, e-mail, vergi kaydı terkin vb.) ve üyelik mükellefiyetlerini en geç 28 Ocak 2022 (Cuma) tarihine kadar Ödemiş Ticaret Borsası’na bildirmeleri gerekmektedir.

 

Üyelerimize önemle duyurulur.

 

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Çarşamba, 05 Ocak 2022 10:16

Sayın Üyemiz;

Kosgeb tarafından başlatılan Mikro ve Küçük İşletmelere hızlı destek programı hakkında ayrıntılı bilgiye KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı adresinden ulaşabilrsiniz. Bilgilerinizi rica ederiz.

Pazartesi, 03 Ocak 2022 09:33

Sayın Üyemiz, 13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni ekte bilgilerinize sunulmuştur. Bültene ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.

Salı, 28 Aralık 2021 15:16

Ödemiş Vergi Dairesi Müdürü  Taner DOĞU Ödemiş Ticaret Borsamızı ziyaret etti.

Yapılan ziyaretten memnuniyet duyulduğunu belirten ÖTB Genel Sekreteri Ali ÖZ: “Ödemiş Vergi Dairemiz ile  Ödemiş Ticaret Borsamız arasında hep pozitif yönde bir diyolog  oluşmuştur ve bunu devam ettirmekteyiz. Müdürümüze yeni görev yeri olan Ödemiş’imizde başarılar diliyoruz” dedi.

(28 Aralık 2021 –ÖTB)

Pazartesi, 27 Aralık 2021 21:18

Ödemiş Ticaret Borsası 2022 yılının son meclis toplantısını gerçekleştirdi ve 2022 yılı  bütçesi oy birliği ile kabul edildi.

Ödemiş Ticaret Borsası’nın 2022 yılı bütçesi üzerine Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “ Borsamızın  27.12.2021 tarihli Yönetim Kurulu ve Meclis kararları ile onaylanan 2022 yılı bütçemizde mevzuat dahilinde yeterli ödenekler ayrılmıştır. 2022 yılı bütçemizin başta üyelerimize, Ödemiş’imize Kurumumuza ve camiamıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. (27/12/2021 – Ödemiş Ticaret Borsası )

Cuma, 24 Aralık 2021 11:06

6 Eylül 2021 tarihinde eğitime başlayan Şehit Polis Gökhan KİRAZLI Ortaokulunda Milli Eğitim Bakanlığının “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında Ödemiş Ticaret Borsası ve hayırsever vatandaşlarımızın katkısıyla tamamlanan, 5000 kitap ve zeka oyunları köşesinden oluşan kütüphanenin açılışını yaptık. Hayırlı olmasını diler, emeği geçenlere teşekkür ederiz.

Salı, 21 Aralık 2021 08:35
Sayın Üyemiz,
13-17 Aralık 2021 tarihleri arasında Türkiye ve dünya ekonomisinde yaşanan güncel gelişmelerin yer aldığı TOBB Haftalık Ekonomi Bülteni ekte bilgilerinize sunulmuştur. Bültene ayrıca https://www.tobb.org.tr/ekonomibulteni linkinden de ulaşabilirsiniz.
Salı, 07 Aralık 2021 15:33
Salı, 30 Kasım 2021 10:14

Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi ve Yazılım Meclisi işbirliği ile düzenlenecek olan "Yazılım Dünyasında Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları" bilgilendirme seminerine katılımınızı bekleriz.

Detaylı bilgi ve katılım: https://tobb.org.tr/Sayfalar/20200421-webinar.php

Salı, 30 Kasım 2021 09:58

Ticaret Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Merkezi Kayıt Kuruluşu işbirliğinde gerçekleştirilecek “Hamiline Pay Kayıt Sistemi (HPKS)” webinarına katılımınızı bekliyoruz.

Detaylı bilgi ve katılım: https://tobb.org.tr/Sayfalar/20200421-webinar.php
 

Perşembe, 25 Kasım 2021 09:55
Sayın Üyemiz ;
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği organizasyonunda 25 Kasım 2021 Perşembe saat 14:00’te gerçekleştirilecek “Stratejik Satın Alma ve Kategori Yönetimi Webinarı”na katılımlarınızı bekliyoruz.
Detaylı bilgi ve katılım: http://webinar.tobb.org.tr
Perşembe, 25 Kasım 2021 09:54
TOBB ve Visa'dan, ilk kez POS cihazı alan 1.000 kadın girişimciye nakdi destek! #AkıllıKOBİ Platformu üzerinden başvuru yapan 1.000 kadın girişimci bu destekten faydalanabilecek. Son Başvuru tarihi: 31 Aralık 2021
Salı, 23 Kasım 2021 17:39

İzQ Girişimcilik ve İnovasyon Merkezini ziyaret eden TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyetinde bulunan Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif Aka, İzQ – İzmir Ticaret OdasıYönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İZTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler katıldı.

Söz konusu ziyaret İZQ Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’ in ev sahipliğinde gerçekleşti. (23 Kasım 2021 –İZTO)

Salı, 23 Kasım 2021 17:11

TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun iştirakleriyle ve TÜGİAD (Türkiye’deki İlk Ulusal Ve Tek Uluslararası Genç İş İnsanları Derneği)Başkanı Nilüfer Çevikel başkanlığında düzenlenen TÜGİAD Değerlendirme Toplantısı’na, Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÖZGENER katıldı. (23 Kasım 2021 – İzmir)

Salı, 23 Kasım 2021 16:41

TOBB Başkanımız M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU öncülüğünde ve Yönetim Kurulu Başkanımız A. Latif AKA, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut ÖZGENER, EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami ÖZPOYRAZ, EBSO Meclis Başkanı Salih ESEN heyet olarak  İzmir Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER’i makamında  ziyaret etti. ( 23 Kasım 2021 – İzmir Valiliği)

Salı, 23 Kasım 2021 12:37

Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) 40. Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. Toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA katlım sağladı. TOBB Başkanı ve Türkiye- AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’ nun moderatörlüğündeki toplantıya; T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi Üyesi, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Peter Clever, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi, Dış İlişkiler Bölüm Başkanı Dimitris Dimitriadis katıldı. Avrupa Komşuluk Politikaları ve Genişleme Müzakereleri Genel Direktör Yardımcısı Maciej Popowski ise video konferans yoluyla toplantıya iştirak etti.

Yeşil ekonomi, afet yönetimi ve gümrük birliği ele alındığı toplantıda; TOBB Başkanı ve Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin sivil toplum kuruluşlarının uzun yıllardır AB-Türkiye mali işbirliğinden yararlandığını, ancak bu fonların miktarının azaldığını ifade etti. Türkiye’nin, ekonomisini Yeşil Mutabakat, döngüsel ekonomi ve dijitalleşmeye adapte edebilmek üzere dönüştürmek zorunda olduğuna işaret eden Hisarcıklıoğlu, “Dolayısıyla bu tür destekleme fonlarının miktarını artırmak için desteğinizi rica ediyoruz. Tüm Türkiye vatandaşları için, ancak özellikle iş dünyası için vize diyaloğunun başarıya ulaşması gereklidir. Burada da desteğinize ihtiyacımız var. Bildiğiniz gibi AB, Türkiye'nin bir numaralı ticaret ortağıdır. Türkiye’de AB’nin altıncı büyük ticaret ortağıdır. Ticaretimizin çoğu kara taşımacılığı ile yapılmaktadır. Hem AB’ye giden hem de AB’den gelen ticaret hatlarımız, transit kotalarıyla karşı karşıyadır. Bu da, hem maliyetler ve hem teslimat sürelerini olumsuz etkilemektedir. Bu konunun çözümü için de yine desteğinize ihtiyacımız var. Türkiye'ye ve AB üyelik sürecine yeniden enerji vermeliyiz. Türkiye'nin sivil toplumu olarak her türlü yapıcı girişimi desteklemek için buradayız. Bu sürece karşılıklı katkıda bulunabileceğimiz pek çok konu bulunmaktadır” diye konuştu. (22-23 Kasım 2021 – İZMİR )

Pazartesi, 22 Kasım 2021 16:21

İl il AB buluşmaları seminerine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd.Onur AKAR katılım sağladı.

