header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Haberler

Haberler (370)

TOBB Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi Çalıştayı’na Ödemiş Ticaret Borsası’ndan Genel Sekreter Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR katılım sağladı.

TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet ULUDOĞAN, Bilgi İşlem ve Yazılım Müdürü Mert DAYANIR, Yazılım Uzmanı Fikret EREN ve Tibos yazılım firmasından Barış ÖNEN’ in bilgi ve aktarımlarıyla çalıştay yapıldı. Yazılım programı üzerine Borsa temsilcilerinden soru, öneri ve sistemde yaşanabilecek sıkıntılar, görüşler alınarak program son haline büründürülmeye çalışıldı.

 Konu ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri  Ali ÖZ:  “Kayıt dışı mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedefleyen Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle TİBOS programı Ödemiş Ticaret Borsasında uygulanmaya başlayacaktır. Özellikle teminatlı çalışmayı zorunlu kılan sistem, stok kontrolleri üzerine çok hassastır. Üyelerimiz, muhasebecilerimiz ve personelimiz hep beraber ahenk içerisinde çalışarak sistem oturtulmaya çalışacaktır. Yeni Tibos programımızın, Başta üyelerimize, Kurumumuza ve camiamıza hayırlı –uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. (13 Aralık 2018 – TOBB / ANKARA)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ mizce  06 – 08 Aralık 2018 tarihleri arasında, İtalya’nın başkenti Roma şehrinde, odalarımızın ve borsalarımızın genel sekreterleri arasında birlik ve dayanışmayı artırmak maksadıyla düzenlenen GENEL  SEKRETERLER EĞİTİM  PROGRAMI’ na Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ de  katılım sağladı.

Sosyal faaliyet ve eğitim olarak dolu dolu planlanan programda;  ikinci günü olan 07.12.2018 tarihinde bilgilendirme toplantısı başladı. Açılış konuşmasını TOBB Genel Sekreteri Mustafa SARAÇÖZ yaptı. Ardından sırasıyla, Ticaret Bakanlığı-İç Ticaret Genel Müdürü Adnan YANKIN, TOBB-Etü Dr. Nihat Ali ÖZCAN, TOBB-Odalar Müd Volkan TUFAN, TOBB Başkanlık Danışmanı Hasan Çağlayan DÜNDAR, TOBB Muhasebe Md Yüksel ÖZTÜRK,  TOBB Borsalar Md Muhibbet ULUDOĞAN, TOBB Hukuk Müşaviri İbrahim BAYAR hitap ve sunumları izlenerek bilgi edinildi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki oda ve borsaların genel sekreterleri ile bir araya gelen ve hitapta bulunan TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU, camia olarak başarının arkasında birlik ve beraberliğin yattığına inandıklarını hatırlatırken, “Biz bir araya geldik, bir arada durduk ve birlikte çalıştık. Eller çoğalınca işler hafifledi, başarı geldi. Burada bizim için sihirli kelime ‘birlik’. Bizler; üyelerimizle, genel sekreterlerimizle, çalışanlarımızla, Oda ve Borsa Başkanlarımızla, büyük bir aileyiz” dedi.​ Tüm genel Sekreterler HİSARCIKLIOĞLU ’na memnuniyetlerini dile getirdi.

TOBB Başkanı Rifat HİSARCIKLIOĞLU ‘nun hitabı sonrasında hep birlikte anı fotoğrafı çektirildi. (06-08 Aralık 2018- Roma/İTALYA)

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Genel Sekreter Ali ÖZ, Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR, ve Muhasebe Şefi Burçin ÖNER ile birlikte İzmir Ticaret Borsası ev sahipliğinde düzenlenen    TOBB Ticaret Borsaları Otomasyon (TİBOS) eğitimine katılım sağladı.

TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet ULUDOĞAN , Yazılım Müdürlüğünden Fikret EREN, Yazılım firma temsilcisi Barış ÖNEN bilgilendirme, aktarım ve sunumları ile eğitim verildi. Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi Eğitimleri Kasım-2018 ayı içersinde muhtelif tarihlerde Diyarbakır TB, TOBB Birlik Merkezi, İstanbul TB, Giresun TB ve  Adana TB’nda bölgesel çalışmalar yapılmıştı. 

