header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Haberler

Haberler (394)

Aydın Ticaret Borsası, Ödemiş Ticaret Borsası ve Alaşehir Ticaret Borsaları Aydın Ticaret Borsası ev sahipliğinde 20 Şubat 2019 tarihinde bir araya gelerek “Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü” imzaladı.

Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü öncesinde açıklamada bulunan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi ÇONDUR; Borsalarımız arasında  ortak iş kültürü ve sürdürülebilir ilişkiler için bu kardeşlik ve işbirliği protokolün çok önemli olduğunu vurgulayarak, kurumlarımızın var olma sebebi olan değerli üyelerimiz için Aydın, Ödemiş ve Alaşehir Borsalarımız arasında çeşitli konularda işbirliği ve ortak projeler yürütülmesi hedefleniyor. Ödemiş ve Alaşehir Borsalarımız ile kardeş olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek, hayırlı olmasını temenni etti.

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA; “Kurum ilişkilerimizi güçlendirmek, iyi uygulamalarımızı birbirimizle paylaşmak vb. amaçlarla yapılan “Kardeşlik Protokolü” müzün üç kurumumuza (Alaşehir, Aydın ve Ödemiş TB) hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. İmza törenimize ev sahipliği yapan Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi ÇONDUR ve değerli organ görevlilerine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Alaşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin SOYGÜR : Yapılan protokol ile diğer Odalar ve Borsalar arasında örnek teşkil etmesini ve üç borsanın kardeşliğinin sadece bizim yönetimlerimizde değil gelecek yönetimlere de örnek teşkil etmesini söyleyerek Aydın Ticaret Borsasına ev sahipliği için teşekkürlerini iletti.

Törende yapılan konuşmaların ardından "Kardeşlik İşbirliği ve Protokolü" Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Çondur ve Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif Aka ve Alaşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Soygür tarafından karşılıklı olarak imza altına alındı.

“Kardeşlik ve İşbirliği Protokolü” imza töreninde Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A.Bahri Erdel, Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut Akın, Alaşehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Yılmaz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyeleri ve Genel Sekreterler de yer aldı. (20 Şubat 2019 – Aydın Ticaret Borsası)  

Ödemiş Ticaret Borsası, 18 Şubat 2019 Pazartesi günü saat 15:30 da Aliağa Ticaret Odası ev sahipliğinde, İzmir ili ve ilçeleri Oda/Borsaların katılımı ile gerçekleştirilen Yönetim Kurulları Ortak Toplantısına katıldı.

İlgili toplantıda önceden belirlenen gündem maddeleri görüşüldü. Ekonomik ve güncel durumun değerlendirilmesi yapıldı. Ev sahibi Aliağa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ömer ÖZTÜRK kısa bir sunum yaparak, Aliağa ekonomisi ve genel sorun-çözüm önerilerini aktardı.    Gündem maddeleri üzerine başkanlar söz alarak görüşlerini ifade ettiler. Bir sonraki toplantının Torbalı Ticaret Odası’ nda yapılması kararlaştırıldı. (18 Şubat 2019-Aliağa)  

Başta Küçük Menderes Havzası olmak üzere Ege Bölgemizde yayına başlayacak olan TV 9 kanalının açılışı ve bölgemiz gazetesi olan Küçük Menderes Gazete’mizin 21. Yaş günü etkinliğine Ödemiş Ticaret Borsası da katılım sağladı. Çok sayıda davetlinin katılım sağladığı TV9 İzmir açılış töreni ve Küçük Menderes Gazetesi kuruluş etkinliği coşku  ile kutlandı.

Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN, Meclis Üyesi Nazmi YİĞENLİ  TV9 İzmir kanalının kuruluşu ve Küçük Menderes Gazetesinin 21. yılı dolayısıyla verilen davete katıldılar.
Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN  ;  basının önemli bir güç olduğunu ifade ederek, yeni kanal açılışının başta Ödemiş’imize ve bölgemize hayırlı-uğurlu olmasını diledi. (15 02 2019 – Ödemiş Belediyesi Düğün Salonu)

Hazine ve Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ’nun teşrifleriyle, İzmir Odaları ve Borsalarının ortaklaşa düzenlediği ‘Adım Adım Ekonomi’ toplantısı 15 Şubat 2019 tarihinde gerçekleştirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonomide yeni bir atılım dönemi başlayacağına inandığını ifade ederek “Türk iş dünyası bu tümseği de aşar” dedi. İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve İzmir Ticaret Borsası ’nın ev sahipliğinde, İzmir iş dünyası sorunlarını ve sıkıntılarını Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a birinci elden aktarma fırsatı buldu. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve Bakan Albayrak’ın katıldığı toplantıda ekonomideki gelişmeler istişare edildi.