Türkiye – AB ilişkileri güncel durum ve ülkemizdeki faydalandığı AB Mali Yardımları ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

(22/11/2021 – Webinar )

Pazartesi, 22 Kasım 2021 10:13

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA Türkiye – AB istişare toplantısı öncesi TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ile bir araya geldi. ( 21 Kasım 2021 - izmir swissotel)

Çarşamba, 03 Kasım 2021 13:34

Türk özel sektörü ve iş dünyası için önemli iki kavram olan demokrasi ve hukukun üstünlüğünü vurgulayan  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizce harabe-mezbelelik bir halden, restorasyon çalışmaları tamamlanarak, yeniden canlandırılan  ve son derece güzel bir hale getirilen,  eski adı İstanbul Yassı Ada olan DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI ‘nda gerçekleştirilen TOBB İSTİŞARE TOPLANTISI ‘na Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ katılım sağladı. Üçüncüsü  düzenlenen bu toplantıya, daha önce Oda/Borsalarımızın  Yönetim Kurulu Başkanları ve Meclis Başkanları davet edilmişti. 

İstişare toplantısında ; TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU Genel Sekreterlere hitapta  bulundu.  Toplantıda Oda/Borsa mevzuatı ve iş akışında yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edildi. ( 01-02 Kasım 2021 – Demokrasi ve Özgürlük Adası/İSTANBUL)

Pazartesi, 25 Ekim 2021 12:44

Geçtiğimiz yıllarda ilkokul ve ortaokullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere giyim yardımında (Öğrenci kaban, mont, eşofman takımı, ayakkabı vb) bulunan Ödemiş Ticaret Borsası bu yıl öğrencilerce daha çok kullanıldığı-ihtiyaçları olduğu düşünülen eşofman takımı yardımında bulundu. Ödemiş ilçe merkezi, beldeleri ve köylerdeki tüm ilk-orta öğrenim devlet okullarında eğitim gören öğrencilere eşofman takımları dağıtıldı. Ödemiş Ticaret Borsası yetkilileri tarafından, önceden İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile beden ölçüleri, okul ve sınıfları alınan öğrenci montları imza karşılığında okul müdürlüklerine 800 adet (Sekizyüz) teslim edildi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin daha rahat spor yapmalarını sağlayacak eşofman takımları teslimi 25.10.2021 tarihinde Ödemiş Ticaret Borsası’nda gerçekleştirildi.

Konuyla ilgili; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA şu açıklamalarda bulundu: "Her yıl Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Borsamıza sağladığı kaynakla; çeşitli firmalardan teklif alınarak temin edilen öğrenim yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmaktadır. Ayrıca Kurumumuz kendi bütçe imkanlarını zorlayarak 2021/2022 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 100  (Yüz....) adet ihtiyaç sahibi-başarılı üniversite öğrencisine Karşılıksız Burs vermektedir. Bütçe imkanlarımız el verdiği sürece eğitime bu tür katkılarımız devam edecektir. Eşofman takımlarının öğrencilerimize ulaştırılması konusunda Kurumumuz adına emeği geçenlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ yapılan törende katkılardan dolayı Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ’ya teşekkür etti. Yapılan törende Ödemiş Ticaret Borsası'nın yardımlarının yüzlerce öğrenciyi sevindirdiğine dikkati çeken Bahattin GENGÖRÜ : “Ödemiş Ticaret Borsamızın öğrenim yardımları sayesinde ihtiyaç sahibi çocuklarımız daha rahat bir kış geçirecek ve sporlarını yapacak. Ben Ödemiş' lilerden daima eğitime ve öğrencilerimize destek olmalarını bekliyorum. Ödemiş'teki eğitim camiası adına ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI ‘na teşekkür ediyorum" diye konuştu. (25/Ekim/2021-Ödemiş Ticaret Borsası)

Cuma, 22 Ekim 2021 11:28

Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Süs-Bir işbirliği ile 21 Ekim 2021 tarihinde,  saat:13:00’de açılışı gerçekleştirilen fuar;  21-24 Ekim 2021 tarihleri arasında faaliyet gösterecek. Açılışta Büyükşehir Belediye Başkanı, Ödemiş Kaymakamı, Ödemiş Belediye Başkanı, Milletvekilleri, muhtarlar, kooperatif başkanları, Kamu Kurum-Kuruluş daire amirleri vb katılım sağladı.    

16.Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi nin açılışına Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekteri Ali ÖZ de katılım sağladı. Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “Ödemiş’te yetişen bir çok önemli ürünlerin yanı sıra süs bitkileri ve fidancılık sektörümüzde önemli bir merkez haline gelmiş olup, bölgemiz açısından önemli ekonomik değer ifade eden bir gelir kaynağımızdır. Aradığınız en kaliteli süs bitkisi ve fidanı, uygun fiyatta bulacağımız yer ÖDEMİŞ ve Küçük Menderes Havzasıdır. Yaklaşık 2000 ailemize iş-geçim imkanı sağlayan, iyi bir çıkış yakalayan sektörümüzün süs bitkileri ve fidancılık sergisinin mutlaka ziyaret edilmesi, gezilmesi ve tanıtılması önem arz etmektedir.  Serginin açılmasına vesile olan tüm kurum-kuruluş ve sektör temsilcilerine teşekkür eder, hayırlı işler dileriz” dedi.

Açılış sonrasında ;  stant açan Borsa üyesi firmalar ve diğer sektör temsilcileri ziyaret edildi.

( 21 Ekim 2021 – Ödemiş Belediyesi Fuar Alanı )

Perşembe, 21 Ekim 2021 11:33

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; Antalya – Yöresel Ürünler Fuarı’na katılım sağladı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ nun teşrifleriyle, Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin sahip olduğu Yöresel ve Coğrafi işaretli ürünleri ekonomiye kazandırmak amacıyla 2010 yılında başlatılan YÖREX, ülkemizde coğrafi işaret ekosisteminin gelişmesine de önemli katkılar sunmaya devam ediyor.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve heyetin stantları gezmesi sonrasında; oda/ borsa Yönetim Kurulu Başkanları ile istişare toplantısı gerçekleştirildi. Hisarcıklıoğlu; Oda /Borsa Başkanlarının İstişare toplantısında sorun ve çözüm önerilerini dinledi.( 20 Ekim 2021 – Antalya Yörex)

 

Salı, 19 Ekim 2021 17:47

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Hepsiburada, HepsiTürkiye’den programı ile yöresel ürün ve coğrafi işaret tescilli ürünlerin kalite, geleneksellik, yöresel nitelik açısından ön plana çıkmasını sağlıyor; dijital pazarlama ve satışfaaliyetleri yaparak üreticilere ve işletmelere destek oluyor.

Hepsiburada, yöresinde ve yöreye ait üretim yapan KOBİ’lerin, kadın girişimcilerin, kooperatiflerin ürünlerini e-ticarete taşıyarak ekonomik faaliyetlere katılımlarını artırmak, e-ticaret kanalıyla güçlendirmek için desteklerini sunuyor. Başlatılan işbirliği zorlu pandemi döneminin etkilerinin hızla ortadan kaldırılmasına da destek vermeyi amaçlıyor.

