header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Haberler

Haberler (337)

Ödemiş Ticaret Borsası’nca organize edilen 16 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilen,  ÖDEMİŞ PATATESİ COĞRAFİ İŞARET konulu  toplantıya ;  Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Hürriyet DEMİRHAN, Ege Üniversitesi Ödemiş Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Funda YOLDAŞ, patates üreticisi  Mehmet AVCI, Levent KORUKOĞLU, Mehmet DİNLENMEZ  ile Genel Sekreter Ali ÖZ ve Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR  katıldı.

Toplantı açılış konuşmasında Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “ Ödemiş Ticaret Borsamızca 03.08.2002 tarihinde ÖDEMİŞ PATATESİ nin coğrafi işareti tescil belgesini almış bulunmaktayız. Bilindiği üzere coğrafi işaretler ülkemizin milli ve kültürel değerlerinin korunması, ekonomik gelişimi, ihracat gelirlerinin artırılması, kırsal kalkınma, tüketicinin korunması gibi önemli konularda hizmet vermektedir. Bu kapsamda ülkemizin ekonomik gelişimine katkı sağlamada öne çıkacak coğrafi işaretlerin belirlenmesi çalışmasına yönelik Borsamızca tescili alınmış coğrafi işaretli ürün ile ilgili  detaylı bir çalışma yapılması beklenmektedir. Coğrafi işaretli ürünle meşgul olan  üreticileri ve ticaretini yapan firma temsilcilerini bir araya getirerek, talep edilen anket sorularını sorarak, cevaplardan oluşan raporu TOBB’ne göndereceğiz. Konu ile ilgili üyelerimize de anket sorularını ulaştırarak görüşlerini alacağız. Ayrıca coğrafi işaretli ürünümüz olan ÖDEMİŞ PATATESİ ’ne ait son yedi yıllık ekonomik değerlerine ilişkin tablo bilgileri doldurularak Birliğimize ulaştırılacaktır. Coğrafi işaretli ürünümüze sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.   

Yine konu ile ilgili TC. Ödemiş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden Ziraat Mühendisi Hürriyet DEMİRHAN : “ Bu bölgeye has yöresel ürünümüz olan ÖDEMİŞ PATATESİ COĞRAFİ İŞARET TESCİL BELGESİ ’nin değerini iyi bilmemiz, tüketicilerimizin coğrafi işaretli ürünlere yönelmesini sağlayarak, fatura ve müstahsil makbuzlarında ÖDEMİŞ PATATESİ teriminin özellikle kullandırılması yönünde bilinç oluşturulması önem arz etmektedir” dedi.

Toplantı sonunda görüş ve temenniler belirtilerek, Ödemiş pazarı olan günlerde ÖDEMİŞ PATATESİ coğrafi işaret ambleminin üreticilerimize, üyelerimize, paydaşlarımıza ve halkımıza dağıtılabileceği ifade edildi. (16 Ağustos 2018 – Ödemiş Ticaret Borsası)

TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU ’nun başkanlığında yapılan toplantı TOBB İkiz Kulelerde 13 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 


“TOBB Bölge Toplantıları'” kapsamında Ege Bölgesi toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  A.Latif AKA da katılım sağladı.

Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı. (13 Ağustos 2018 – TOBB)

Cuma, 10 Ağustos 2018 14:57

İlk İncir Alım Töreni

 

Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Katip Üyesi Vasıf  Baran ŞENTÜRK, Nazilli Ticaret Borsası tarafından düzenlenen incir üreticileriyle işletmelerin buluştuğu 2018 – 2019 sezonu “İlk İncir Alım Töreni” ve “Organik Üreticiler Ödül Töreni” ne katılım sağladı. Tören sonrası dereceye giren üreticilere plaket verildi.

