header2
Haberler - Ödemiş Ticaret Borsası
Haberler

Haberler (362)

ÖDEMİŞ TİCARET BORSASI TOBB TİCARET BORSALARI OTOMOSYON SİSTEMİ EĞİTİMİNE KATILIM SAĞLADI:

Ödemiş Ticaret Borsası Genel Sekreter Genel Sekreter Ali ÖZ, Genel Sekreter Yrd. Onur AKAR TOBB Ticaret Borsaları Otomasyon (TİBOS) eğitimine katılım sağladı.

TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet ULUDOĞAN , Bilgi İşlem Yazılım Müdürü Mert DAYANIR, Yazılım Müdürlüğünden Fikret EREN, Yazılım firma temsilcisi Barış ÖNEN bilgilendirme, aktarım ve sunumları ile eğitim verildi.

Kayıt dışı ile mücadeleyi ve Ticaret Borsalarını tek bir çatı altında ve tek bir tescil programında toplamayı hedefleyen TİCARET BORSALARI OTOMASYON SİSTEMİ üzerine öneri, sistemde yaşanabilecek sıkıntılar ve yeni yapılacak olan düzenlemeler konusunda istişare yapıldı.( 09 Kasım 2018 - TOBB / ANKARA)

Türkiye  Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB)  Reel Sektör ve Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı İzmir’de gerçekleştirildi. TOBB Başkanı Sayın M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU ’nun yönettiği,  oda/borsa yöneticileri, reel sektör-finans sektörünün iştirak ettiği toplantıya, Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA ile Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu-Meclis Üyeleri katılım sağladı.

 

Swissotel​’deki toplantıda reel sektörün ve bankacılık sektörünün temsilcileri bir araya gelerek istişarede bulundular. Katılımcılar;  bankalar ile karşılaştıkları sorunları, finansmana erişim konusundaki sorunları, sektöründeki, piyasadaki  finans sıkıntılarını aktardılar. Ayrıca toplantı sonrasında  firma temsilcileri banka genel müdürleri ile birebir görüşerek, sorunlarını aktarma şansını elde etti. (07 Kasım 2018 – Swissotel Grand Efes / İzmir)

 

Pazartesi, 05 Kasım 2018 10:25

Ticaret Bakanlığı Destek Animasyonları

Ticaret Bakanlığı tarafından verilen 14 farklı desteğin neler olduğunu biliyor musunuz? 

Cumartesi, 10 Kasım 2018 15:57

10 KASIM

TOBB Ticaret Borsaları Konsey Üyesi olan Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde düzenlenen Ticaret Borsaları Konsey Toplantısına katılım sağladı.

Ticaret Borsalarının Sorun ve Çözüm önerilerinin alındığı toplantı TOBB Başkanı M.Rifat HISARCIKLIOĞLU’ nun ev sahipliğinde  Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar PEKCAN ile Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’ nin katılımlarıyla TOBB ikiz kulelerde gerçekleştirildi. Konsey Toplantısında ; Ticaret Borsalarının yapısı, kayıt dışı ile mücadelede Ticaret Borsalarının önemli bir misyonu yerine getirdiği, coğrafi işaret tescilinde oda ve borsaların katkısı ve lisanlı depoculuk vb. ana temalı konulara vurgulama yapıldı.

( 30 Ekim 2018 – TOBB – ANKARA )

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı-Koruma Kurulu Başkanlığı’nca organize edilen Denetimli Serbestlik Hizmetleri Yönetmelik hükümleri gereğince yapılan Koruma kurulu toplantısına Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN katılım sağladı. Söz konusu toplantıda Girişimcilik Kursu Sertifika Dağıtım Töreni yapıldı.

 

Ödemiş Ticaret Borsamızın da paydaşı olduğu; cezaevinde infazının tamamlanmasının ardından iş bulma ve yaşamını yeniden yapılandırma sürecinde dezavantajlı konumda bulunan hükümlülere yönelik Girişimcilik Kursu Eğitimi daha önce verilmişti. (25 Ekim 2018-Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı)   

14.Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılış törenine Ödemiş Ticaret Borsası katılım sağladı. 25 Ekim 2018 tarihinde yoğun bir katılım sağlanarak Ödemiş Fuar Alanı’nda açılışı yapılan sergiye, Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret DAYIOĞLU, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut BADEM ve çok sayıda protokol mensubu ve Kurum yetkilileri katıldı.