Albayrak, üç önemli unsur olan mali disiplin, enflasyonla mücadele, cari denge üzerine vurgulamalar yaptı. Zamanında ve kararlılıkla alınan tüm tedbirlerin sonunda finansal piyasalardaki olumlu etkilerin kısa süre içinde gözlemlendiğini, tüm göstergelerde bugün itibarıyla ağustos ayına kıyasla iyileşme görüldüğünü aktardı.

Söz konusu toplantıya katılım sağlayan Ödemiş Ticaret Borsası Heyeti bölgede yaşanan sorun-sıkıntıları aktardı. Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi Mehmet KURTAR kestane de hal rusumu ile ilgili yaşanan sıkıntıyı ve kaldırılması talebimizi, Disiplin Kurulu Üyemiz Dilek ÖZKAYNAK ise de peynirdeki KDV oranının düşürülmesi talebimizi aktardı. (15 Şubat 2019 – İzmir )

İzmir  Tarımsal Kalkınma ve Diğer Tarımsal Amaçlı Kooperatifler Birliği Başkanı Neptün SOYER ve Ödemiş Ticaret Odası Genel Sekreteri  İ.Emre ÇİFTÇİ  Ödemiş Ticaret Borsamızı ziyarette bulundu.

(12 Şubat 2019 – ÖTB)

 

Salı, 12 Şubat 2019 11:04

Baş sağlığı

Ödemiş Ticaret Borsası Üyelerini  07-10 Şubat 2019 tarihleri arasında Gaziemir Fuar İzmir’de gerçekleştirilen 14. AGROEXPO ULUSLARARASI TARIM VE HAYVANCILIK FUARI ‘na   (12. Uluslararası  Tarım, Tarım Makinaları, Hayvancılık, Hayvancılık Ekipmanları ve Canlı Hayvan Fuarı) götürdü. Yoğun bir katılımcı kitlesinin bulunduğu bu fuarda, Ödemiş Ticaret  Borsası Üyeleri, üreticiler ve paydaşları hayvancılık ve tarım sektörlerinin bölgemiz açısından kritik ve önemli sektörler olduğunu görerek izledi. 

Konu ile İlgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ : “ Üyelerden gelen talepler doğrultusunda, Ödemiş’ten fuar İzmir alanına 08/02/2019 Cuma günü borsamız üyelerini, üreticilerimizi ve paydaşlarımızı götürdük. Bademli ve Bıçakcı Mahallesi’nde bulunan üye ve paydaşlarımıza araç tahsis ettik. Ödemiş Ticaret Borsası ile katılımcılar; ilgili sektörlerdeki gelişmeleri, yenilikleri izledi. Borsa Üyeleri ve üreticiler Avrupa’nın dördüncü, Türkiye’nin en büyük fuarı olan bu organizasyonda bulunmanın memnuniyetini yaşadı. Fuar alanında mevcut birçok standı gezen katılımcılara;  yine Borsa tarafından fuar değerlendirme anketi doldurtarak, beklentilerini izledik.  Ayrıca Borsa Üyeleri ve katılımcılar sektörlerine ait tarım makinalarındaki gelişmeleri, sektör panellerini, boğa ırk tanıtımlarını, genç çiftçiler yarışıyor  yarışmasını  heyecanla takip etme şansını elde etti. Fuardan üyelerimizin ve üreticilerimizin memnun ayrıldıklarını düşünüyoruz. Borsa üyelerimizin mesleki genel menfaatlerini ön planda tutarak gelişmesini sağlamak amacıyla sektörel fuarları takip etmeye çalışmaktayız” dedi.  (07-10 ŞUBAT 2019 - İZFAŞ – Gaziemir/İZMİR)

Cuma, 08 Şubat 2019 09:11

TOBB 67 YAŞINDA

Pazartesi, 04 Şubat 2019 12:44

DUYURU

Sayfa 1 / 29

TÜRKÇETÜRKÇE|ENGLISHENGLISH


tobblogo

ETKİNLİK TAKVİMİ

« Şubat 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      

iso9001

BiZE ULAŞIN

Saraçoğlu Caddesi Atasoy İşhanı No: 3/210   Ödemiş / İZMİR

Telefon: +90 232 545 13 78
Faks: +90 232 545 24 38

JoomShaper