Üretildiği yörenin karakteristik özelliklerini taşıyan yöresel ürünlerinizi HepsiTürkiye'den ile satışa sunabilirsiniz. HepsiTürkiye'den Yöresel Ürünler Programı’na katılmak için tek yapmanız gereken Hepsiburada işortağı olmak.

 

İşbirliği kapsamında başvurular 31 Ekim 2021 tarihine kadar Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği web sitesi üzerinden de kabul edilmektedir.

 

**Programa vergi mükellefi olan işletmeler, kadın girişimciler, kadın kooperatifleri, esnaflar ve daha önce Hepsiburada Pazaryeri’nden ve Hepsiburada Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı’ndan yararlanmamışişletmeler başvurabilirler.

 

Detaylı bilgi için 0850 214 09 15 Hepsiburada Çağrı Merkezi’mizden destek alabilirsiniz.

https://tobb.org.tr/Sayfalar/20210716-HepsiTurkiye.html

Salı, 19 Ekim 2021 11:48

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Yönetim Kurulu üyeleri ve Genel Sekreterin katılım sağladığı Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı zoom programı üzerinden online olarak gerçekleştirildi. Söz konusu toplantıya İzmir ilimizde kurulu Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu Üyeleri iştirak etti. Güncel ekonomik sorunların ele alındığı toplantı; sorun ve çözüm önerileri ile son buldu.

( 19/10/2021 – İZTO Webinar)

Salı, 19 Ekim 2021 09:53

Meclis Başkanımız Turgut AKIN TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU başkanlığında Demokrasi ve Özgürlük Adası’nda düzenlenen İstişare Toplantısına katılım sağladı.

Toplantıda sektörlerde yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri istişare edildi.( 17-18 Ekim 2021 – Demokrasi ve Özgürlük Adası)

Pazartesi, 18 Ekim 2021 09:33
Pazartesi, 18 Ekim 2021 09:30

Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (@EUROCHAMBRES) Genel Kurulu’nda önümüzdeki dönem de Başkan Vekilliği görevini sürdürecek olan TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nu tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.

A.LATİF AKA

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI 

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Pazartesi, 11 Ekim 2021 11:35
Sayın Üyemiz;
TOBB ETÜ Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından 20 Ekim 2021 Çarşamba (14.00 – 17.00 saatleri arası) günü iş dünyasının temsilcileri, bireysel ve kurumsal yatırımcılara yönelik olarak internet üzerinden "Yöneticiler İçin Vergi Eğitimi" gerçekleştirilecektir.
Bu eğitim ile güncel vergi düzenlemeleri hakkında bilgi sahibi olunmasının sağlanması, mevzuatta yer alan önemli ve özellikli konuların incelenerek uygulamada karşılaşılabilecek sorunların çözümüne katkıda bulunulması, olası vergi incelemeleri öncesinde ve sonrasında süreç yönetiminin aktarılması amaçlanmaktadır.
Katılım belgesi: Eğitimin % 70'ine devam eden katılımcılar adına dijital doğrulanabilir katılım belgesi hazırlanacak ve e-posta adreslerine gönderilecektir. Katılım belgeleri E-Devlet üzerinden de sorgulanabilecektir.
Eğitim Zoom platformu üzerinden verilecek olup eğitim fiyatı 270 TL (K.D.V. Dahil)'dir.
Eğitime kayıt ve detaylı bilgi için:
https://www.sem.etu.edu.tr/vergi-egitimi Detaylı bilgi için: 0 (312) 292 42 02 – 292 41 02 – 292 4
Pazartesi, 11 Ekim 2021 11:06
Değerli Üyemiz,
TOBB organizasyonunda, 12 Ekim 2021 Salı günü saat 14:30'da internet üzerinden, "Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı Dijital Dönüşüm Çağrısı Bilgilendirme Webinarı" düzenlenecektir.
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu iş birliğinde gerçekleştirilecek olan webinarda Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı kapsamında teknoloji tedarikçilerine yönelik olarak ilan edilen ve dijital dönüşüm alanında 188 ürün ve 54 yenilikçi teknoloji yatırımını destekleyen Dijital Dönüşüm Çağrısı anlatılacak olup, seminer sonunda katılımcıların konu hakkındaki soruları cevaplandırılacaktır.
Webinara http://webinar.tobb.org.tr linkinden katılabilirsiniz.
12/10/2021 Tarihindeki Program;
14:30 –15:00 Açılış Konuşmaları
15:00 –16:00 Sağlık ve Kimya Ürünleri
Çağrısı Tanıtım Sunumu
Hakan Erten – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Program Yönetimi Dairesi Başkanı
16:00 – 16:30 Soru Cevap
Seminer ile ilgili iletişim: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir., 0312 218 24 54
Cuma, 08 Ekim 2021 17:44

Ödemiş Ticaret Borsası personeli Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi Aydemir’in Odalar ve Borsalarda İş Sözleşmesi Feshi ve Tazminatlar konulu webinar üzerinden gerçekleşen eğitime katılım sağladı.

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “İş Sözleşmesi Feshi ve Tazminatlar konulu eğitim son derece verimli oldu. Bilgilerimizi pekiştirmeye çalıştık. Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi AYDEMİR’in  gerçekleştirdiği eğitim için teşekkür ederiz” dedi.

(08/10/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Perşembe, 07 Ekim 2021 11:15
Perşembe, 07 Ekim 2021 10:11
Dünya Gazetesi tarafından düzenlenen "Yeşil Mutabakat'a Uyum: Dönüşümün Neresindeyiz?" webinarı 7 Ekim 2021, Perşembe günü (bugün) saat 10:30’da başlayacak.
Etkinlikte, Yeşil Mutabakat sürecinde AB tarafından açıklanan 55’e Uyum Paketi’nin detayları, Sınırda Karbon Düzenlemesi ile kamu kurumları, özel sektör ve sektör dernekleri tarafından atılması gereken adımlar yetkili ve uzman isimlerce tartışılacak.
Moderatör:
Hakan Güldağ, Dünya Gazetesi (NBE) Yönetim Kurulu Başkanı
Konuşmacılar:
Erdal Bahçıvan, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı
Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı
Dr. Safa Uslu, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Uluslararası İlişkiler Daire Başkanı; BOTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi
Mehmet Ergünal, Ticaret Bakanlığı Uluslararası Anlaşmalar ve AB Genel Müdürlüğü Daire Başkanı
Dr. Çiğdem Nas, İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Genel Sekreteri
Dr. Güven Sak, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) Kurucu Direktörü
Mehmet Doğan, GazDay Genel Müdürü
Pazartesi, 04 Ekim 2021 14:14

Ödemiş Ticaret Borsası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından webinar üzerinden gerçekleşen Coğrafi İşaretler Kullanım Sözleşmesi, Denetimi ve teminat konu başlıklarını içiren eğitim TOBB Hukuk Müşaviri İbrahim BAYAR, TOBB Başkanlık Danışmanı Hasan Çağlayan Dündar ve TOBB Reel Sektör Araştırma Geliştirme Uzmanı Cahit AKGÜN ve Nazlı AKGÜN’ ün sunumları ile başladı.

 Coğrafi İşaretlerin tescilinden sonra, yönetişim ve denetim mekanizmaların ardından en önemli hususlarından biri markalaşma ve ticarileştirme süreçlerinin desteklenmesidir. Bu kapsamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin girişimleri ile yeni projeler başlatıldı.