 

Protokol konuşmalarında, ülkemizin süs bitkisi ihtiyacının %60’ının Ödemiş ve Küçük Menderes Havzası’ndan karşılandığı, 50 bin dekarlık alanda üretim yapıldığı, toplamda 1500 aile işletmesinin bulunduğu, yaklaşık 30 bin kişinin süs bitkilerinden elde ettiği kazançla geçimini sağladığı, kaliteli üretimin önemi,  Ödemiş’in en önemli sektörlerinin başında süs bitkilerinin olduğu ve yaklaşık fuara 150 adet civarı firmanın katılım sağlayarak stant açtığı konularına vurgulamalar yapıldı. Konuşmaların ardından açılışa katılan grup, 14.Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi açılış kurdelasını keserek, açılışa katılan protokol heyeti ile  birlikte tek tek stantları gezdi.

 

Çok sayıda protokol mensubu ile Ödemiş Ticaret Borsası Meclis Başkanı Turgut AKIN ve Borsa personeli;  süs bitkileri ve fidancılık  sektörünü temsil eden firmaları  ziyaret etti. (25 Ekim 2018-Ödemiş Fuar Alanı)

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin desteği ile 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında bu yıl 9'uncusu düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX), Antalya Expo Center' da  başladı.

 

Ülkemizin binlerce yıllık zenginliği; el emeği, göz nuru yöresel ürünlerimizin ekonomiye kazandırılması çabasının bir etabı olan YÖREX 9.Yöresel Ürünler Fuarı ile yöresel ürünlerin ulusal ve küresel ölçekte tanıtımı yapılıyor.

 

Ödemiş Ticaret Borsası ve Ödemiş Ticaret Odası birlikte stant açarak ÖDEMİŞ ’imizin yöresel ürünlerini ticarileşme süreçlerini desteklemek ve markalaştırmayı sağlamak, katma değerini artırmak amacıyla Yörex Yöresel Ürünler Fuarına katılım sağladı. Birlikte oluşturulan standımıza destek veren S.S.Bademli Kalkınma Kooperatifi ve Halıcı Süt Ürünleri yöresel ürünlerimizin ve Ödemiş’imizin tanıtımına büyük katkı sağladı.

 

Ödemiş Ticaret Borsası-S.S.Bademli Kalkınma Kooperatifi  ile  Ödemiş Ticaret Odası-Halıcı Süt Ürünleri ile beraber hareket ederek, Ödemiş’imizin tanıtımı adına    oluşturulan müşterek standımız ile üyelerimizin Ödemiş’te öne çıkmış bölge fidancılığı ve süs bitkileri, zeytinyağı, Ödemiş Patatesi, Ödemiş Tulum peyniri ve peynir çeşitleri, süt mamülleri, Ödemiş Kestanesi, kuru incir vb. ürünler bir çok sektörde faaliyet gösteren üyelerimizin ürün, ürün katalog ve broşürleri standımızda ziyaretçilerle buluştu. Üyelerimizin ürünlerini sergileme ve Ödemiş'imizin tanıtımı adına oluşturulan standımızı TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU 'nun ve Oda-Borsa Başkanları ile temsilcilerinin ziyaret etmesinden memnuniyet duyuldu.

 

Konuyla ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A.Latif AKA : “ Ürünlerimize değer katan, Antalya Yöresel Ürünler Fuarını önemsiyoruz.  Ödemiş’imizin tanıtımı adına Ödemiş Ticaret Borsamız ve Ödemiş Ticaret Odamız ile müşterek oluşturulan standımıza destek veren firmalara teşekkür ediyoruz” dedi.  (24 Ekim 2018-ANFAŞ ANTALYA FUAR MERKEZİ-ANTALYA)

Hükümetimiz tarafından uygulamaya konulan “ENFLASYON İLE TOPYEKÜN MÜCADELE PROGRAMI” kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’mizin 81 il, 160 İlçede bulunan oda ve borsalarımız ile birlikte hayata geçirilen İNDİRİM KAMPANYASINI’ na Ödemiş Ticaret Borsası üyeleri destek verdi.

