header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Haberler

Haberler (427)

TOBB Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS)’nin geliştirilmesi-yaygınlaştırılması  amacıyla 19 Nisan 2019 tarihinde TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet ULUDOĞAN, TOBB Yazılım Müdürlüğü’nden Fikret ERDEN ve TİBOS Yazılım Yetkilisi Ayda MORKOÇ ’la birlikte  Ödemiş Ticaret Borsası’na bir ziyaret gerçekleştirildi.

 

TİBOS programına 01.04.2019 tarihinde geçen Ödemiş Ticaret Borsası ;  ziyaret esnasında uygulamada yaşanan-yaşanabilecek sıkıntıları belirterek, görüşlerini ileterek  programa katkı koyma adına görüş-fikir alışverişinde bulunuldu. Mevzuatın tüm Kuruluşlarımızda hep beraber uygulanması ile konunun hedefe ulaşılacağı ifade edildi.   

 

Konu ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ali ÖZ: “Ankara’dan Borsamıza ziyaret gerçekleştirilmesinden memnuniyet duyduk. Uygulamada yaşanan sıkıntılarımızı birebir aktarma şansını elde ettik. Kayıt dışı mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedefleyen Ticaret Borsaları Otomasyon Sistemi (TİBOS) 01 Nisan 2019 tarihi itibariyle Ödemiş Ticaret Borsamızda uygulanmaya başlamıştır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiler web sitemizde mevcut olup, programın istediği kalıpta listelerin üyelerimiz-muhasebecilerimiz-ön muhasebe elemanlarımızca yapılması konusunda Kurumca destek vermekteyiz. Şu an 150 adet civarı beyannameyi sisteme aktarmış bulunmaktayız. Özellikle teminatlı çalışmayı zorunlu kılan sistem, stok kontrolleri üzerine çok hassastır. Üyelerimiz, muhasebecilerimiz ve personelimiz hep beraber ahenk içerisinde çalışarak sistem oturtulmaya çalışılmaktadır. Yeni TİBOS programımızın, başta üyelerimize, Kurumumuza ve camiamıza hayırlı–uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. (19 Nisan 2019  – Ödemiş Ticaret Borsası)

Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı İzmir Bölge Temsilcisi Emekli Tümgeneral Göktürk GÖKBAYRAK, Ödemiş Ticaret Borsası’nın  yapmış olduğu katkıdan dolayı Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA’ ya Madalya Beratı Plaketi takdim etti. (15 Nisan 2019 – ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI)

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı  A.Latif AKA ve beraberindeki  Borsa Heyeti göreve yeni başlayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet ERİŞ’e   yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. Ödemiş ve Bölge ekonomisine katkı koyma adına neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.( 15 Nisan 2019 – Ödemiş Belediyesi )

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KAYA’yı makamında ziyaret etti.

Başkan AKA Ödemiş Ticaret Borsası çalışmaları ve sektör ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.


Yönetim Kurulu Başkanımız A.Latif AKA; 02-06 Nisan 2019 tarihleri arasında düzenlenen Diyarbakır Tarım Hayvancılık Fuarı’na katılım sağladı.
İlgili fuarda Başkan AKA; Diyarbakır Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı – TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Engin YEŞİL ve organ görevlileri ile Tüyap Dış ilişkiler Danışmanı – TOBB Kadın Girşimciler Kurulu Danışmanı Erkut TEMİZ’le sektör sorunlarını görüştü.
Tarım Sektörünün beklenen buluşmasını gerçekleştiren Diyarbakır Tarım ve Hayvancılık Fuarı ;Tüyap Diyarbakır Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. (06 Nisan 2019 – Diyarbakır )

 

Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA 26 Mart 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  (TOBB) Başkanı M.Rifat HISARCIKLIOĞLU’nu ziyaret etti.

TOBB Başkanı M.Rifat HISARCIKLIOĞLU ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ; ayrıca 27 Mart 2019 tarihinde düzenlenen Umumi Mağazalar Türk A.Ş (UMAT) Yönetim Kurulu toplantısına katılım sağladı. (26 – 27 Mart 2019 – TOBB)

 

 

Borsa ve Odaların kurumsal kapasitesinin arttırılarak, üyelerine sunulan hizmet kalitesinin iyileştirilmesi amacıyla 12. Dönem Akreditasyon Sürecine dahil olan ve Aralık-2016 döneminde yaşanılan denetim ile AKREDİTE BORSA olan ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI ; Akreditasyon Sistemi Geliştirme Ziyareti 21 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi. İlgili ziyarette Ödemiş Ticaret Borsası Akreditasyon İzleme Komitesi Üyeleri de hazır bulundu.

Konu ile ilgili Borsa Yönetim Kurulu Başkanı Sayın A.Latif AKA: “ Akreditasyon Geliştirme Ziyareti ; Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri Aş. Baş Denetçisi Sayın Özlem BOCUTOĞLU ile yapıldı. Ziyaret sırasında bir tür yerinde eğitim ve danışmanlık hizmeti sunularak Akreditasyon statümüzün devamı adına güçlü ve iyileştirmeye açık yönlerimiz tespit edildi. Son derece faydalı geçtiğine inandığımız geliştirme ziyareti özüne ait bir rapor, daha sonra Kurumumuza gönderilecek. Asıl denetimin yapılacağı Aralık-2019 dönemine kadar iyileştirmeye açık yönlerimiz daha da güçlü hale getirilecek. Söz konusu yapılan geliştirme ziyaretinden çok memnun olduk. Bizi bu sürece taşıyan TOBB’ne teşekkür ediyoruz” dedi. (21 Mart 2019-Ödemiş Ticaret Borsası)

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ’lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB’le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirdi.

 

Bu destekle; KOBİ’lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.


KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ’lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ’nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanacaklardır.


Uygulama bugün itibarıyla devreye girmiş olup,
- KOBİ’ler için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi’ne http://www.kobi.org.tr/kobiler-icin-yurt-disi-is-gezisi-destegi-rehberi adresinden,
- Oda-Borsalar için Yurt Dışı İş Gezisi Desteği Rehberi’ne http://www.kobi.org.tr/oda-borsalar-icin-yurt-disi-is-gezisi-destegi-rehberi adresinden
ulaşılabilmektedir.

Sayfa 1 / 31

TÜRKÇETÜRKÇE|ENGLISHENGLISH


tobblogo

ETKİNLİK TAKVİMİ

« Nisan 2019 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

iso9001

BiZE ULAŞIN

Saraçoğlu Caddesi Atasoy İşhanı No: 3/210   Ödemiş / İZMİR

Telefon: +90 232 545 13 78
Faks: +90 232 545 24 38

JoomShaper