Proje dahilinde ilk olarak ; Hepsiburada, Trendyol ve PTTAVM gibi  e – ticaret portalları üzerinden coğrafi işaretli ürünlerinin satışı gerçekleşecektir. Buna yönelik e ticaret platformları tarafından kampanyalar düzenlenecektir. E ticaret platformları; coğrafi işaretleri satışa sunmadan önce üreticilerden tescil sahibi kurum olan Oda ve Borsalarımız ile imzalanmış olan Coğrafi İşaretli Kullanım Sözleşmesi isteyeceklerdir. Coğrafi İşaretler Kullanım Sözleşmesi oda ve Borsa tarafından söz konusu coğrafi işaretli ürün ve üretim süreci denetlenerek imzalanacak olup, Coğrafi İşaret üreticilerin sözleşmede yer alan yükümlülüklerin sağlanmasını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca TOBB tarafından coğrafi İşaretli ürünler için kopyalanamayan, taklit edilmeyen bir bandrol/ hologram tasarımı çalışması yapılmakta olup önümüzdeki süreçte bu bandrol / hologramlar tescil sahibi kurum olan Oda ve Borsalar tarafından coğrafi işaret üreticisinin hizmetine sunulacağı aktarıldı. Webinar soru ve cevap kısmı ile son buldu. (04/10/2021 – ödemiş TB webinar)

Perşembe, 30 Eylül 2021 14:06

Ödemiş Ticaret Borsası personeli Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi Aydemir’in Odalar ve Borsalarda Yıllık İzinler –Sorunlar ve Çözümler sunumu ile yapılan webinar üzerinden gerçekleştirilen eğitime katılım sağladı.

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ İzinler– sorunlar ve çözümler konulu eğitim son derece verimli oldu. Bilgilerimizi pekiştirmeye çalıştık. Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi AYDEMİR’in  gerçekleştirdiği eğitim için teşekkür ederiz” dedi.

(30/09/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Salı, 28 Eylül 2021 11:09
Salı, 21 Eylül 2021 15:38

Ödemiş Ticaret Borsası personeli Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi Aydemir’in Odalar ve Borsalarda Harcırah Uygulamalar –Sorunlar ve Çözümler sunumu ile webinar üzerinden gerçekleşen eğitime katılım sağladı.

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ Harcırah Uygulamalar – sorunlar ve çözümler konulu eğitim son derece verimli oldu. Bilgilerimizi pekiştirmeye çalıştık. Ticaret Bakanlığı Baş Müfettişi Süleyman Ruhi AYDEMİR’in  gerçekleştirdiği eğitim için teşekkür ederiz” dedi.

(21/09/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Cuma, 27 Ağustos 2021 16:21
Perşembe, 26 Ağustos 2021 13:37
Çarşamba, 25 Ağustos 2021 13:33

Son zamanlarda korona virüs kaynaklı vaka sayıları yeniden tedirgin edici seviyeye ulaşmıştır. Tedbirli olmazsak salgını durdurmak çok daha uzun sürebilir.Geçen sene bilinmeyen bir düşmana karşı savaş veriyorduk.Hastalığın etkilerini bilmiyor, tedavi yöntemleri hakkında çok sınırlı bilgilerle hareket ediyorduk. Bilim insanlarının özverili çalışmaları sayesinde tedavi yöntemleri geliştirildi.Salgını sona erdirebilecek en büyük umut olan aşı devreye girdi. Aşıların kullanıma girmesi salgınla mücadelede en büyük faktördür. Salgına karşı önlem almak, aşı olmak bireysel duyarlılık olduğu kadar aynı zamanda bir toplumsal sorumluluktur.Eğitim, iş ve sosyal hayatın sekteye uğramaması için aşı olmazsa olmaz gereklilik haline gelmiştir. Zira henüz toplumsal bağışıklığı elde etmiş değiliz. En az iki doz aşı olmadan da bağışıklık elde edilemiyor. Şu an aktif vakalarımızın ve hastanelerde yatan hastalarımızın çok büyük kısmı aşısı tamamlanmamış kişilerden oluşuyor.Kısıtlama günlerine geri dönmeyi istemiyoruz. Dolayısıyla birinci önceliğimiz, tüm vatandaşlarımızın sorumlu bireyler olarak tedbirlerini alması ve aşı olarak topluma karşı ödevini yerine getirmesidir. Sevdiklerimizi korumak için aşı olmamız şart.50 yaş üzeri vatandaşlarımızı bir an evvel 3. doz aşılarını olmaya, iki doz aşı olmamış vatandaşlarımızı da ikinci aşılarını yaptırmaya, henüz aşı olmayanları aşı olmaya davet ediyoruz.

Çarşamba, 18 Ağustos 2021 15:27

Türkiye-Avrupa Birliği (AB) Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadını oluşturan; HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TESK, TÜRK-İŞ, TİSK, Türkiye KAMU-SEN, TOBB ve TZOB’dan aşı çağrısı.

Pazartesi, 16 Ağustos 2021 16:59

Ödemiş İlçe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Hüsnü KORKMAZ, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’yı ziyaret etti. Söz konusu ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Hüseyin GÜLCÜ’ de bulundu.

Yapılan ziyaretle ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Ödemiş İlçe Jandarma Komutanımız J.Binbaşı Hüsnü KORKMAZ’ın nazik ziyaretinden dolayı memnuniyet duyduk. Görevinde başarılarının devamını diliyorum” dedi. (16/08/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Perşembe, 12 Ağustos 2021 10:08

1)  2021 / 2022 öğretim döneminde; geçen yıldan (2020/2021) burs alan ve başarılı olan (önceki dönemlerden başarısız dersi bulunmayan) öğrencilerin dışında yeni burs müracaatı kabul edilmeyecektir. (28.12.2020-Yönetim Kurulu- Meclis kararları ile)

2)   Borsamız Burs müracaatları 23.08.2021 - 03.09.2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

3)  Faaliyet alanımızda bulunan şehit ailesi çocuklarına burs verilmesi önceliği, ön şartsız burs müracaatında bulunma ve Yönetim Kurulu kararı ile Ödemiş Ticaret Borsası Karşılıksız Burs'larından faydalanma hakkı verilmiştir. (01.08.2016 Yönetim Kurulu Kararı ile) 

4)   Öğrenciler ; TC.Kimlik Kartı fotokopisi, başarı durumlarını gösteren (transkript) belge ve Borsadan verilecek Burs Müracaat Formunu doldurarak başvuruda bulunabileceklerdir.

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

GENEL SEKRETERLİĞİ

Çarşamba, 11 Ağustos 2021 12:12

Nazilli Ticaret Borsası’nca organize edilen “ İlk İncir Alım ve Tescil Ödül Töreni” ne Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Üyesi Vasıf Baran ŞENTÜRK katılım sağladı.(11/08/2021 – Nazilli/ AYDIN)

Pazartesi, 02 Ağustos 2021 17:33
Pazartesi, 19 Temmuz 2021 10:53
Perşembe, 15 Temmuz 2021 11:06
Perşembe, 01 Temmuz 2021 08:34

TOBB Müşterek Konsey Toplantısı 30 Haziran 2021 Çarşamba günü  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde  Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi ELVAN’ın katılımıyla,TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun açılış konuşmasıyla  gerçekleşti.Söz konusu TOBB Müşterek Konsey Toplantısına TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi – Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA da iştirak etti.

Covid - 19 önlemleri alınarak gerçekleşen toplantıda Ticaret Borsaları, Ticaret Odaları, Sanayi Odaları, Deniz Ticaret Odaları konsey üyeleri bir araya geldi.