Kayıt dışı ile mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedefleyen TİCARET BORSALARI OTOMASYON SİSTEMİ üzerine öneri, sistemde yaşanabilecek sıkıntılar ve yeni yapılacak olan düzenlemeler konusunda istişare yapıldı.( 30 Kasım 2018 – İzmir Ticaret Borsası)

Alaşehir Ticaret Borsası ev sahipliğinde gerçekleştirilen İSTİŞARE TOPLANTISI’ na Ödemiş Ticaret Borsası ile Aydın Ticaret Borsası kurumları katılım sağladı.

Toplantıya ev sahipliği yapan Alaşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin SOYGÜR: “ Kurumların ilişkilerini kuvvetlendirmek, borsa faaliyetleri hususunda istişarede bulunmak üzere Alaşehir – Ödemiş – Aydın  Ticaret Borsası kurumlarını bir araya getirdik. Başta Başkanlarımız olmak üzere Meclis , Yönetim Kurulu,  Genel Sekreter ve Kurum personeli olarak toplantımıza destek veren kurum camia mensuplarımıza teşekkür ederiz” dedi.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ise istişare toplantısı sonrası Alaşehir Ticaret Borsası’nı ziyaret anısına plaket takdim etti. Başkan AKA: “Böyle toplantıların gerçekleştirilmesi kurum ilişkilerini güçlendirmek adına faydalı olmuştur. Samimi ev sahipliğinden dolayı Alaşehir Ticaret Borsamıza teşekkür ediyoruz” dedi.  (21 Kasım 2018 – Alaşehir Ticaret Borsası)

31 Mart  2019 tarihinde yapılacak mahalli iradeler seçimi sebebiyle gerçekleştirilen ziyarette; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA, Meclis Başkanı  Turgut AKIN ve Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Zeki TURAN ile görüşen CHP aday adayı Mehmet ERİŞ  yapacağı projeleri aktararak görüş alışverişinde bulundu. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu  Başkanı  A.Latif AKA ise Mehmet ERİŞ’ e çıktığı yolda  başarılar diledi.(19/11/2018 – ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI)

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI TOBB TİCARET BORSALARI OTOMOSYON SİSTEMİ EĞİTİMİNE KATILIM SAĞLADI:

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Genel Sekreter Ali ÖZ, Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR TOBB Ticaret Borsaları Otomasyon (TİBOS) eğitimine katılım sağladı.

TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet ULUDOĞAN , Bilgi İşlem Yazılım Müdürü Mert DAYANIR, Yazılım Müdürlüğünden Fikret EREN, Yazılım firma temsilcisi Barış ÖNEN bilgilendirme, aktarım ve sunumları ile eğitim verildi.

Kayıt dışı ile mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedefleyen TİCARET BORSALARI OTOMASYON SİSTEMİ üzerine öneri, sistemde yaşanabilecek sıkıntılar ve yeni yapılacak olan düzenlemeler konusunda istişare yapıldı.( 09 Kasım 2018 - TOBB / ANKARA)

Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB)  Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ’nun yönettiği,  oda/borsa yöneticileri, reel sektör-finans sektörünün iştirak ettiği toplantıya, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ile Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu-Meclis Üyeleri katılım sağladı.

 

Swissotel​’deki toplantıda reel sektörün ve bankacılık sektörünün temsilcileri bir araya gelerek istişarede bulundular. Katılımcılar;  bankalar ile karşılaştıkları sorunları, finansmana erişim konusundaki sorunları, sektöründeki, piyasadaki  finans sıkıntılarını aktardılar. Ayrıca toplantı sonrasında  firma temsilcileri banka genel müdürleri ile birebir görüşerek, sorunlarını aktarma şansını elde etti. (07 Kasım 2018 – Swissotel Grand Efes / İzmir)

 

Sayfa 1 / 27

TÜRKÇETÜRKÇE|ENGLISHENGLISH


tobblogo

ETKİNLİK TAKVİMİ

« Aralık 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

iso9001

BiZE ULAŞIN

Saraçoğlu Caddesi Atasoy İşhanı No: 3/210   Ödemiş / İZMİR

Telefon: +90 232 545 13 78
Faks: +90 232 545 24 38

JoomShaper