Gönüllülük esasına göre uygulanan, indirim kampanyası konusunda Ödemiş Ticaret Borsası üyeleri bilgilendirildi. Üye ziyaretleri gerçekleştirilerek, hazırlatılan afişler üyelerimizin  iş yerlerine asıldı.

Kampanya ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “İndirim Kampanyası uygulamasının ilk haftası olmasına rağmen, halka genişleyerek devam etmekte olup, müsbet neticeler veriyor. Üyelerimiz konuyu sahiplendikleri için teşekkür ediyoruz. Enflasyonla Mücadelede etkili olduğunu düşündüğümüz kampanya’ nın Ülkemize ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi. (22 Ekim 2018 – Ödemiş Ticaret Borsası )

Ülkemizin en büyük yerel ürün fuarı olan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) bu yıl 24-28 Ekim 2018 tarihleri arasında kapılarını Antalya’da 9. kez ziyaretçilerine açacak olup, Ödemiş Ticaret Borsası ve Ödemiş Ticaret Odası olarak müşterek fuara katılarak ,Ödemiş’imizin ve yöresel ürünlerimizin tanıtımına katkı sağlayacaklar.

Stant’ da Ödemiş Ticaret Borsası Üyesi S. S. Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi destek vererek yöresel  ürünlerimizi sergileyerek bölge ekonomisinin tanıtımına katkı sağlayacak. Ödemiş Ticaret Odası ise Halıcı Süt Ürünlerini stant’ da buluşturuyor. Ortak oluşturulan stant da (Ödemiş Ticaret Borsası -  S.S. Bademli Kalkınma Kooperatifi ; Ödemiş Ticaret Odası -  Halıcı Süt Ürünleri )yöresel ürünlerimizi tanıtacak.

Fuarda yöremize ait coğrafi işareti Ödemiş Ticaret Borsası tarafından alınan ÖDEMİŞ PATATESİ’ nin alım – satımını yapan firma yetkililerinin ikili görüşmeler yapması sağlanacaktır. İkili görüşmelerin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Koordinasyonunda ulusal market zincirleri (CarrefourSA, Migros, Metro, Şok, BİM, ve A101) bünyesindeki üst düzey yöneticiler ve satın alma müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirilerek olması fuara ayrı bir önem kazandıracaktır.

Konu ile ilgili Ödemiş Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı A. Latif AKA: “Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) “SİZİN ORALARIN NESİ MEŞHUR” sloganıyla üretildiği  veya yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, el sanatları ve sanayi ürünlerini ulusal ve küresel ölçekte tanıtmak amacıyla düzenlenen bir organizasyondur. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ödemiş Ticaret Borsamız ve Ödemiş Ticaret Odası ortaklaşa katılım sağlıyoruz. Ödemiş Ticaret Borsamızın oluşumuna destek veren S.S. Bademli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ de açılacak olan stant’ da yöresel ürünlerimizi sergileyecek. Geniş kitlelerin katılım sağlayacağı organizasyonun bölgemiz ekonomisine katkı sağlayacağını düşünüyoruz. İlgili  fuarın ve firmaların başta destekleyicisi  TOBB’ mize teşekkür eder, yöresel ürünler fuarının ülkemize ve bölgemize  şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (10.10.2018 Ödemiş)

Sayfa 1 / 26

TÜRKÇETÜRKÇE|ENGLISHENGLISH


tobblogo

ETKİNLİK TAKVİMİ

« Kasım 2018 »
Pzt Sal Çrş Per Cum Cmt Paz
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

iso9001

BiZE ULAŞIN

Saraçoğlu Caddesi Atasoy İşhanı No: 3/210   Ödemiş / İZMİR

Telefon: +90 232 545 13 78
Faks: +90 232 545 24 38

JoomShaper