Pandeminin ekonomik etkilerinin ele alındığı toplantıda, konsey üyelerinin   Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi ELVAN’ a  yönelttiği  soru- cevap kısmıyla son buldu. (30/06/2021 – TOBB)

Salı, 15 Haziran 2021 09:47
Perşembe, 03 Haziran 2021 15:01

Ödemiş Ticaret Borsası Üyelerinin finansman sorunlarının giderilmesine yönelik geçtiğimiz yıllarda uygulanan “TOBB Nefes Kredisi” projesi 01.06.2021 tarihi itibariyle tekrar başlatıldı.

 Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “ Koronavirüs salgının olumsuz ekonomik etkilerini kaldırmak ve KOBİ’lere uygun koşullarda finansman desteği sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz ile Kredi Garanti Fonu (KGF) iş birliği  ve 10 bankanın katılımıyla  “TOBB Nefes Kredisi 2021” projesine Ödemiş Ticaret Borsası olarak kaynak ayırarak ve destek vermekteyiz. Söz konusu taahhütlerimizi bankaya yatırdık. TOBB Nefes Kredisi için başvuru yapacak Üyelerimizin Borsamızdan faaliyet belgesi alması gerekmektedir. Tüm kredi başvuruları ve kullanım süreci, ilgili bankalar tarafından yürütülecektir. TOBB Nefes Kredisi 2021 projesinin Üyelerimize ve iş dünyamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 TOBB Nefes Kredisi 2021 ile bilgi notu özü aşağıda yer almaktadır:

 1. TOBB Nefes Kredisi; Ziraat Bankası, Halkbank, İş bankası, Denizbank, Vakıfbank, Garanti Bankası, Akbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım banka şubelerinden kullanabilir.
 2. Kredi vadesi ilk 6 ay anapara ve faiz geri ödemesiz, takip eden 12 ay eşit taksit olmak üzere toplam 18 aydır.
 3. Krediden 2020 yılı cirosu,2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydanabilecektir.2019 yılı ve sonrası kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu kredi kullandırımı yapan banka tarafından kontrol edilecektir.
 4. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında olan işletmeler için azami 50.000 TL,1 milyon TL ve 10 Milyon TL(dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir.
 5. Kredi Başvurusu yapmak isteyen yapmak isteyen üyelerimiz Borsamızdan “TOBB Nefes Kredisi içindir” ibaresi ile faaliyet belgesi aldıktan sonra  bu belge ile Ziraat Bankası, Halkbank ,İş Bankası, Denizbank…kredi başvurusunda bulunabilecektir.
 6. Kredi kullanımda maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunmaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir.
 7. Kredi değerlendirmesi başvuru yapılan banka ve KGF tarafından yapılacaktır. Olumlu sonuçlanması durumunda “Nefes Kredisi” kullandırılacaktır.
 8. Protokol imzalan bankalar KGF’ ye ödenecek %0,03(onbinde üç)kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında üyelerden herhangi bir masraf ve komisyon talep etmeyecektir.
Perşembe, 03 Haziran 2021 14:18

02 Haziran 2021 tarihinde TOBB Akademik Danışmanı Prof. C. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN’ in zoom üzerinden gerçekleştirdiği sunuma Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ, Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.

Büyüme, üretim ve satışlar, dış ticaret ve cari açık, istihdam ve işsizlik, ekonomi güven endeksi, enflasyon, kredi ve mevduat konularının vurgulandığı sunum; katılımcıların soru – cevap kısmı ile son buldu.

(02/06/2021 – ÖDEMİŞ TB – online)

Cuma, 28 May 2021 17:30

28.05.2021 Cuma günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 76. -77. Genel Kurulu Covid-19 tedbirleri sebebiyle elektronik ortamda gerçekleştirildi.

TOBB Genel Kuruluna; Ödemiş Ticaret Borsası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, TOBB Delegesi Hüseyin GÜLCÜ, TOBB Delegesi Ersoy YALLIOĞLU, Meclis Başkanı Turgut AKIN ve Genel Sekreter Ali ÖZ elektronik ortamda katılım sağladı.

TOBB Genel Kurulu; açılış, sunuşlar ve saygı duruşu ile başladı. Açılış konuşmasını Genel Kurul Başkanı Erdal BAHÇIVAN yaptı. 81 il ve ilçeden katılım sağlayan delegelerin oylamaları alınarak, temsilcilerin de kayıtları yine elektronik ortamda tutuldu. TOBB Yönetim Kurulu faaliyet raporlarının genel kurula sunulması, müzakeresi ve onaylanması TOBB delegelerinin elektronik oylaması ile gerçekleşti. Oylama sonrası TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU teşekkür konuşmasını yaptı.

Genel Kurulla ilgili; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin 76. - 77. Genel Kurulunu pandemiden dolayı ilk kez elektronik ortamda gerçekleştiriyoruz. Genel Kurulumuzun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlayan başta TOBB Başkanımız M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na ve Birliğimize teşekkür eder, Genel kurulumuzun ülkemize ve camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (28/05/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Çarşamba, 21 Nisan 2021 16:42

Ödemiş Ticaret Borsası Ramazan ayı nedeniyle 1000 adet aileye gıda erzak paketi dağıttı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin destek verdiği yardımlar, Ödemiş Ticaret Borsası meclis üyeleri ve personeli aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Ramazan ayının yardımlaşma ve paylaşım ayı olduğuna vurgu yapan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA: “ Koronavirüs salgınının tüm dünyada ekonomiyi ve sosyal hayatı zorladığı bu günlerde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin sağladığı kaynakla, Ödemiş’ imizden temin edilen gıda yardımı poşetlerimizi, Kurumumuzca hassas davranarak ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Bize bu imkanı sağlayan çatı örgütümüz Türkiye Odalar Borsalar Birliğimize müteşekkiriz. Bu vesile ile tüm üyelerimize ve vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” ifadelerini kullandı. (21/04/2021-Ödemiş TB)

Pazartesi, 15 Mart 2021 12:23

Moderatörlüğünü TOBB Akademik Danışmanımız Prof.Dr. C. Coşkun KÜÇÜKÖZMEN’ in yönettiği ve FİBABANKA İzmir Şubesi Müdürü Levent KÖSEOĞLU’NUN konuk olduğu ”Pandemi Döneminde Banka-KOBİ İlişkisi ve Alternatif Finansman Kaynakları semineri zoom programı üzerinden online olarak gerçekleşti.

İlgili seminerimize İzmir Ticaret Odası, Ödemiş Ticaret Borsası, Ödemiş Ticaret Odası, Selçuk Ticaret Odası, Tire Ticaret Odası ve Bayındır Ticaret Odası temsilcileri  katılım sağladı.

(11/03/2021 – Webinar)

Çarşamba, 10 Mart 2021 10:28
Pazartesi, 08 Mart 2021 09:35

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası İnsan Kaynakları olarak ortaklaşa  düzenlenen İzmir İli ve İlçeleri Oda /Borsa çalışanları kapsayan Yaşam Zorluklarıyla Baş Edebilmek, Ruhsal Dayanıklılık (Yılmazlık)  Becerileri webinarı’ na Ödemiş Ticaret Borsası personeli katılım sağladı.