Konuyla ilgili ŞENTÜRK : “Ödemiş Ticaret Borsası’nı temsilen katıldığım törende üreticilerimize şahsımca  plaket verdirten, Nazilli Ticaret Borsası’na teşekkür ederiz. 2018 – 2019 dönemi kuru incir sezonumuzun hayırlı – uğurlu olmasını diliyorum” dedi.  (09/08/2018 -  Nazilli Ticaret Borsası )


İzmir ‘e atanan Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Celal TEKİN Ödemiş Ticaret Borsası’na veda ziyaretinde bulundu.

Ödemiş Ticaret Borsası’nda gerçekleşen ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ; Başsavcı Celal TEKİN’ e Ödemiş ‘teki görev süresi boyunca yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, yeni  görev yerinde başarılar diledi. Görüşme sonrası Başkan AKA Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı’na plaket takdim etti.(06/08/2018 – Ödemiş )

Cumartesi, 04 Ağustos 2018 11:32

DUYURU

Ödemiş Kaymakamlığı ve Ödemiş Belediye Başkanlığı’nca organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat:21:00’de 125’nci Yıl Kültürkpark’ta başladı. Yoğun katılımın bulunduğu etkinlik, halk oyunları ve Ödemiş’li sanatçımız Bedia Akartürk konseriyle kutlandı. Geceye Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, protokol üyeleri  ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kürsü konuşmalarının özünde: “Bir avuç üniformalı hainin yaptığı kalkışmanın sonucu olan 15 Temmuz'u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” vurgulaması yapıldı.

Tüm yurdumuzda kutlanan bu etkinlikler; 15 Temmuz darbe girişimin unutulmasına, unutturulmasına ve ihanetin üzerinin örtülmesine izin verilmemesi adına, ilçemizde de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü icra edilerek ilgili program kutlamaları yapılmıştır.  

Konuşmaların ardından Ödemiş Belediyesi Halk Oyunları Ekibi oyunlarını sergiledi. Ödemişli ünlü türkücü Bedia Akartürk ' te türküleriyle Ödemişlilere keyifli bir akşam yaşattı.Gecenin sonunda kuran tilaveti okunarak, tüm şehitler için dua edildi. (15 Temmuz 2018 – 125.Yıl Kültürpark)  

 

Ödemiş Kaymakamlığı ve Ödemiş Belediye Başkanlığı’nca organize edilen ilgili program 15 Temmuz 2018 Pazar günü saat:10:30’da sularında Ahrandı Restoran’ da başladı. Yoğun bir katılımın bulunduğu programda; Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet KURTAR, kestane ve sektörel sorunlarla ilgili Tarım Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Hadi TUNÇ ’a ayrıntılı bilgi aktardı. Tarım Bakanı PAKDEMİRLİ  ise yaptığı konuşma özetinde :  “Meselelere çözüm odaklı çalışmalarımızın büyük bir hızla devam edeceğini ve Ödemiş’in gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Son derece bereketli toprakları bulunan İzmir’in en önemli tarım-hayvancılık merkezi bulunan Ödemiş ile yakından ilgilendiklerini” ifade etti.  Yine talep üzerine; mera fonu bedellerinin İl-İlçe Tarım Müdürlüğü bünyesinde tahsil edilebilmesi imkanının getirilmesi konusuna olumlu baktıklarını belirtti.  

Ödemiş İlçesi, Bademli Mahallesi’ndeki Ödemiş Ticaret Borsası Üyelerinden S.S.Yeşil Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve S.S. Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi firmalarını ziyaret eden Tarım Bakanı ve Heyetinin Ödemiş ilçe ziyareti programından memnuniyet duyuldu.  (15 Temmuz 2018 - Ödemiş)


Sayfa 1 / 25

TÜRKÇETÜRKÇE|ENGLISHENGLISH


tobblogo

ETKİNLİK TAKVİMİ

« Ağustos 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

iso9001

BiZE ULAŞIN

Saraçoğlu Caddesi Atasoy İşhanı No: 3/210   Ödemiş / İZMİR

Telefon: +90 232 545 13 78
Faks: +90 232 545 24 38

JoomShaper