İzmir’in ünlü psikiyatristlerinden Uzm.Dr.Osman SEÇKİN sunduğu seminerde Pandemi sürecinde artan kaygı ve endişeleri azaltmak, bu kaygı ve endişeleri iş hayatlarına yansımasının önüne geçmek amacıyla onlara destek sağlamak konularına değinildi. (07/03/2021 – Webinar)

Perşembe, 04 Mart 2021 14:38

Metro cross market zinciri satın alma müdürü Birol ULUSAN’ ın Birgi / Ödemiş’imize geldiğini haber alan Ödemiş Ticaret Borsası Personeli 67 Sayılı Birgi Tarım Kredi Kooperatifi’nin hizmet binasında bir araya geldi. Firmanın alım yaptığı  bölgesel yöresel ürünlerimiz ve Coğrafi İşaretler ile ilgili gelişmeler konusunda bilgi alışverişinde bulunuldu.(02/03/2021 – Birgi )

Çarşamba, 03 Mart 2021 12:08

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ile ilçe oda ve borsalar ve Ödemiş Ticaret Borsası’nın katılımlarıyla Yönetim Kurulları Ortak Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı pandemi nedeniyle ZOOM uygulaması üzerinden online yapıldı.

Pandeminin açtığı sorunlarla ilgili İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Mahmut Özgener: “Pandeminin ikinci kısmı başladı. Bu süreçte hepimiz zor günler geçirdik. TOBB’mizin öncülüğünde üyelerimizin sorunlarına çözüm üretmeye çalıştık. Hem yerel yönetimler hem hükümetimizle sürekli irtibatta bulunduk. Sorunların hepsini çözmek tabi ki mümkün değil. Bu sorunların bir kısmı devam ediyor. Çözümü için çalışmaya bizde devam ediyoruz. Hizmet sektörü büyük sıkıntılar yaşadı. Eğitim ile birlikte en çok yıpranan sektör hizmet sektörü oldu. Sadece restoran kafeler ve tedarik ile bakıldığında negatif etkilerinin yansıyacağı çok farklı sektörler söz konusu. Lütfen ama lütfen kurallara uyma konusunda hassas olalım. Bir daha kapanma lüksümüz yok, üzerimize düşen görevi düzgünce yapalım, İzmir düşük risk (mavi) olmayı hak ediyor. Riskimizi yüksekten düşüğe çevirmek için hep beraber kurallara harfiyen riayet edelim” dedi.  (03/03/2021 – Webinar)

Pazartesi, 01 Mart 2021 14:11

Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr.Oktay OKUŞ Ödemiş Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA ve Yönetim Kurulu Üyelerinin hazır bulunduğu ziyarette kurumlar arası iş birliği gündeme geldi.

Nezaket ziyaretinde bulunan Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Oktay OKUŞ Ödemiş Ticaret Borsası’nın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başhekim Uzm. Dr. Oktay OKUŞ “Ödemiş Ticaret Borsası’nın her zaman elini taşını altına koyarak, Ödemişimizin ve Hastanemizin yanında olduğunu” belirtti.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “ Ziyaretten memnuniyet duyduk. Koronavirüs salgınının başladığı günden beri gece gündüz demeden çalışan sağlık çalışanlarımıza minnettarız. Sizlere teşekkür borçluyuz. Bizler her zaman olduğu gibi bu süreçte de yanınızdayız” dedi. Başkan AKA, tüm sağlık çalışanları adına Ödemiş Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr.Oktay OKUŞ’a plaket takdim etti. (01/03/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 22 Şubat 2021 17:43

TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’nun konuk konuşmacı olarak katılımlarıyla, gerçekleştirilen EBSO Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı 22/02/2021 Pazartesi günü saat:16:00’da elektronik ortamda gerçekleştirildi.

Söz konusu Meclis toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA’da katılım sağladı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Başkanı Salih ESEN ve Yönetim Kurulu Başkanı Ender YORGANCILAR İş dünyasının sorunlarını ele aldı. (EBSO – 22/02/2021)

Çarşamba, 17 Şubat 2021 17:16

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin webinar üzerinden düzenlediği Oda/Borsa Muamelat  ve Bütçe-Muhasebe Yönetmeliğinde yapılan değişikliklere ilişkin bilgilendirme seminerine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Ali Öz ve Borsa Personeli katılım sağladı.

Oda/Borsa Muamelat ile Bütçe-Muhasebe Yönetmelik değişikliğine ilişkin bilgilendirme semineri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hukuk Müşaviri Dr. İbrahim Nihat BAYAR, Muhasebe Müdürü Yüksel ÖZTÜRK, Borsalar Müdürü Yiğit Ateş ve Odalar Müdürü Volkan TUFAN’ ın sunumları ve soru cevap şeklinde son buldu. ( 17/02/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 15 Şubat 2021 09:45
Irak'ın Gara bölgesindeki bir mağarada terör örgütü PKK tarafından haince şehit edilen 13 Türk vatandaşımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırları diliyoruz.
Milletimizin başı sağ olsun.
Pazartesi, 08 Şubat 2021 16:12

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Başkan Yardımcıları Özay KAPTAN, Feridun AZEROĞLU ve Meclis Üyesi Mustafa GERÇEK  Türkiye Odalar Borsalar Birliği’mizin kuruluş yıldönümü sebebiyle Ödemiş Ticaret Borsamızı ziyaret etti.

Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin GÜLCÜ, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi M. Fatih ZAİMOĞLU karşılamada hazır bulundu.

Yapılan ziyaret ile ilgili, Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN : “Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA şehir dışında bulunması sebebiyle, aramızda bulunamadığının üzüntüsünü ifade etmiştir. Hepinize çok selamı var. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin (TOBB) 69. yaşını kutluyoruz. Kurucularımızı ve emeği geçenleri saygı ve minnetle yad ediyoruz. Bu vesile ile bizleri yalnız bırakmayan, onurlandıran Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet ERİŞ ’e ve Heyetine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yapılan ziyaretten Kurumca memnuniyet duyduk” dedi.  (08/02/2021-Ödemiş TB)

Pazartesi, 08 Şubat 2021 08:25
Mensubu bulunduğumuz, Birliğimiz ve üst Kuruluşumuz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 69. yaşında. Kurucularımızı ve emeği geçenleri saygıyla ve minnetle yad ediyoruz.
TOBB | Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği
Cuma, 05 Şubat 2021 14:15

Borsa ve Odaların kurumsal kapasitesinin arttırılarak üyelerine sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 12. Dönem Akreditasyon Sürecine dahil olan ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI ; Akreditasyon Belge Yenileme Denetimi 04 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti. Denetimini başarı ile tamamlayan Ödemiş Ticaret Borsası’nın Akredite Borsa ünvanı C sınıfı seviyesinden, B sınıfı seviyesine yükseldi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Sertifika Töreni pandemi sebebiyle yapılamadığından, söz konusu sertifika belgeleri Kurumlarına yenilenen haliyle gönderildi. 

Denetim Sertifikası ile ilgili Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A.Latif AKA : “Akreditasyon Belge Yenileme Denetimimizi başarı ile tamamlamıştık. İlgili Denetim Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Aş. Denetçisi Sayın Özlem BOCUTOĞLU tarafından 04 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilmişti. Bu işi bir ekip çalışması ile yaptık. Akreditasyon İzleme Komitemiz, Meslek Komitelerimiz, Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz, Personelimiz ve Danışman firmalarımız ile hep beraber çalışarak konuyu sahiplendik. Amaç Kurumlarımızı sürekli geliştirmektir. Aralık-2016 döneminde yapılan denetimde AKREDİTE BORSA ünvanımızı almıştık. Ödemiş Ticaret Borsası Üyeleri beş yıldızlı hizmet almaya devam edecekler. AKREDİTASYON BELGEMİZİ yeniledik. Bizi bu sürecek taşıyan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimize teşekkür ediyoruz. Yeni sertifikamızın, Üyelerimize, Kurumumuza ve Camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. ( 05 Şubat 2021  – Ödemiş Ticaret Borsası )

Perşembe, 04 Şubat 2021 09:27
Çarşamba, 03 Şubat 2021 12:56

Ödemiş Ticaret Borsası uzaktan eğitime katkı olarak TOBB ile birlikte 120 adet klavyeli tablet bilgisayarları, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin GENGÖRÜ’ ye teslim etti.

Tablet teslim töreninde Başkan AKA: “Ödemiş Ticaret Borsası olarak her zaman eğitime destek vermekteyiz. Daha önceleri eğitim yardımı olarak mont, eşofman ve ayakkabı yardımlarında bulunduk. Bu yılda mevcut pandemi nedeniyle eğitimin aksamaması için Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin önderliğinde, üyelerimizin ve Borsamızın katkıları ile ihtiyaç sahibi öğrencilere tablet yardımı yapılmaktadır. Bu kapsamda uzaktan eğitime destek amacıyla Ödemiş Ticaret Borsası olarak Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze 120 adet tablet teslim ettik. Bugünün küçük parmakları olan öğrencilerimizin, yarınlarımıza yön-omuz vererek, bir gün Türkiye’mizin geleceğine imza atacağına inanıyoruz. Bu kampanyanın oluşmasında önderlik yapan başta Türkiye Odalar Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ na ve kampanyamıza katkı yapan, aşağıda isimleri belirtilen Borsamız üyelerine teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi. (03.Şubat.2021 – ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI)

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASINDAN TABLET YARDIMI - YouTube

TOBB TABLET KAMPANYASINA KATKIDA BULUNAN ÜYEMİZİN ÜNVANI

GİRGİN PRİNA A.Ş.-TİMUR GİRGİN

SÜTBAN SÜT ÜRÜ.A.Ş.-İDRİS KUTLU

GÜLCÜ YAĞ SAN.-HÜSEYİN GÜLCÜ

İBRAHİM DEĞİRMEN

MEHMET FATİH ZAİMOĞLU

YALLIOĞLU TAR.ÜRÜ.LTD.ŞTİ.-ERSOY YALLIOĞLU

S.S.BADEMLİ KAL.KOOP-SELÇUK BİLGİ

LÜTFİ ÇINAR

UĞUR UŞARER

MUSTAFA YİYEN

MENKUR TAŞIMACILIK LTD.ŞTİ.-MEHMET KURTAR

SERKAN GÜLER

ALİ KARAGÖZ

KESTAŞ TAŞIMACILIK LTD.ŞTİ.-BİROL TAŞ

AKA PAMUK TEKSTİL LTD.ŞTİ.-SERKAN AKA

YAZANLAR SEBZE-MEYVE SÜT ÜRÜ.LTD.ŞTİ.-CELAL YAZAN

 

Cuma, 15 Ocak 2021 12:04

Sayın Üyemiz;

Bilindiği üzere 21.11.2020 tarihli ve 3205 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile “ Tarım Sigortaları Havuzu Tarafından 2021 Yılında Kapsama Alıanacak Riskler,Ürünler ve Bölgeler ile Pirim Desteği Oranlarına İlişkin Karar “25.11.2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanmış olup,01.01.2021 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Bu çerçevede, söz konusu düzenleme kapsamında gerçekleştirilecek kapsamında gerçekleştirilecek olan uygulamalara ilişkin TARSİM tarafından bilgi notu ekte iletilmektedir.

Cuma, 15 Ocak 2021 10:24

TOBB Akreditasyon Sistemi çalışmaları kapsamında “ Pandemi Döneminde Lobicilik ve Politikaları Etkileme Yaklaşım ve Yöntem Önerileri “ eğitimine Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ – Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağlamıştır.

Söz konusu Eğitim; TOBB Akreditasyon Müdürü Özge KARATEPE Moderatörlüğünde, Ebru Ağduk’un slayt sunumu ile gerçekleşmiştir. (TOBB-14.01.2021)

Pazartesi, 11 Ocak 2021 08:24

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 32. Maddesinin 4. fıkrasında ; “İçinde bulunulan yıldan önceki son 2 (iki) yıldan itibaren adresleri ve durumları tespit edilemeyen ve içinde bulunulan yıldan önceki son iki yılda , borsa maddeleri üzerine alım satımı bulunmayan üyelerin isimleri, borsa meclis kararıyla meslek grupları ve seçmen listelerinden silinir, aidat tahakkukları durdurulur ve bunlar borsa hizmetlerinden yararlanamazlar” hükmü yer almaktadır.

Yine ilgili mevzuat;  “Söz konusu üye kayıtları, borsa kararını takip eden yıl başından itibaren 2 (iki) yıl içinde, ilgilinin üyesi bulunduğu borsaya müracaatla adres ve durumunu bildirmemesi halinde, borsa yönetim kurulunun teklifi ve meclis kararıyla borsadan kaydı silinir.Bu süre içinde durumunu bildirenlerin aidat tahakkukları başlatılır.Ancak bunlar aidat borçlarını ödemedikçe seçmen listelerine tekrar kaydedilmeyeceklerdir” şeklindedir.

Borsamızın üye bilgilerini güncelleştirme çalışmaları kapsamında değerlendirilmek üzere; üyelerimizin üye bilgilerini (adres, telefon, faks, e-mail vs.) ve üyelik mükellefiyetlerini en geç 22 Ocak 2021 (Cuma) tarihine kadar Ödemiş Ticaret Borsası’na bildirmeleri gerekmektedir.

Üyelerimize önemle duyurulur.

                                                                             

                                                                                   

                                                   ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI

                                                 YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI

Cuma, 08 Ocak 2021 08:40

 

07 Ocak 2021 Perşembe günü saat 16:00’da TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında, 365 Oda/Borsamızın Genel Sekreterinin katılımlarıyla istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Videokonferans üzerinden gerçekleştirilen toplantıya Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali Öz de katılım sağladı.
Toplantı gündeminde olan; pandeminin ekonomiye ve iş süreçlerine olan etkileri istişare edildi.
 

 

Salı, 05 Ocak 2021 16:42

İmza töreninde, Borsada Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı A.Latif AKA ve Halkbankası Ödemiş Şubesi Müdürü Halil ÖZBELLEK bir araya geldi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası A.Latif AKA: “İşletmelerimiz zor bir süreçten geçiyor. Üyelerimizin taleplerini TOBB aracılığıyla ilgili kuruluşlara her zaman iletiyoruz. Bu dönemde Halk Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar, üyelerimizin ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır. Ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliğinde en önemli nokta finansmana erişim ve güvendir. Projenin ana amacı, alım-satım işlemlerinin Halk Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskini sıfıra indirmek ve esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkanı tanımaktır. Projede emeği geçen başta TOBB’mize ve Halkbank Genel Müdürlüğü’ ne teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. (05/01/2021 – ÖDEMİŞ TB)

Pazartesi, 28 Aralık 2020 12:40

İmza töreninde, Borsada Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı A.Latif AKA ve Ziraat Bankası Ödemiş Şubesi Müdürü Yener KIZILCAM bir araya geldi.

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası A.Latif AKA: “İşletmelerimiz zor bir süreçten geçiyor. Üyelerimizin taleplerini TOBB aracılığıyla ilgili kuruluşlara her zaman iletiyoruz. Bu dönemde Ziraat Bankasının üyelerimize sağlayacağı avantajlar, üyelerimizin ticari faaliyetlerini devam ettirmelerine katkı sağlayacaktır. Ticari faaliyetlerin sürdürülebilirliğinde en önemli nokta finansmana erişim ve güvendir. Projenin ana amacı, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup böylece tahsilat konusunda her iki tarafın da riskini sıfıra indirmek ve esnek vade ve taksit imkânları ile daha fazla satış yapabilme imkanı tanımaktır. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyor, attığımız bu imzanın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi. (28/12/2020 – ÖDEMİŞ TB)

Cuma, 18 Aralık 2020 11:54
TOBB ile Ziraat Bankası, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere “Bankkart Başak Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi” başlatmıştır.
 
Projenin ana amacı tedarikçi ve alıcıların banka üzerinde oluşturulan kapalı devre bir sisteme tanımlanarak, alım-satım işlemlerinin Ziraat Bankası garantörlüğünde gerçekleştirilmesi olup, tahsilat konusunda her iki tarafın da riskini sıfıra indirmektir.
Salı, 01 Aralık 2020 10:40

Resmi Gazete'nin 17 Kasım 2020 Salı tarih ve 31307 no'lu sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 7256 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun uyarınca Üyelerimizin 2020 yılı 1. Taksit tutarları ile Ödenmemiş olan 2019 ve daha önceki yıllara ait Yıllık Aidat vb. anapara borçlarına yönelik yapılandırma olanağı getirilmiştir. Belirtilen döneme isabet eden tutarlara ait tahakkuk etmiş olan gecikme zamları tahsil edilmeyecektir.

Söz konusu yapılandırmadan yararlanmak isteyen üyelerimizin, en geç 31 OCAK 2021 tarihine kadar dilekçe ile bizzat Borsamıza gelerek ve/veya yapılandırma formunu doldurup (www.otb.org.tr) imzalayarak,  yapılandırma müracaatlarını (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.)  ve ilk taksit ödemelerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanun kapsamındaki borçlar için yapılandırmaya başvuran Üyelerimizin borç taksitlerinin birincisini Kanunun yayımlandığı tarihi takip eden üçüncü ayın sonuna kadar (İlk Taksit Tarihi:28/ŞUBAT/2021), kalanını ise aylık dönemler hâlinde ve azami toplam altı eşit taksitte ( Son Taksit Tarihi : 31.TEMMUZ. 2021) ödemesi gerekmektedir. Azami altı taksite kadar olan yapılandırma hakkının ne şekilde kullanılacağını üye yapacağı başvurusunda kendi belli edecektir. Üye tarafından belirlenecek olan taksit adedi, ödenecek toplam borç tutarını değiştirmeyecektir.

Üyeler, toplam anapara borç tutarını yukarıda belirtilen taksit sürelerini geçmemek üzere kredi kartı ile de taksitlendirebileceklerdir. Üyeler, Kanunun yayımlandığı tarihi takip eden ikinci ayın sonuna kadar (31/ OCAK /2021) başvuruda bulunacaklardır.

Başvuru Borsamıza dilekçe ile fiziksel olarak yapılabileceği gibi, 01/12/2020 tarihinden itibaren  sitemizden (www.otb.org.tr) formu indirip, doldurup (kaşe-imza),   mail atarak (Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.)  kanundan yararlanabileceklerdir.  Başvurularda, yapılandırma kapsamında kaç taksit talep edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir.

Ayrıntısı yukarıda belirtilen aidat borcu bulunan üyelerimizin, bu fırsatı değerlendirmesinin yaralı olacağı düşüncesiyle, gereğini, bilgilerinize önemle sunarız.

 

Aidat Yapılandırma detaylı bilgi için: 0 232 5451378

Pazartesi, 23 Kasım 2020 11:04

“Bazı Alacakların yeniden yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik yapılması hakkında kanun” 17.11.2020 tarih ve 31307 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

Düzenlemeye göre; 

*31.08.2020 ve öncesine ait vergi, prim borçları, köprü ve trafik cezaları yeniden yapılandırılacak. 

* Vergi yapılandırılması, gelir, kurumlar, katma değer vergisi, özel tüketim, motorlu taşıtlar, gümrük vergileri, idari para cezaları, emlak çevre temizlik vergileri, SGK prim ödemeleri ile ceza ve gecikme faizlerini de kapsayacak. 

* Kamunun kira alacakları ile Borsa aidatları ve tescil ücretleri yapılandırılabilecek. 

* Yapılandırma için 31.12.2020 tarihine kadar ilgili idareye başvurulacak, aidat borçlarının tamamı 6 eşit taksit halinde ödenebilecek, bu halde borç asıllarına isabet eden gecikme zammı, tahsilinden vazgeçilecek. 

*Diğer alacaklar için 18 taksitte ödenecek olan yapılandırma, 36 aya yayılacak ödemeler 2 ayda bir gerçekleştirilecek. 

*Varlık barışı ile yurt dışından getirilecek altın ve dövizden vergi alınmayacak. 

*Konaklama vergisinin yürürlük tarihi 01.01.2022’ye ertelendi. 

*Cumhurbaşkanı kararı ile iş veren prim desteği, prim teşviki, gelir vergisi stopaj teşviki ile damga vergisi desteğinin süresi 31.12.2023’e, kısa çalışma ödeneğinin süresi ile 30.06.2021’e kadar uzatılabilecek.

* 01.01.2019-17.04.2020 döneminde işten çıkarılanlar ile kayıt dışı çalışanları, iş yerlerinde fiilen yedinden çalıştıran ve buna ek ilave istihdam sağlayan iş verene nakdi ücret desteği verilecek. 

www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/11/20201117-1.htm

 

 

 

Cuma, 20 Kasım 2020 16:04

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bazı bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası 18 Kasım 2020 tarihinde video konferans aracılığıyla gerçekleştirildi. İlgili Şuraya Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA webinar üzerinden katılım sağladı. (18 Kasım 2020 – TOBB )

Çarşamba, 18 Kasım 2020 16:04

17.11.2020 tarihinde toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 20.11.2020 Cuma günü saat 20:00 den itibaren geçerli olacak genelge için; https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-salgini-yeni...

Perşembe, 12 Kasım 2020 11:14
Değerli hemşehrilerimiz,
Koronavirüs vakalarında son dönemde görülen artış nedeniyle İzmir İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla
- Sokakta sigara içmek yasaklanırken,
- 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da 10.00–16.00 saatleri dışında sokağa çıkmaları kısıtlanmıştır.
Çarşamba, 11 Kasım 2020 16:53

Tüm yurtta olduğu gibi Ödemiş ilçemizde de “Milli Ağaçlandırma Günü  Etkinlikleri”  çerçevesinde 11/11/2020 Çarşamba günü saat:11:11’de Ödemiş Bademli – Bıçakçı Kervan Yaylası’nda, Ödemiş Kaymakamlığı ve Orman İşletme Şefliği koordinasyonunda 1000 adet fidan dikimi  etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Ülke genelinde 11 milyon fidan dikimi hedeflenmiş olup  “Geleceğe Nefes Ağaçlandırma Projesi”  Ödemiş etkinliğimize Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ ve Borsa Personeli ile diğer kamu kurum /kuruluş temsilcileri katılım sağladı. ( 11 Kasım 2020 – Ödemiş – Bademli – Bıçakçı Kervan Yaylası)

Pazartesi, 02 Kasım 2020 08:42

30.10.2020 günü, saat 14:51 sularında, Ege Denizi açıkları merkezli,  6,6 şiddetindeki İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yakınlarına-milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılara ise acil şifalar dileriz.  Öncelikle depremin hasar-can kaybı verdiği İzmir ilimize, ilçemizin de hissettiği Ödemiş’imize ve ülkemize geçmiş olsun.